به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران به نقل از سایت رسمیفدراسیون فوتبال؛ سید رضا افتخاری - رئیس کمیته فوتسال درباره برنامه های تیم ملی فوتسال بزرگسالان گفت: تیم ملی فوتسال بزرگسالان از سال گذشته مرتبا در اردو بوده تا بتواند در رقابتهای جام ملتهای آسیا عملکرد قابل قبولی داشته باشد. بر همین اساس پیش از اعزام به ویتنام، ملی پوشان اواخر فروردین با تیم ازبکستان بازی می کنند، اوایل اردیبهشت به روسیه می روند و با ۳ باشگاه لیگ برتری این کشور بازی خواهند داشت. سپس به رقابتهای جام ملتهای آسیا در ویتنام اعزام می شوند که یکی از مهمترین برنامه های کمیته فوتسال کسب عنوان قابل قبول نسبت به دوره های گذشته کسب کنیم. بعد از آن نیز تورنمنت بین المللی چین را داریم که به احتمال فراوان از تیم ملی زیر ۲۱سال در این بازیها استفاده خواهیم کرد.

وی در ادامه بیان کرد: پس از تورنمنت بین المللی چین، در مسابقات جام بین قاره ای به میزبانی کویت شرکت کرده و تا مهرماه اردوهای تدارکاتی خود را برگزار می کنیم تا برای حضور در مسابقات گرند پریکس برزیل آماده شویم. نیمه اول سال ۹۳ برای تیم ملی فوتسال بسیار پرکار بوده و ما قصد داریم تا شرایط فوتسال ایران را بیش از پیش تقویت کنیم.

رئیس کمیته فوتسال در ادامه بیان کرد: پس از گرند پریکس برزیل؛ دو دیدار دوستانه با تیم ملی روسیه در دی ماه برگزار خواهیم کرد و در بهمن ماه نیز به احتمال فراوان تیم ملی اسپانیا به ایران خواهد آمد تا دو بازی دوستانه با ملی پوشان ایران برگزار کند.

وی در ادامه درباره برگزاری مسابقات لیگ برتر گفت: قصد داریم زودتر از همیشه این بازیها را آغاز کنیم تا تیم ها راحت تر و بدون فشردگی، دیدارهای خود را برگزار کنند. در واقع با برگزاری رقابتهای لیگ می توان بازیکنان خوبی را انتخاب و به تیم ملی فوتسال دعوت کرد. همچنین برنامه ای داریم تا ارتقا سطح کیفی مربیان لیگ را افزایش دهیم. بر همین اساس دوره های مختلف پیشرفته آموزشی را برگزار می کنیم تا مربیان ما با علم به روز دنیا پیش بروند.