قربانعلی الماسخاله در مورد برگزاری مسابقه پرسپولیس و داماش با حضور تماشاگر گفت: در شرایطی که این روزهای فوتبال ما دارد قطعا حضور تماشاگر در ورزشگاه می تواند جذابیت مسابقه های فوتبال را بیشتر کند. متأسفانه مسئولان پرسپولیس در چند سال اخیر همواره تمایل داشتند که بازی این تیم مقابل داماش بدون آرامش و با چالش و تنش همراه باشد.

وی ادامه داد: فصل گذشته باشگاه پرسپولیس می خواست ورزشگاه مسابقه را در شهر رشت خودش انتخاب کند و مسائلی را مطرح کرد. اکنون هم به حکم قانونی کمیته انضباطی معترض است. در پاراگراف حکم کمیته انضباطی آمده است که این رأی قابل تجدیدنظرخواهی است. با این حال نمی دانم چرا مسئولان پرسپولیس مدام به تنش ها دامن می زنند و تمایل دارند فردا بازی بدون تماشاگر برگزار شود. شاید آنها دوست ندارند هواداران پرسپولیس به ورزشگاه بیایند و از نزدیک بازی این تیم را تماشا کنند و بیم آن دارند که تماشاگران به خاطر مسائل باشگاه پرسپولیس شعارهایی سر بدهند و به همین دلیل هم مدام به دنبال برگزاری بازی بدون تماشاگر هستند.

رئیس هیأت فوتبال استان گیلان با اشاره به برخی اظهارات محمد پنجعلی سرپرست پرسپولیس گفت: پنجعلی از بزرگان فوتبال ماست و از او می خواهم که نگاه ملی داشته باشد زیرا پنجعلی یک قهرمان ملی است. در گذشته اگر صحبت های سعید شیرینی سرپرست سابق پرسپولیس تعجب برانگیز بود انتظاری نمی رفت زیرا او فوتبالی نبود اما محمد پنجعلی که یک چهره شناخته شده فوتبال ماست بهتر است سنجیده تر سخن بگوید.

وی با اشاره به صحبت های بهروز منتقمی قائم مقام پرسپولیس گفت: منتقمی می گوید تماشاگران داماش رفتارهای عادی ندارند و از داماش هم امتیاز کسر شده است. باید به ایشان یادآوری کنم که از پرسپولیس هم امتیاز کسر شده و در بازی پرسپولیس و داماش در تهران هواداران پرسپولیس قصد داشتند تعداد اندک تماشاگران داماش را مورد ضرب و شتم قرار دهند. هواداران پرسپولیس در ورزشگاه آزادی ۹۰ دقیقه به قومیت های مختلف فحاشی می کنند و شاید هنوز برخورد قاطع با آنها صورت نگرفته است. هر چند برخی از رفتارها در فوتبال طبیعی است اما امیدوارم مسئولان پرسپولیس بیش از اندازه به تنش ها دامن نزند و فردا هر تیمی که شایسته است در میدان به پیروزی برسد.