به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران:سید جلال حسینیدر مورد مشکلات مالی باشگاهپرسپولیساظهار داشت: از تمام رسانه ها می خواهم که مشکلاتمان را به هواداران انتقال دهند. ما جزهوادارانکسی را نداریم. حداقل آنها بیایند قضاوت کنند و حق ما را بگیرند.
وی افزود: آقایان عمر فوتبالی یک بازیکن کوتاه است. نمی شود بگویید یک بازیکن ۱۰ یا ۲۰ سال می تواند بازی کند. باید این را بدانید که یک فوتبالیست حق دارد که برای خود برنامه داشته باشد.

سید جلال ادامه داد: پرسپولیس مشکلات زیادی دارد خیلی از بازیکنان مثل پولادی هنوز هیچ پولی نگرفته اند. من با چشمان خودم دیدم که پولادی چطور در تیم ملی و حتی پرسپولیس بازی می کرد و با درد وحشتناک به تیم ملی و پرسپولیس کمک کرد. او روزهای وحشتناکی را پشت سر گذاشت بعد یک ریال هم از پرسپولیس نگرفته و حتی تیم ملی را از دست داد.

وی افزود: حتی روزی که پولادی مصدوم شد به او زنگ نزدند که بگویند حالت چطور است. واقعا در پرسپولیس چه خبر است؟ ما امسال با تمام وجود تلاش کردیم اما هیچکس نیست که درد ما را بشنود. من از رسانه ها خواهش می کنم حرف بچه ها را به مردم بگویند.

حسینی تاکید کرد: اگر چک همه بچه ها را جمع کنیم ۳۰ چک برگشت خورده دارند ولی ما آنقدر بی معرفت نیستیم تا برویم و چک ها را اجرا بگذاریم و حاشیه درست کنیم. اگر تمرین نمی کردیم به ما می گفتند بی معرفت یا بی غیرت و از این حرف ها. سوال من اینجاست پس چرا هیچکس به مشکلات ما نمی پردازد.

حسینی یادآور شد: در تمرینات و بازی ها با تمام وجودمان تلاش می کنیم حتی در روزهایی که هیچکس جواب ما را نمی دهد. من می خواهم همه این حرف ها را مردم بدانند که این بازیکنان چطور برای پرسپولیس بازی می کنند. دو هفته مانده لیگ تمام شود و هیچکس در شرایطی که همه تیم های فصل بعد خود را مشخص کرده اند تکلیفش را نمی دانم و حالا ماجراهایی که برای دو میلیارد تومان پیش آوردند. این بچه ها بی غیرت نیستند و خیلی با معرفتند اما هواداران بدانید که هیچکس دوست ندارد مشکلات ما را بشنود و این ماجرای پرسپولیس است.

*پیام صادقیان در خصوص وضعیت نابسامان باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: برای ما مشخص شده برخی ها دوست ندارند تا شرایط پرسپولیس ایده آل شود. در بحثمالی مشکلات زیادی داریم و واقعا در تنگنا هستیم و اذیت شده ایم. نمی دانم چرا کسی نیست صدای ما را بشنود.

وی افزود: من برای خودم حرف نمی زنم چون ۴۰ درصد از پولم را گرفته ام اما برخی بچه ها واقعا اذیت شدند و هیچ پولی نگرفته اند. ماهینی کمترین دریافتی را داشته و جالب است بدانید پولادی اصلا پولی از باشگاه نگرفته و ماجرای ماشین ها و بقیه داستان ها را هم می دانید. در ذوب آهن هم مشکل داشتیم ولی تا ریال آخر پول مان را می گرفتیم. شاید دیر و زود داشت اما حرف مان را می شنیدند و سوخت و سوز نداشت.

صادقیان در پاسخ به این سوال که آیا این مشکلات به روحیه شما قبل از بازی ها تاثیر می گذارد یا خیر، گفت: چرا نمی گذارد؟ سؤال من اینجاست چرا باید قبل از بازی حساس اینطور دور هم جمع شویم و با بازیکنان صحبت کنیم. همه نگران هستند. خیلی ها با قراردادشان خرید کرده اند و روی پول خود حساب کرده اند. وزارت ورزش کجاست که برای ما تعیین تکلیف می کند؟ چرا حالا که می گوید پرسپولیس برای ماست نمی خواهد یک سنگ کوچک از جلوی پای این تیم بزرگ بردارند. آقایان شروط گذاشتند. آقایان پنجعلی، دایی و همه آن را تائید کرده اند. حالا حرف من این است که آقایان زودتر به ما می گفتند ما به جای اینکه به باشگاه برویم به وزارت ورزش می رفتیم و با آنها قرارداد امضا می کردیم پس چرا با رویانیان قرارداد بستیم.

