به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: امیر حاج رضایی گروهتیم ملی فوتبال ایراندر جام ملت های آسیا را گروه نفرت نامید و اظهار کرد: پس از قرعه کشی هر تورنمنتی گروه مرگ را انتخاب می کنند که شامل تیم هایی می شود که قدرت بالایی دارند و تیم های صعود کننده از آن گروه تقریبا غیر قابل پیش بینی هستند اما من اکنون گروهی که تیم ایران در جام ملت های آسیا در آن قرار گرفته را گروه نفرت می نامم.

وی درباره ی هم گروهی ایران با امارات، قطر و بحرین در جام ملت ها ادامه داد: تیم ایران همانطور که با نفرت از بحرین در ورزشگاه آزادی ۶ گل به این تیم زد و همین طور مقابل دو تیم عربی دیگر که معمولا کشورهایشان در مسائل غیر فوتبالی همیشه علیه ما بوده اند، باید با نفرت از همه آنها بازی کند و از آنها بگذرد. در گروه های دیگر تیم های نسبتاً قدرتمندی قرار گرفته اند که فکر می کنم گروه ازبکستان، چین، کره شمالی و عربستان گروه دشوارتری نسبت به بقیه باشد.

این کارشناس فوتبال در پیش بینی اش از شرایط تیم ملی در جام ملت های آسیا که از ۱۹ دی ماه در استرالیا برگزار خواهد شد، تصریح کرد: ما اول باید عملکرد تیم ملی در جام جهانی برزیل را ببینیم. مسلماً تیم ایران پس از جام جهانی تغییرات زیادی می کند، یکسری از بازیکنان اصلی به دلیل بالا رفتن سن شان باید از تیم ملی جدا شوند و از طرفی معلوم نیست که کارلوس کی روش در جام ملت ها هدایت تیم ملی را بر عهده داشته باشد یا خیر، بنابراین نمی توانیم ارزیابی صحیحی در این باره داشته باشیم.

حاج رضایی در پاسخ به این که اگر کی روش در تیم ملی بماند با توجه به نیروی جوانی که پشت سر بازیکنان مسن فعلی قرار گرفته آیا ایران را یکی از مدعیان قهرمانی جام ملت ها می دانید یا خیر به ایسنا گفت: ایران همیشه از نظر نیروی انسانی ظرفیت بالایی داشته است. طبق کارشناسی ای اف سی ایران به همراه کشورهایی چون عراق و کره جنوبی از نظر نیروی انسانی سطح بالایی دارد. ما مواد خام را داریم اما چگونگی استفاده از آنها مهم است. امیدوارم کارلوس کی روش بعد از جام جهانی سرمربی تیم ایران بماند چون او شناخت زیادی از شرایط فوتبال ایران و تیم ملی ما پیدا کرده و با عبور از یکسری موانع جامعه هم رضایت نسبی درباره اش دارد. فکر می کنم او می تواند در جام ملت ها با تیم ایران موفق باشد.