به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران:سیدمهدی سیدصالحیبازیکنی بود که در فصل جاریپرسپولیسدر ۲۵ بازی به میدان رفت اما به یک‌باره در دو بازی آخر نیمکت‌نشین شد، به همین دلیل گفتگویی با این بازیکن درباره یک سال حضورش در پرسپولیس و حاشیه‌های امسال انجام دادیم که در زیر می‌خوانید:

* با همه کاستی‌ها پرسپولیس نایب قهرمان لیگ برتر شد، نظرتان در این زمینه چیست؟

- خدا را شکر، امسال توانستیم نایب قهرمان شویم. من فصل گذشته از تیمی مثل تراکتورسازی که نایب قهرمان لیگ بود به پرسپولیس آمدم و با خواست خدا به هر سختی و مشکلات با خوب و خوشی نایب قهرمان شدیم. اگر بد بود یا خوب، همه چیز گذشت و تمام شد.

* اما قهرمان نشدید؟

- بله، دوست داشتیم قهرمان شویم و آن را به هواداران هدیه دهیم، اما خواست خدا بود و شاکر او هستیم. ان‌شاءالله پرسپولیس بتواند سال آینده در آسیا خوش بدرخشد.

* از حضورت در پرسپولیس راضی بودی؟

- تا آنجایی که توانسته‌ام در ۲۵ بازی برای پرسپولیس با تمام وجود بازی کردم، همه مردم می‌دانند من خودم را در اختیار پرسپولیس گذاشته بودم و با تمام وجودم بدون کمی و کاستی کار کردم یعنی همان چیزی که مربیان از من خواستند آنچه در توان داشتم به معرض نمایش گذاشتم، حالا باید مربیان نظر دهند که آیا خوب بودم و خیر؛ از من راضی باشند. ان‌شاءالله پرسپولیس بتواند در آسیا خوش بدرخشد اگر خوب بودیم یا بد بودیم مردم به خوبی خودشان ما را ببخشند.

* در پرسپولیس می‌مانید؟

- انسان پرنده نیست ولی از پرنده بالنده‌تر است، هیچ کس از فردای خودش خبر ندارد. اگر زنده باشیم باید ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.

* منظور از این پرسش این است؛ آیا برای آینده با پرسپولیس مذاکره می کنی؟

- من قبلاً هم گفتم به خاطر علی دایی به پرسپولیس آمدم، یکی از دلایل اصلی‌ام همین موضوع بود. الان هم فعلاً سر نخواستنم دعوا است ولی تلاشم خودم را می‌کنم، اگر دایی بماند در خدمت‌شان بمانم.

* حتی اگر در لیست ۱۸ نفره نباشید؟

- منظور شما از این سوال به دو بازی آخر مربوط می‌شود، دلیل خاصی نداشت اما همان طور که ۲۵ تا ۲۶ بازی در ترکیب بودم همه جا گفته‌ام من به خاطر یک نفر به این تیم آمده‌ام و هیچ موقع آدمی نیستم که اگر بازی نکنم بگویم مشکل دارم و ناراحت شوم. به نظر دایی احترام می‌گذارم، من اول فصل حدود ۲۵ بازی برای دایی انجام دادم همانطور که گفتم از دقیقه یک تا دقیقه ۹۰ در خدمت یک تیم هستم و به عنوان سرباز کارم را می‌کنم. الان هم که در دو بازی، بازی نکردم به نظر دایی احترام می‌گذارم. هدفم سربلندی پرسپولیس است و دیگر هیچ. خواست خدا بود که دو بازی آخر من بازی نکنم ولی گفتم باز هم از خدا سپاسگزارم که باعثشد نایب قهرمان شویم اما در این مدت کارهای بدی هم در قبال باشگاه انجام شد.

* چه کارهای بدی؟

- کار اشتباهی بود که لیست کذب را منتشر کردند. کار ناپسندی بود چون قرارداد هر بازیکن محرمانه است. آن هم آن را در شرایطی منتشر کنند که همه اشتباه و کذب است. واقعاً جای تأسف داشت که این لیست کذب مطرح شده و روی آن مانور می‌شود، مردم احساس می‌کنند ما چه مبالغی گرفته‌ایم.

* یعنی شما می‌گویید بازیکنان این پول را نگرفته‌اند؟

- امسال اگر از لحاظ مالی مشکل نداشتیم ما چند هفته زودتر جشن قهرمانی می‌گرفتیم ولی خواست خدا این بود که اینطور نایب قهرمان شویم.

* حالا تکلیف چه می‌شود؟ آیا به پول‌تان می‌رسید؟

- من یک سؤال دارم، آن طور که برنامه‌های تلویزیونی نشان دادند که این قدر پول گرفته‌ایم الان یک نفر بیاید جوابگوی من و خانواده‌ام باشم. من از سال ۸۹ مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از استقلال می‌خواهم چرا هیچ‌کس جوابگوی من و زن و بچه‌‌ام نیست؟ اگر آن موقع من با این ۲۰۰ میلیون آدامس خرسی خریده بودم الان شده بود یک میلیارد تومان، یک نفر سؤال من را جواب بدهد. چرا فقط آن طرف را می‌بیند که بازیکن این و آن پول را گرفته من از استقلال یعنی ۴ سال گذشته یعنی سال ۸۹ جدا شده‌ام اما به هر دری می‌زنم خبری از پولم نیست چه کسی جوابگوی من است.