وی در پاسخ به سؤال دیگری که با حضور پروین مشکلات شما حل شده یا خیر، اظهار داشت: چطوری حل شود؟ ما هیچ پولی نگرفته ایم. پروین مدیرعامل باشگاه شده اما اجازه کاری ندارد. تازه در این شرایط به مسئولان باشگاه، وزارتی ها پیغام و پسغام می دهند که ۵۰ درصد از قرارداد بازیکنان را تخفیف بگیریم. با چه قانون و حساب و کتابی این حرف ها را می زنید؟ خودتان ۵۰ درصد از حقوق تان را می بخشید؟ ای کاش زودتر می گفتید من با مدیر برنامه ام به وزارت ورزش می آمدم و پس از دیدن این بندهای عجیب قرارداد امضا می کردم. آقایان این پرسپولیس متعلق به هواداران است. اگر حالا که تیم برای شماست مشکلاتش را حل کنید به نظرم ما که با تمام وجود بازی کرده ایم خودتان باید جواب همه چیز را بدهید.

محسن بنگر نیز در خصوص مشکلات باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: متاسفانه مشکلات باشگاه پرسپولیس بزرگتر از این حرفهاست که بخواهیم بگوییم با ۲ یا ۳ میلیارد تومان حل می شود. این مشکلات متعلق به امروز و دیروز نیست متعلق به چند سال است که فقط اسم آن زیرمجموعه وزارت ورزش است.

وی افزود: شما فرض کنید ما دو میلیارد تومان از وزارت ورزش می گرفتیم و این پول باید بین ۲۵ نفر تقسیم می شد. واقعا این چه مشکلی از پرسپولیس حل می کرد. یعنی ۵ الی ۱۰ درصد از قرارداد ما را در دو هفته پایانی لیگ می دادند. آقایان باید برای این باشگاه فکر اساسی شود. به من گفتند ۴۰ درصد از قراردادم را گرفته ام. دو ماشین دارم که هنوز سند ندارد و پدرم بدون سند و پناه بر خدا سوار می شود و این طرف آن طرف می رود. در اصل من ۱۵ درصد از قراردادم را گرفته ام.

بنگر ادامه داد: اگر با پرداخت دو میلیارد وزارت ورزش و هر بازیکن ۶۰ یا ۷۰ میلیون می رسید و آنوقت تازه بچه ها ۲۰ درصد از قراردادشان را می گرفتند اما واقعا مشکل همین است نه آقایان مشکل پرسپولیس عمیق تر از این حرف هاست که خیلی ها آن را نمی دانند. متاسفانه پیشکسوتان مدیرعامل وزارت ورزش همه می خواهند تا عکس العملی نشان می دهیم و یا یک حرف می زنیم ما را مقابل هواداران قرار دهد.

وی افزود: می گوییم دو هفته مانده لیگ تمام شود. فکری به حال پول ما کنید. می گویند بازیکن پولکی و یا بی غیرت هستیم برای هواداران بازی کنید. مگر ما خودمان زندگی و خانواده نداریم هواداران روی چشم ما جا دارند ولی نباید خودمان را گول بزنیم. آقایان ما خرج خودمان و ۱۰ خانواده دیگر را می دهیم. ولی متاسفانه شما خیلی چیزها را نمی دانید. ما امسال بدون هیچ منتی کار کردیم و افتخار می کنیم تا به امروز مجانی با دل و جان برای پرسپولیس بازی کردیم. در چمن مصنوعی اردو تمرینات کم نگذاشته ایم و بدون هیچ چیز تلاش کرده ایم اما بلیت برگشت به تهران را بعد از بازی با داماش نداشتیم و با اتوبوس برگشتیم. آن هم در بازی که ۹۰ دقیقه در چمن مصنوعی بچه ها بدن درد گرفته بودند. در یکی از سفرهایمان پول پرداخت خسارت دو میلیونی اتوبوس را نداشتیم و ما را نگه داشته بودند. آیا این ها را شما می دانید.

وی خاطرنشان کرد: آقایان شروط گذاشتند ۵۰ درصد از پول سال قبلمان را تخفیف بگیرند و با مبلغی از پولمان را ببخشیم. من نمی فهمم ماجرا چیست و آیا این مسائل واقعیت دارد.

