به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: امیرقلعه نوییدر حاشیهتمرینامروزآبی پوشاندر کمپ زنده یاد حجازی گفت: ابتدا باید از هوادارانی که ما را در طول این فصل یاری کردند تشکر کنم. ما با نتایجی که گرفتیم شرمنده آنها شدیم و باید به همین علت از آنها معذرت خواهی کنیم.

به نقل از تسنیم، وی با اشاره به دیدار چهارشنبه الشباب عربستان - استقلال افزود: ۲ شب پیش و با اینکه خودم روز خوبی نداشتم بازی الشباب با الهلال را تماشا کردم تا شناخت خوبی از آنها پیدا کنم. این بازی آخرین شانس ما محسوب می شود که اگر بتوانیم پیروز شویم با امید به ایران باز می گردیم.

سرمربی استقلال با اشاره به محرومان و مصدومان تیمش برای دیدار با الشباب گفت: روز چهارشنبه ساموئل را به دلیل محرومیت در اختیار نداریم و جمشیدیان به همراه اکبرپور، غلام نژاد و نظری مصدوم هستند.

قلعه نویی در خصوص اینکه فدراسیون اعلام کرده باشگاه های حاضر در لیگ قهرمانان نمی توانند از ملی پوشان خود در ۲ دیدار پایانی مرحله گروهی این مسابقات استفاده کنند، خاطرنشان کرد: ۴ مصدوم داریم و یک محروم که به این شکل ۵ بازیکن ما از لیست خارج شدند، اگر ۴ ملی پوش را هم نداشته باشیم ۹ بازیکن مان در بازی با الشباب غایب خواهند بود، این در حالی است که فوتبال ۱۱ نفره است و ما نمی توانیم با ۷ نفر بازی کنیم.

وی ادامه داد: اگر قرار است ملی پوشان مان را در اختیار نداشته باشیم بهتر است فدراسیون به AFC نامه بزند و شرایط ما را به آنها بگوید. اگر قرار است ملی پوشانمان را نداشته باشیم از ادامه مسابقات انصراف می دهیم.

قلعه نویی یادآور شد: باید به مسئولان AFC بگوییم که تیم ملی ما اردو گذاشته و بازیکنان ملی پوش ما را نمی دهد. این اتفاق در هیچ کجا نمی افتد. من خودم مسئولیت فنی تیم ملی را بر عهده داشتم و تا به حال با چنین اتفاقاتی روبه رو نشده ام که بگوییم باشگاه ها بازیکنانشان را به ما بدهند و خودشان کار را بدون بازیکنان ادامه دهند. نه در آسیا و نه در هیچ کجای دنیا این اتفاق نمی افتد.

سرمربی استقلال اضافه کرد: امروز هیئت مدیره جلسه ای داشت و تصمیم گیری هایی شد ولی مسئله این است که تعداد ما به ۱۱ نفر نمی رسد اگر ۱۱ نفر شدیم، می رویم.

قلعه نویی در مورد اینکه آیا غیبت بازیکنان ملی پوش استقلال موجه است، گفت: صادقی مصدوم است اما دلیل غیبت بیک زاده را نمی دانم و باید پیگیری کنم.

وی در مورد اینکه آیا امکان دارد کی روش برای تصمیمش مبنی بر در اختیار داشتن ملی پوشان با وزارت ورزش هماهنگ کرده باشد گفت: مسئولیت این موضوع با فدراسیون است و اگر آنها تقبل کنند و به AFC نامه بزنند ما برای بازی مقابل الشباب نمی رویم. سرمربی ام صلال به خاطر یک بازیکن گفت که اگر منتظری برود استعفا می دهد. اگر کفاشیان تقبل کند با مسئولیت او برای بازی با الشباب نرویم، این کار را انجام می دهیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال تاکید کرد: بحثما این نیست که با در اختیار نداشتن ملی پوشان ضعیف می شویم بلکه به ۱۱ نفر نمی رسیم. فوتبال را نمی شود ۱۱ به ۷ بازی کرد. من در مورد سایر تیم ها صحبت نمی کنم و فقط درباره تیمی که مسئولیتش را دارم حرف می زنم. ما ۴،۵ مصدوم و یک محروم داریم.

قلعه نویی گفت: من هیچ جای دنیا سراغ ندارم که فعلا تیم های حاضر در جام جهانی به اردو رفته باشند.

وی در مورد جریمه ۲۰ درصدی بازیکنان استقلال گفت: بالاخره ما در لیگ پنجم شدیم و مسئولیت آن هم با قلعه نویی است. بازیکنان تلاش خودشان را کردند اما اگر بگذارند برای بازی با الشباب برویم و پیروز شویم با فتح الله زاده صحبت می کنم که این جریمه را ببخشد.

سرمربی استقلال در پاسخ به این پرسش که آیا با منتشر شدن مبلغ قرارداد فوتبالی ها موافق است، گفت: در هیچ جای دنیا قرارداد بازیکن و مربی را منتشر نمی کنند. من خوشحالم تنها کسی بودم که گفتم بالای سقف قرارداد پول گرفتم و برای این کار تاوان زیادی دادم اما دروغ نگفتم، سقف قرارداد معنایی ندارد. مگر در بارسلونا سقف قرارداد وجود دارد؟ اینها قوانین من درآوردی است که الان تاوانش را می دهیم.

قلعه نویی در مورد نامه پیشکسوتان استقلال مبنی بر اینکه این تیم به آنها واگذار شود و نام خودش هم زیر آن بود گفت: من این نامه را ندیدم، شاید نامم پای آن باشد ولی پیشکسوتان در همه جای دنیا احترام خاصی دارند و باید برای آنها ارزش قائل شد. باشگاه استقلال اول برای مردم است و بعد پیشکسوتان. اگر چنین اتفاقی رخ بدهد خوب خواهد بود.

وی در مورد اینکه آیا سال آینده در این تیم خواهد ماند یا خیر گفت: خدمت به این مردم افتخار می خواهد و در پنجم شدنمان تنها منِ قلعه نویی مقصر بودم و هیچکس تقصیر نداشت. اگر قهرمان می شدیم می رفتم اما حالا که تیم پنجم شده است البته آن هم با ۴ امتیاز که اگر یک امتیاز کسر شده را هم حساب کنیم می شود ۳ امتیاز؛ رفتن من بی معرفتی است. اگر قرار بر ماندنم باشد صحبت می کنیم تا یک تیمی مانند سال ۸۲ برای ۳ سال ببندیم تا با برنامه و منسجم و با بازیکنانی جوان و باانگیزه کار کنیم.

سرمربی استقلال در مورد فتح الله زاده و رفتنش هم گفت: او واقعا مدیر خبره ای است و برای این مجموعه زحمت زیادی کشیده است. بودن و نبودن فتح الله زاده با من نیست ولی نمی توان این تجارب را به راحتی کنار گذاشت.