هادی طباطبایی در خصوص تیم های هم گروه تیم ملی فوتبال کشورمان در رقابت های جام ملت های آسیا در سال ۲۰۱۵ گفت: پیش از آنکه ما از حریفانمان شناخت داشته باشیم باید فوتبال خودمان را بشناسیم چرا که در حال حاضر پتانسیل لازم برای موفقیت را که همیشه در فوتبال ما وجود داشت وجود ندارد و گاهی پیشرفت های خوبی می بینیم و گاهی پسرفت های بد و همین موضوع کار ما را سخت می کند. ما باید ببینیم که کشورهای منطقه برای پیشرفت در فوتبال همه کار می کنند و روی توانمندی خودشان اتکا می کنند اما ما در چند سال اخیر زمان لازم را از دست داده ایم و حتی دیدید که وقتی به آن صورت به جام جهانی رفتیم بعد از آن اتفاق خاصی نیفتاد و همین موضوع نگرانی اهالی فوتبال را بیشتر کرد چراکه قطعا برای جام ملت ها فوتبال از تب و تاب می افتد و بعد از جام جهانی فوتبال ما هم افت خواهد کرد و همین موضوع کار ما را سخت می کند و امیدوارم با برنامه ریزی خوب این مشکل حل شود.

وی در مورد اینکه کدام حریف ایران در جام ملت ها می تواند برای فوتبال کشورمان مشکل ساز شود، افزود: همه حریفان سخت هستند و نمی توان تیمی را دست کم گرفت. آنها برنامه ریزی خوبی دارند و به دنبال به روز شدن هستند اما نیروی انسانی کارآمد ندارند. با این همه ما نیروی انسانی داریم اما برنامه ریزی و امکانات آنها را نداریم. با این همه من اعتقاد دارم که نمی توان هیچ حریفی را از پیش بازنده دانست و باید همه حریفان را جدی نگاه کرد.

پیشکسوت فوتبال کشورمان در پاسخ به این سوال که آیا فوتبال ایران می تواند در استرالیا قهرمان شود، اظهار داشت: ما می توانیم در این مسابقات موفق باشیم اما با یک اتفاق! همانگونه که در کره موفق شدیم این تیم را ببریم. برد ما مقابل کره دلیل نمی شود که ما خودمان را از آنها سرتر بدانیم. آنها کار کردند و پیشرفت می کنند اما ما طی یک حادثه و فرآیند می توانیم آنها را ببریم شاید هم با این صورت بتوانیم قهرمان آسیا بشویم اما این قهرمانی دردی از ما دوا نمی کند چرا که با اما و اگر قهرمان شده ایم اما منطق فوتبال چیز دیگری است.

طباطبایی درباره شایعه تبانی تیم های عربی مقابل تیم ملی فوتبال کشورمان هم افزود: خیلی نمی شود روی تبانی عرب ها بحثکرد چرا که این روزها نظارت در فوتبال بسیار زیاد است اما به هر حال آنها از همه چیز استفاده می کنند تا مقابل ما نتیجه بگیرند که مهم ترین آن ضدفوتبال است که تأثیر منفی در فوتبال ما داشته اما ما باید قوی تر عمل کنیم.

وی در پایان درباره میزبانی استرالیا در این مسابقات گفت: فوتبال ما از استرالیا خاطره خوبی دارد و این بیانگر این موضوع است که بازیکنان فوتبال با عزم خوبی در این مسابقات شرکت کنند تا بتوانند باز هم در این کشور پرچم فوتبال کشورمان را به اهتزاز دربیاورند.