* اما شما گفتید قرارداد در فوتبال مثل مهریه است؟

- بله، قبول دارم، کی داده کی گرفته. با تمام وجودمان ۲ سال برای استقلال به میدان رفتیم ولی پول و حق زن و بچه‌ام را به من ندادند. نمی‌دانم آیا فدراسیون و کمیته انضباطی این مسائل را می‌داند یا خیر. باور کنید خسته شدم به همه جا شکایت کرده‌ام اما هیچ کس جوابگو نیست. اگر این طور است آقایان اول فصل به بازیکنان بگویند که باید مجانی برای تیم‌شان بازی کنند و بازیکنان تکلیف‌شان را بدانند.

* مثل اینکه خیلی ناراحتید؟

- بله، تنها مانده‌ام. الان از پرسپولیس طلب دارم، از استقلال هم طلب دارم، این پول‌ها را اگر جمع کنیم می‌دانید چقدر می‌شود ولی خوب این پول‌ها را چه کسی باید به من بدهد. چه اشکالی دارد مدیرعامل اول فصل بگوید ۱۰۰ یا ۲۰۰ میلیون بیشتر نمی‌دهیم آن وقت ما تکلیف خودمان را می‌دانیم و آقایان هر روز در بوق و کرنا می‌کنند که ما میلیاردی هستیم. کدام میلیاردی؟ فقط اسم‌مان است. نمی‌دانم دردمان را به چه کسی بگوییم.

* ‌آیا این مشکل حل می‌شود؟

- من از فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی می‌خواهم که به این مسائل ورود کند. کمیته انضباطی اعلام کرد تیم‌هایی که تسویه نکنند اجازه نمی‌دهیم که بازیکن بگیرند یا به میدان بروند اما کجاست دستور کمیته انضباطی. من سؤال دارم از کمیته انضباطی؛ من الان باید دستم به کجا بند باشد. لیگ هم تمام شد. بازیکن خارجی می‌آید پولش را نمی‌گیرد و به فیفا شکایت می‌کند سپس راحت طلبش را دریافت می‌کند ولی من به عنوان بازیکن ایرانی باید چه کاری انجام دهم تا به پولم برسم. شما دقت کنید اگر از سال ۸۹ هر چند مدت یک پولی به من نمی‌دادند دیگر از استقلال طلبی نداشتم ولی هیچ‌کس حتی جواب ما را نمی‌دهد. الان هم پرسپولیس به استقلال پیوست و ما باید دنبال پول‌مان بدویم. اگر من در پرسپولیس بمانم شاید خدا و پیغمبر خواست کمی از طلبم را بگیرم ولی اگر قسمت نشد نماندم نمی‌دانم چه اتفاقی می‌افتد؛ ماجرا قطعاً مثل استقلال می‌شود. مردم بدانند ما با تمام وجودمان زحمت کشیدیم ولی نمی‌دانیم ماجرای پول‌های دریافتی‌ و طلب‌مان چیست! حتی به من لقب هم دادند که آن بیشتر ناراحت کننده بود.

* ‌منظورتان همان بی‌غیرت است؟

- بله، قبول دارم بعضی از بازیکنان‌مان بد مصاحبه کردند که ما نان و روزی نداریم؛ اینها درست نبود البته بچه‌ها ناراحت بودند. آدم‌هایی هستند که با یک میلیون زندگی خود را می‌چرخانند اما من به این حرف‌ها کاری ندارم ولی مردم بدانند بازیکنان ما روی رقم قرارداد خود حساب می‌کنند. اصلاً کاری ندارد اول فصل مدیرعامل بگوید ما بیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان پول نمی‌دهیم بازیکن یا قرارداد می‌بندد و یا نمی‌بندد، اگر قرارداد بست با چشمان باز این کار را انجام داده است. ما شغل دیگری نداریم که روی آن حساب کنیم؛ نه بیمه داریم و نه حقوق ماهیانه اما درد زیادی داریم. الان من از شما سؤال می‌کنم؛ به کجا و به دیدار چه کسی باید برویم تا بتوانیم پول‌مان را بگیریم؟ با چه کسی باید درد دل کنیم اما به نظر من مسئولان فدراسیون هم باید به این موضوع رسیدگی کنند. من از استقلال طلب دارم و الان پرسپولیس هم به آن اضافه شد. اگر سال بعد تیم دیگری بروم همین ماجرا پیش می‌آید، اینطور درست نیست. اگر الان یکی از فدراسیون آمد و گفت چرا طلب تو را نمی‌دهند مطمئن باشید هیچ‌کس پاسخگو نیست و من امیدوارم فکری به حال این موضوع شود.