به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: چهارشنبه هفته گذشته فدراسیون بین المللی فوتبال(فیفا) باشگاه بارسلونا را به خاطر جذب بازیکنان کمتر از ۱۸ سال ۵۰۴ هزار و ۷۰۰ دلار جریمه کرد، همچنین این باشگاه اسپانیایی را از فعالیت در بازار نقل و انتقالات برای چهارده ماه محروم کرد.
باشگاهبارسلونابه شدت از این حکم فیفا خشمگین است و آن را ظلم آشکار دانست. ماریا پارتومیو، رییس باشگاه بارسلونا در واکنش به این حکم فیفا گفت: چنین محرومیت و جریمه ای یک ظلم آشکار است. اصلا نمی توانیم چنین حکمی را بپذیریم. فعالیت بارسلونا در جذب بازیکنان کاملا شفاف و بدون هر گونه تخلفی است. حکم فیفا را اصلا قبول ندارم و درخواست استیناف خواهیم کرد حتی اگر لازم باشد به دادگاه داوری ورزشی مراجعه خواهیم کرد.

او افزود: بارسلونا در فصل جابجایی حداقل به یک دروازبان و یک مدافع جدید نیاز دارد چطور می توانیم دست رو دست بگذاریم و در حالی که تیم به بازیکنان جدیدی نیاز دارد هیچ فعالیتی در فصل جابجایی نداشته باشیم. از این حکم فیفا به شدت عصبانی و خشمگین هستیم و اصلا نمی توانیم آن را قبول کنیم.

رییس باشگاه بارسلونا گفت: احساس می کنیم که قربانی یک ظلم آشکار هستیم. فیفا می خواهد الگویی را که ۳۵ سال است به خوبی فعالیت می کند نابود کند. لاماسیا یک نمونه است و بازیکنان بزرگی چون مسی، ژاوی، اینیستا، پدرو و بوسکتس را معرفی کرده است. چطور ممکن است که این الگو را نابود کرد. این اصلا قابل قبول نیست.

پارتومیو ادامه داد: فیفا به خوبی می داند که فعالیت باشگاه بارسلونا در جذب بازیکنان جوان کاملا قانونی و بدور از هرگونه مشکل است. ما بازیکنان جوان را جذب می کنیم و در لاماسیا آن را آموزش می دهیم، کجای این کار اشکال دارد؟ به هیچ وجه نمی خواهیم الگوی خود را تغییر دهیم و بدون شک به آن ادامه خواهیم داد. الگوی لاماسیا با وجود این حکم ظالمانه فیفا ادامه خواهد یافت.

ماریا پارتومیو که پس از تخلف مالیاتی راسل سکان ریاست آبی - اناریها را برعهده گرفت، در پایان سخنان خود گفت: دستانتان را از لاماسیا دور کنید. این پیامی است که می خواهم آن را به همگان اعلام کنم. تا پایان از الگوی لاماسیا حمایت خواهیم کرد چرا که این الگو تیمی را ساخته است که به بهترین تیم تاریخ فوتبال تبدیل شد.