به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: پپگواردیولا، سرمربی تیم فوتبالبایرن مونیخدر واکنش به قرعه کشی مرحله نیمه نهاییلیگ قهرمانان اروپاکه در آن مشخص شد باواریایی ها باید به مصافرئال مادریدبروند، اظهار داشت: مواجه شدن با یکی از بهترین تیم های دنیا آزمون بزرگی برای ما خواهد بود اما من به توانایی های تیمم ایمان دارم.

گواردیولا که به واسطه دوران ۴ ساله مربیگری اش شناخت زیادی از رئال مادرید دارد، افزود: من از قرعه ای که نصیب ما شده است راضی ام. مادریدی ها را خوب می شناسم و می دانم که بازی برابر آنها چه کار سختی است. بازی فوق العاده ای می شود. من که خوشحالم. قدرت رئال مادرید سطح کیفی تک تک بازیکنان این تیم است. رئال مهره های فوق العاده ای دارد. فقط باید بگویم کیفیت بازی آنها عالی است. رئال تیم قدرتمندی است، چون هر یک از بازیکنانش می توانند در هر یک از ۲ بازی رفت و برگشت نتیجه را عوض کند.

سرمربی باواریایی ها ادامه داد: در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا شاید رئال مادرید با کیفیت ترین تیم باشد اما بایرن هم چیزی کم ندارد. در نهایت این تاکتیک ها هستند که اهمیت دارند، همینطور قدرت بدنی بازیکنان اما مهم تر از همه آنها کیفیت بازی بازیکنانی است که در زمین حضور دارند. اگر نتوانید کریستیانو رونالدو و گرثبیل را کنترل کنید از هم پاشیده خواهید شد. اگر به رئال فرصت فکر کردن بدهید، با بازیکنانی مانند مودریچ، ایارامندی، آلونسو و ایسکو، کار را برای خودمان سخت کرده ایم، چون آنها می توانند هر کاری انجام دهند. ما باید در بازی رفت در مادرید بتوانیم موقعیت های فراوانی خلق کنیم.

گواردیولا در ادامه تمجید خود از کهکشانی ها عنوان کرد: رئال مادرید در کنار بورسیا دورتموند بهترین تیم های اروپا از نظر ضدحمله است. سناریوی بزرگی است. رئال در خط حمله اش بازیکنان پرسرعتی دارد و همینطور یک خط دفاعی ۴ نفره که خیلی سریع به جایگاه خود برمی گردد، به این ها یک دروازه بان فوق العاده را هم باید اضافه کرد. به سبب دوران بازیگری و مربیگری ام(دراسپانیا) رئال مادرید را کامل می شناسم و می دانم چه کار سختی در پیش داریم اما من مواجه شدن با بهترین بازیکنان، بهترین تیم ها و بهترین مربیان دنیا را دوست دارم. رئال مادرید همه چیز دارد.

مربی پیشین بارسلونا در خاتمه خاطرنشان کرد: من تا به حال حضور در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا را ۵ بار تجربه کرده ام. می دانم در این مرحله انگیزه تیم ها بسیار بالا است. تمام اروپا ما را تماشا خواهد کرد. برای چنین بازی هایی، شما هم مربی هستید و هم بازیکن. من نقاط قوت رئالی ها را می شناسم. بازی آنها را آنالیز خواهم کرد و بعد از آن به بازیکنانم خواهم گفت که باید چه کاری انجام دهند. خوب بازی کنیم به فینال خواهیم رسید.