به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: چهره آخرین تیم های که به مرحله یک چهارم نهاییلیگ قهرمانان اروپاراه خواهند یافت، فرداشب(چهارشنبه) با دو دیدار که در دورتموند و منچستر انجام می گیرد، مشخص خواهد شد.

*منچستر یونایتد – المپیاکوس

فصل کابوس وار منچستر یونایتد با شکست برابر المپیاکوس و حذف از لیگ قهرمانان اروپا تکمیل خواهد شد. شاید این روز ها هواداران منچستر آرزو می کنند خیلی زود این فصل به پایان برسد تا برای فصل آینده تیم متفاوتی داشته باشند. شکست آنها در این هفته برابر لیورپول به معنای آن است که سال آینده پس از مدت ها منچستر یونایتد را در لیگ قهرمانان نخواهیم دید. طعنه آمیز است که آنها پس از هشت سال در دو بازی رفت و برگشت مغلوب لیورپول دشمن دیرینه خود شدند. این شکست تلخ منچستر در حالی رقم خورد که ویدیچ مدافع این تیم نیز اخراج شد تا بازی هفته آینده را از دست بدهد. در صورتی که منچستر نتواند در اروپا حاضر باشد پس از ۱۹ سال دیگر شیاطین سرخ و تئاتر رویاها را در لیگ قهرمانان نخواهیم دید. تنها راهی که باعثخواهد شد منچستر در فصل آینده لیگ قهرمانان حاضر باشد قهرمانی در رقابت های این فصل لیگ قهرمانان است که بعید به نظر می رسد.

اکنون تنها یک معجزه می تواند باعثشود تا منچستر سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را کسب کند. شاگردان دیوید مویس در بازی رفت در یونان با دو گل مغلوب المپیاکوس شدند تا کار سختی برای بازگشت به این رقابت ها داشته باشند. منچستری ها امیدوار هستند بتوانند با ۳ گل در بازی برگشت به پیروزی برسند تا جواز حضور در مرحله بعد را بدست آورند.

منچستر در بازی برابر المپیاکوس نمی تواند از خوان ماتا اسپانیایی استفاده کند زیرا این بازیکن این فصل با چلسی در لیگ قهرمانان اروپا بازی کرده است و این می تواند کار شیاطین سرخ را سخت تر کند. در صورتی که تیم المپیاکوس بتواند منچستر یونایتد را شکست دهد و به جمع هشت تیم راه یابد یک افتخار بزرگ برای کشور یونان کسب کرده است. البته این تیم یونانی کار آسانی برای مرحله بعد نخواهد داشت زیرا همه تیم ها آرزو خواهند کرد با المپیاکوس روبرو شوند.

*بوروسیا دورتموند – زنیت

نایب قهرمان فصل قبل لیگ قهرمانان اروپا در دیدار برگشت خود در مرحله یک هشتم نهایی در خانه از تیم زنیت پذیرایی خواهد کرد. میزبان شرایط خوبی برای صعود به مرحله بعد دارد زیرا در بازی رفت موفق شد با نتیجه ۴ بر ۲ در سرمای روسیه یک پیروزی دلچسب کسب کند. زنیت در صورتی می تواند به مرحله بعد لیگ رقهرمانان راه یابد که با ۳ گل اختلاف در آلمان به برتری برسد. بوروسیا دورتموند در بازی این هفته خود در لیگ آلمان برابر مونشن گلادباخ با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد اما با توجه به شکست بایر لورکوزن از بایرن مونیخ، جایگاه دومی خود را حفظ کرد. نمایش خوب بایرن مونیخ در این فصل باعثشده تا همه تیم های مدعی در آلمان به فکر رده دوم باشند. دو تیم در شرایطی پای به این دیدار می گذارند که بازیکن محرومی ندارند اما مهم ترین غایب این دیدار سرمربی تیم روسیه ای است. مسئولان باشگاه زنیت سن پتزبورگ پس از تساوی خانگی بدون گل برابر تیم تام هامسک تصمیم گرفتند تا سرمربی ایتالیایی شان را برکنار کنند. اسپالتی که از سال ۲۰۱۰ هدایت زنیت را برعهده داشت، توانست دو بار به همراه این تیم به قهرمانی در لیگ روسیه دست یابد. اما در ادامه نتوانستند قهرمانی های داخلی خودشان را تکرار کنند.

سرگئی سماک، هافبک سابق زنیت به طور موقت تا پایان فصل هدایت این تیم را عهده دار شد. سماک ۳۸ ساله که ۶۵ بازی برای تیم ملی روسیه انجام داده سابقه بازی در پاری سن ژرمن و روبین کازان را نیز در کارنامه خود دارد.

پس از بازیهای چهارشنبه شب چهره هشت تیم صعود کرده به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مشخص خواهد شد. قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی این رقابت ها جمعه اول فروردین ۱۳۹۳ برگزار خواهد شد.