زلاتکو کرانچار در مصاحبه مطبوعاتی پیش از بازی با سایپا البرز اظهار کرد: رقابت های لیگ پس از گذشت یک ماه دوباره از سر گرفته شده است و اعتقاد دارم که تیم سپاهان به دلیل اینکه در این یک ماه سه بازی سنگین برگزار کرده است امروز در اولویت بهترین تیمهای باشگاهی ایران قرار دارد چرا که نفراتش بسیار روی فرم هستند.

وی افزود: در سوی دیگر تیم هایی در لیگ هستند که دچار یک وقفه ۴۰ روزه شده اند و هیچ رقابتی نداشته اند. پس در این زمینه از سپاهان عقب تر هستند، اما نکته حائز اهمیت این است که آنها در مقابل تیمهایی مثل سپاهان عالی ظاهر خواهند شد و تیم هایی مثل سپاهان، استقلال تراکتور و فولاد را غافلگیر خواهند کرد.

سرمربی تیم سپاهان با بیان اینکه بازی مقابل سایپا می تواند جهت گیری سپاهان در لیگ برتر را مشخص کند، ادامه داد: بازی پیش رو از دو جهت برای سپاهان بسیار مهم است ابتدا اینکه می تواند در لیگ برتر به صدر جدول نزدیک شود و دوم اینکه اگر در این بازی سپاهان پیروز شود آنگاه ما با روحیه بالاتری به دبی برای مصاف با الااهلی خواهیم رفت.

کرانچار با اشاره به نبود شجاع خلیل زاده در بازی پیش رو اظهار کرد: سپاهان سه بازی باقی مانده در لیگ برتر مانند فینال می بیندد زیرا سپاهان همیشه به فکر قهرمانی در لیگ برتر است و برای این کار باید استارت تازه و شادابی بزند تا حداقل تلاش خود را برای قهرمانی انجام داده باشد.

وی تاکید کرد: سپاهان ابتدا به فکر قهرمانی و سپس به فکر به دست آوردن سهمیه لیگ قهرمانان آسیا است، اما با وجودی که بازی های با کیفیتی ارائه می کند پیروزی به دست نمی آورد.

سرمربی تیم سپاهان اصفهان تصریح کرد: سپاهان در سه بازی آسیایی خود نشان داد که فوتبال با کیفیت ارائه می کند و فوتبال بسیار خوب بازی می کند، اما مشکل از جایی شروع می شود که این تیم گل های بچه گانه دریافت می کند و این یک مشکل اساسی که پس از اینکه این تیم و بازیکنانش با یکدیگر مچ شده اند پیدا شده و باید هرچه سریعتر ترمیم یابد.

کرانچار به وضعیت روحی و روانی علی احمدی اشاره کرد و گفت: احمدی طی تست های که انجام داده از روحیه بالایی بر خوردار است، اما برای اینکه مشکل تیم سپاهان حل شود، این تیم با ترکیبی و تاکتیکی جدید در برابر سایپا به میدان می رود.

وی در خصوص مشکلات ارسال بازیکن به تیم ملی نیز اظهار کرد: امروز که من با شما صحبت می کنم تا کنون برای هفت بازیکن سپاهان روادید سفر به اتریش صادر شده است، اما متاسفانه هیچ نامه ای از سوی فدارسیون فوتبال ایران به باشگاه سپاهان نیامده که قرار است این بازیکنان کجا و کی مورد استفاده قرار گیرند و فقط صحبت آن را پیش می کشند.

سرمربی تیم سپاهان اصفهان در خصوص ماندنش در تیم سپاهان خاطرنشان کرد: من میل به ماندن دارم اما مطمئنا باشگاه سپاهان به نتایج آینده من چشم دوخته است، اما اگر آنها بخواهند حتما سر میز مذاکره می نشینم.