به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران:رضا عنایتیدرباره ی عملکرد صبای قم در فصلی که گذشت اظهار کرد: صد در صد از رتبه ای که به دست آوردیم راضی ام. امسال شرایط ویژه ای داشتیم و همه فکر می کردند اگر سقوط نکنیم کار بزرگی کرده ایم. با این وجود این تک رقمی شدن در جدول موفقیت بزرگی بود. در مجموع فکر می کنم لیگ را خوب تمام کردیم.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا از عملکرد خودش نیز رضایت دارد، گفت: امسال تمام تلاشم را برای صبا انجام دادم. فکر می کنم بد نبودم هر چند مقداری دچار چالش شدم. به هر حال تیم یکی دو بار به اعتصاب رفت. از طرفی من هم به عنوان بزرگ تیم، مسئولیت هایی داشم و از من توقع می رفت. به همین دلیل کمی تمرکزم به هم ریخت و با چالش مواجه شدم. همیشه از کاپیتانی و بستن بازوبند فرار می کردم اما امسال گیر افتادم! چون وقتی کاپیتان هستی باید حواست به دو طرف باشد. یعنی هم به درد و دل بازیکن گوش دهی و هم کاری کنی باشگاه از تو راضی باشد.

عنایتی که با به ثمر رساندن ۱۳ گل پایین تر ازکریم انصاری فرددر رده دوم جدول گلزنان قرار گرفت و عنوان آقای گل را هم ازدست داد، در این باره گفت: فوتبال همین است. کریم انصاری موفق شد دیروز با گلی که به استقلال زد مرا پشت سر بگذارد و آقای گل شود. من هم تلاشم را کردم و اصلا هم ناراحت نیست. حتما کریم لیاقت بیشتری از من داشت. خودم هم از عملکرد راضی ام چون به هر حال تا هفته پایانی در صدر جدول گلزنان قرار داشتم اما قسمت این بود که آقای گل نشوم.

کاپیتان صبا افزود: خودم را در به دست نیاوردن این عنوان مقصر می دانم چون چهار پنالتی را گل نکردم و همه چیز دست به دست هم داد تا کریم آقای گل شود. همانطور که گفتم از دست نیاوردن این عنوان ناراحت نیستم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا به خداحافظی فکر می کند یا نه، مطرح کرد: از لحاظ بدنی شرایط خوبی دارم و به هیچ وجه به خداحافظی فکر نمی کنم. تا زمانی که بدنم روی فرم باشد دلیلی برای خداحافظی نمی بینم.

عنایتی همچنین درباره ی تصمیم اش برای جدایی یا ماندن در صبا تصریح کرد: نمی دانم شانس خوبم است یا شانس بدم که به هر تیمی می روم، آن تیم با مشکل مالی شدید مواجه می شود. اما سال آینده تصمیمی می گیرم که بتوانم تنها به فوتبال فکر کنم و دغدغه دیگری نداشته باشم. چون امسال واقعا از لحاظ روانی تمرکز نداشتم و به هم ریختم. البته با همه این ها معلوم نیست از صبا جدا شوم. استاندار قم قبل از بازی با سایپا صحبت های امیدوار کننده ای مطرح کرد که اگر جامعه عمل به آن بپوشانند می توان تصمیم به ماندن گرفت.

وی در پایان راجع به قهرمانی فولاد خوزستان و ناکامی عجیب استقلال در سیزدهمین دوره لیگ گفت: فولاد واقعا مستحقق ترین تیمی بود که به حقش هم سید. این تیم از شروع لیگ نوسان کمی داشت و در پایان هم حق به حق دار رسید. فولاد با حسین فدکی هم فوتبال زیبایی باز کرد و هم فوتبال جوانمردانه ای به نمایش گذاشت. استقلال هم در لیگ ریزش زیادی داشت و مصدومیت های زیاد و بازیکنانی که جدا شدند به این تیم ضربه زد. بازیکنانی که رفتند واقعا مهره های کلیدی بودند و ما که از بیرون نگاه می کردیم می دانستیم این اتفاقات طبیعی است. واقعا جای تاسف دارد که استقلال بعد از سالها نتوانست سهمیه آسیایی را بگیرد.