به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: امیرقلعه نوییپس از تمرین امروزاستقلالدر خصوص پیروزی این تیم مقابل فولاد و دیدار حساس آبی پوشان مقابل تراکتورسازی اظهار داشت: از همه دوستانی که اخبار استقلال را انعکاس می دهند، تشکر می کنم. جا دارد از بازیکنانم هم تشکر کنم که واقعا با غیرت ظاهر شدند.
وی ادامه داد: در دو بازی اخیر مقابل الجزیره و فولاد تقریبا بازیکنان خود را اختیار داشتیم. خسرو حیدری و سایر بازیکنان تقریبا به مرز آمادگی رسیدند. مقابل الجزیره به پیروزی رسیدیم و فولاد را هم شکست دادیم هر چند هم که آنها هم می توانستند به پیروزی برسند البته ما هم می توانستیم با اختلاف بیشتر پیروز میدان شویم.

سرمربی استقلال یادآور شد: از اول فصل دست مان بسته بود اما بازیکنان نشان دادند که آمادگی خود را حفظ می کنند و در دو بازی اخیر نشان دادیم که استقلال گونه بازی کردیم و استقلال گونه نتیجه گرفتیم. البته برای بازی استقلال و فولاد باید به لیگ تبریک بگویم. زیرا دو تیم نمایش خوبی از خود نشان دادند. شرایط خوبی داریم هر چند که بازیکنان خسته هستند اما پس از این دو برد شرایط روحی خوبی دارند انگیزه بازیکنان بالاست و امیدوارم مقابل تراکتورسازی هم چون دو دیدار گذشته ظاهر شویم.

قلعه نویی در مورد مصدومان و محرومان تیمش برای دیدار مقابل تراکتورسازی اظهار داشت: اکبرپور و نظری مصدوم هستند و آندرانیک تیموریان محروم است.

وی در مورد حواشی که برای پرسپولیس اخیرا به وجود آمده و رقم قرارداد بازیکنان اعلام شده است و گفته می شود که قرار است قرارداد استقلالی ها هم رسانه ای شود، گفت: این ارقام باز شود به هر حال اسنادی است اما اعتقاد من این است که استقلال و پرسپولیس سرمایه های کشور هستند. بارها گفته ام اما آقایان علیه من جبهه می گرفتند. باید فرصت را در نظر بگیریم. استقلال و پرسپولیس تبدیل به باشگاه شوند و ردیف بودجه داشته باشند. تیم های هندبال و والیبال داشته باشند. این مسئله باعثمی شود خیلی از ناهنجاری ها در کشور از بین برود.

سرمربی استقلال تاکید کرد: این مسئله باید با برنامه ریزی صورت بگیرد باید ورودی پول با خروجی آن هماهنگ باشد و طبق سند راهبردی پیش برویم. معتقدم پول در فوتبال ما خرج نمی شود شما نگاه کنید بازیکنانی مثل گرت بیل و مسی چه قراردادهایی دارند. معتقدم خروجی در فوتبال ما خوب نیست و به همین دلیل است که لطمه می خوریم. خیلی افراد پول هایی دریافت می کنند اما این موارد که به سایر افراد می رسد دچار ایراد می شود چرا که معتقدم این مسائل نباید رسانه ای می شد اجازه می دادند لیگ تمام می شود. اسناد مالی آبروی انسان هاست. اصلا قراردادی بسته شده این تعهدی بین کارفرما و افراد است. از اول به سمتی رفتیم که افراد دروغ بگویند زمانی که سقف قرارداد را گذاشتیم اشتباه بود.

قلعه نویی با اشاره به اینکه در گذشته هم اعلام کرده بود بیشتر از سقف قرارداد دریافت کرده بود، تاکید کرد: خوشحالم که همیشه روبروی آنها ایستادم. همان موقع هم گفتم که بالای سقف دریافت کرده ام. هر کاری که خواستند می کردند مرا تهدید کردند. گفتند فوتبالی تو را می زنیم اما بر اعتقادم پایبند بودم. مادرم به من یاد داده بود هیچ موقع دروغ نگویم. گفتم که بالای سقف دریافت کردم. اگر می خواهید هر کاری بکنید حاضرم پول تان را برگردانم. آخر کجای دنیا چنین کارهایی می کنند البته اگر آقایان سقف قرارداد گذاشتند نیت خیر داشتند اما راهکارشان مناسب نبود.

