به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: سرمربی تیم فوتبالپرسپولیسدرباره نشست امروزپیشکسوتانپرسپولیس با مسئولان وزارت ورزش برای حل مشکلات مالی این باشگاه اظهار کرد: همان طور که بعد از نشست گفتم طرح هایی که آقای خادم در این جلسه ارائه کرد محتمل ترین راه برای خروج از وضعیت کنونی است. امیدوارم هر اقدامی که انجام می شود به خیر و صلاح پرسپولیس باشد.
او ادامه داد: در شرایط کنونی سه بازی مهم تا پایان فصل باقی مانده و حل مشکلات فعلی مهم تر از هر چیزی است. هواداران هم به هیچ چیزی جز این سه بازی فکر نمی کنند. این ها مباحثدیگری است که درست است که اهمیت زیادی دارد اما در مقطع کنونی سرنوشت پرسپولیس در لیگ مهم تر است.

داییبا اشاره به اینکه در حال حاضر به چیزی جز سه بازی باقی مانده فکر نمی کنیم، گفت: هواداران در حال حاضر به هیچ چیزی جز گرفتن سهمیه فکر نمی کنند. با توجه به کاهش سهمیه های ایران در لیگ قهرمانان آسیا ما برای آسیایی شدن کار سختی داریم و باید یا اول شویم یا دوم. مشکلات هم زیاد شده است و من هر روز به درد دل بازیکنان گوش می کنم. آن ها مسائل عدیده ای در زندگی شان دارند. با این حال تلاش خود را می کنند، به تیم چسبیده اند و فکر و ذکرشان بازی های پایانی لیگ است. امیدوارم شرایطی فراهم شود که در پایان فصل شرمنده هواداران نباشیم و حداقل تا شروع سه بازی باقی مانده، اتفاقاتی بیفتد که بخشی از مشکلات بازیکنان حل شود تا آن ها با آسودگی خاطر به مصاف رقیبان بروند. هرچند که آن ها با تمام وجود برای گرفتن بهترین نتایج تلاش می کنند اما چه بخواهیم و چه نخواهیم این مشکلات روی روح و روان آن ها تاثیر می گذارد.

سرمربی پرسپولیس با بیان اینکه نمی دانم چرا در جریان واگذاری باشگاه کسی صحبتی از هواداران نمی کند، گفت: اگر قرار است پرسپولیس به صاحبانش واگذار شود، چرا صحبتی از هواداران نیست؟ آیا به این خاطر که هواداران تشکل و نماینده ای ندارند نباید این بحثبرایشان مطرح باشد؟ هوادار پرسپولیس در کنار این تیم چیزی عایدش نمی شود در حالی که من و امثال من از کنار پرسپولیس و همین طور تیم ملی به جایی رسیده ایم. من در پرسپولیس شهرت پیدا و پیشرفت کردم و بعد از آن هم قرارداد بستم و منافع مالی و اجتماعی داشتم، اما هوادار چه؟ جز اینکه وقت، پول، انرژی و احساساتش را برای تیم گذاشته، چیزی نصیبش نشده است. حالا اگر قرار است پرسپولیس واگذار شود چرا به آن ها نشود؟ اگرچه پیشکسوتان زحمت کشیده اند و همه آن ها عزیز هستند، اما اگر پرسپولیس به بورس برود و امتیازش سهام بندی شود، با خرید از سوی هواداران، پیشکسوتان و شرکت های متمول، می تواند وضعیت بهتری پیدا کند.

دایی در ادامه گفت: اما وقتی قرار باشد با روشی که من نمی خواهم راجع به آن صحبت کنم، به فکر واگذاری باشیم، این سوال مطرح می شود که فرضا من پیشکسوت می توانم در یک فصل ۳۰ میلیارد تومان در پرسپولیس هزینه کنم؟ من اتفاقا خوشحال می شوم که پرسپولیس به هواداران و پیشکسوتان واگذار شود و نمی خواهم از حرف هایم این طور تلقی شود که من با واگذاری باشگاه به پیشکسوتان مخالفم.

او ادامه داد: برای مثال مگر ما می توانیم بگوییم که سهام بایرن مونیخ به پیشکسوتان این باشگاه برسد؟ آن ها امتیاز سهام شان را به هواداران و افرادی می دهند که تمکن مالی بالایی داشته باشند. باز هم می گویم که اگر امتیاز پرسپولیس در بورس برود، سهام بندی می شود و قیمت ها کاهش پیدا می کند.

سرمربی پرسپولیس گفت: نمی خواهم مساله را باز کنم اما در شرایط فعلی خیلی ها تیم و سه بازی مهم باقی مانده در لیگ را فراموش کرده اند. امیدوارم شرایطی به وجود بیاید که پرسپولیس در سه بازی باقی مانده با قدرت به مصاف حریفان برود. از هواداران، پیشکسوتان و همه خانواده پرسپولیس می خواهم که در این سه بازی پایانی کنار یکدیگر باشند. اگر مشکلات مالی حل شود که چه بهتر، اما اگر اتفاقی نیفتاد هم حداقل شاهد برخی حواشی نباشیم.