وی در پاسخ سوالی که مگر اعلام نکردند مشکل ماشین ها حل شده و برخی از سند ماشین ها هم آزاد شده گفت: چه کسی قول داده منظورتان پروین است. ایشان را مدیر عامل باشگاه گذاشتند جالب است بدانید آقای پروین نه حق امضا دارد نه حق دارد کاری برای باشگاه انجام دهد حتی یک مهر باشگاه را هم از او گرفتند. چطور این بنده خدا می تواند به ما قول بدهد که مشکل را حل می کند. آقایان وزارت ورزش مگر پروین را مدیر عامل نگذاشتید پس چرا به او حق امضا و مهر باشگاه را نمی دهید و جلوی همه کارها را بسته اید. آیا می دانید بابت مالیات پارسال که مانده همه ما تا چند روز دیگر ممنوع الخروج شده ایم یا خواهیم شد. به خدا متوجه نمی شوم شاید پرسپولیس را با جای دیگر اشتباه گرفتند.

بنگر با تقدیر از حمایت هواداران نیز گفت: هواداران پرسپولیس هیچکس بالای سر این تیم نیست الان قرارداد ما تمام است یک هفته مانده لیگ تمام شود یک نفر نیست حرف بزند سال دیگر می خواهید بمانید یا بروید بعدا این بازیکنان اگر با تیم های دیگر قرارداد ببندند می شوند پول پرست و بی غیرت. به ما گفتند پول میلیاردی پروشه و بنز گرفتید. ما که در تیم این چیزها را ندیدیم. متاسفانه مدیر عامل تیم های دیگر این حرف ها را زد و تیم خودش را با خیال راحت بست و به هدفش رساند اما به ما هیچ چیز جز تهمت نرسید. حتی جالب است بدانید من وقتی به پرسپولیس آمدم ماشین زیر پایم را فروختم و خرج خودم کردم تا در پرسپولیس بازی کنم چون این تیم طرفدار دارد و عاشق این تیم هستم.

مدافع قرمزپوشان در پاسخ سوالی که به نظر شما با این شرایط چه بلایی سر پرسپولیس می آید گفت: تا الان به خاطر هواداران آمده ایم اما به خدا بیشتر از این نمی شود یک هفته مانده همه چیز تمام شود اگر ما قهرمان بشویم یا نشویم هیچکس ۱۰ روز دیگر جواب سلام ما را نمی دهد حالا چه برسد جوابگوی حق و حقوق ما باشد. شاید کارشناسان یا پیشکسوتان گفتند اعتصاب ما کار درستی نبود پول داشته باشند ولی ما که خرج ۱۰ خانوار را می دهیم و غیر از فوتبال منبع درآمد دیگری نداریم دچار مشکل شدیم. شاید آقایان از جاهای مختلف پول دربیاورند شاید وزیر یا معاونینش از خارج از سیستم خود هم پول دربیاورند اما ما غیر از فوتبال درآمد دیگری نداریم و قادر به درآمدزایی نیستیم. با ما قرارداد بستند که ۱۰۰ تومان و یا ۱۰۰۰ میلیارد تومان روزی که این قرارداد امضا شده باید این پول را بدهند.

وی افزود: من همین الان می گویم با این شرایط اگر وضعمان ۵۰ درصد بهتر بود سه هفته پیش قهرمان بودیم. این حرف ها و شرایط تاثیر منفی در دو بازی آینده ما ندارد چون اگر تاثیر داشت پنج هفته پیش تاثیرات منفی می دید. ما با جان و دل بازی می کنیم اما این طور نمی شود به خدا خودمان هم خسته شدیم چون موضوع خیلی لوس شده که هر روز بخواهیم حرف بزنیم و مصاحبه کنیم اما هیچکس نیست جواب ما را بدهد ما هیچکس را به جز سرمربی تیم و هواداران نداریم و پروین هم نمی تواند کاری انجام دهد چون حتی مهر و امضا او را هم ممنوع کردند. آقایان اگر می توانند خودشان بیایند سریع تر مدیر عامل شوند و تکلیف این تیم را روشن کند. اصلا آقای خادم خودت بیا مدیر عامل شو تا این تیم را زودتر جمع کنید اصلا سوال من اینجاست من چرا باید طلب پارسالم و پول امسال را ببخشم. من امیدوارم که یکی حرف های ما را بشنود اما مطمئنم مردم بهترین قاضی هستند و می دانند چه کسی به دنبال استفاده از نام پرسپولیس است و چه کسی به دنبال سربلندی این تیم.