سرمربی استقلال تصریح کرد: شما ببینید بازیکنان به یک اندازه پول دریافت می کنند؟ قرارداد مسی با دنی آلویز را مقایسه کنید آنها قراردادشان بین خودشان است اصلا کاری به سایر افراد ندارند. این مسائل فقط در فوتبال ایران است. ماتئوس حرف خوبی می زد می گفت در آلمان روزنامه وجود ندارد بلکه هفته نامه است. آلمان که مهد فوتبال است من دو ماه آنجا بودم از نزدیک شرایط این کشور را دیدم. هیچ جا چنین آبروریزی وجود ندارد. کرامت انسان ها را حفظ می کنند. دنبال این مسائل نیستند که با آبروی قلعه نویی بازی کنند. چنین روندی ندارند آنهایی که چنین کارهایی می کنند مسلمان عمروعاصی هستند نه مسلمان علی و اولاد او. باز هم می گویم پول در فوتبال ایران خرج نمی شود. باید ورودی با خروجی هماهنگ شود. باید ورودی با خروجی هماهنگ شود و با برنامه ریزی این کار صورت گیرد. از طریق این دو تیم می توانیم خیلی به جامعه کمک کنیم. روزی عباسی با یک برنامه می آید و گودرزی یک برنامه دیگر دارد البته می دانم آقای گودرزی دانشگاهی است و با مطالعه پیش می رود و می خواهد برنامه هایش را پیاده کند. این مسائل را پیگیری می کند تا به هدف نهایی برسد. اما من می گویم چگونه است دو باشگاه استقلال و پرسپولیس پس از ۳۲ سال هنوز ردیف بودجه مشخصی ندارند.

امیر قلعه نویی در ادامه صحبت هایش درباره فوتبال خصوصی و ورود بخش خصوصی به آن گفت: بیایید و یکی از پول های فوتبال را به باشگاه پرسپولیس و خودشان بدهیم تا آنها درآمدزایی کنند. با حرف زدن کاری مشخص نمی شود و ما باید از نمونه های پیشرفته فوتبال الگوبرداری کنیم البته اگر فوتبال می خواهیم وگرنه اگر قصد نداریم جوانان به سمت فوتبال بیایند آنها به پارک ها می روند و معتاد می شوند. ما کشور پویایی هستیم و جوانان هم باید پویا باشند و باید برای آنها آینده نگری کنیم که یکی از این آینده نگری ها می تواند فوتبال باشد.

وی ادامه داد: جمع کردن ۱۰۰هزار نفر دور هم کار ساده ای نیست، خیلی از کشورهای عربی دینار و درهم می دهند تا تماشاگر به استادیوم بیاید و خیلی از آنها حتی نمی دانند نتیجه بازی چه می شود اما اینجا در حالیکه به جز ورزشگاه آزادی و غدیر اهواز که وضعیت خوبی دارند سایر استادیوم های ما حتی رفت و آمد درستی هم به آنها صورت می گیرد به جای این حرف ها بیاییم و به این مسائل بپردازیم. ما در قرن ۲۱ هستیم و باید برای امکانات سخت افزاریمان نمره بدهیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد بودجه استقلال و پرسپولیس ادامه داد: من ارادت ویژه ای به آقای گودرزی دارم و او روز سوم که وزیر ورزش شد با من جلسه گذاشت و من هم درباره مسائل کلان ورزشی با او صحبت کردم اما مگر می شود سرمایه مان را در بیابان بیاندازیم؟ البته من می دانم که ایشان و تیم قوی ای که برای این کار در نظر گرفته اند در حال مطالعه دانشگاهی هستند و بعد از بازی ها هم طرحی خواهند داد اما به هر حال باید تکلیف استقلال و پرسپولیس مشخص شود که خصوصی هستند یا دولتی اگر دولتی هستند که باید برای آنها ردیف بودجه در نظر گرفت و اگر هم خصوصی هستند این تیم ها را به افرادی بدهند که قصد کار کردن دارند و دید اقتصادی و عاطفی به این دو باشگاه دارند. با این همه باید دید جوانان ما چه می کنند؟ عشق به استقلال و پرسپولیس قداست دارد و باید به آن ارزش گذاری کنیم و حالا هم که مشکلات اقتصادی گریبان مردم ما را گرفته چه سرمایه ای بالاتر از این هواداران.

سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: فکر می کنم در کشور اسپانیا شهری وجود دارد که ۱۰هزار نفر جمعیت دارد اما استادیوم آن ۵۰هزار نفری است و ۵۰هزار کاور آماده کرده اند و سیستم صوتی را در نظر گرفته اند که صدای ۵۰ هزار نفر را تولید می کند و این دقیقاً فرق نگرش ما و آنهاست چرا که می توان به استقلال و پرسپولیس نگاه فرصتی داشت و این درست نیست که یک روز قرارداد یک باشگاه را منتشر کنند و روز دیگر قرارداد یک باشگاه دیگر را و این فکر اشتباهی است چرا که با استقلال و پرسپولیس می توان مشکلات زیادی را رفع کرد.

قلعه نویی در پایان در خصوص نامه کفاشیان به تیم های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا که اعلام شده باید بازیکنانشان را در اختیار تیم ملی قرار دهند، افزود: من نامه کفاشیان را ندیدم اما باید با آقای فتح الله زاده و هیأت مدیره جلسه بگذاریم چرا که هیأت مدیره تصمیم گیرنده است اما کی روش بعد از ۳۰ سال و کفاشیان بعد از ۸ سال فوتبالی شده اند و می دانند که ما چهارشنبه بازی حساسی که برای ما مرگ و زندگی است در پیش داریم اما باید در ابتدا بازی جمعه را بگذرانیم تا ببینیم چه پیش می آید.