به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: کارشناسان در گذشته همواره این اشکال را به تیمآرسنالمی گرفتند که از قدرت روحی و توان جسمانی کافی به منظور مبارزه برای عنوان قهرمانی برخوردار نیست.

در مورد توان فنی آرسنال هیچگاه تردیدی وجود ندارد و این برتری در دیدار برابر تاتنهام ۷۲ ثانیه پس از آغاز بازی نتیجه داد و توماس روسیچکی با ضربه ای زیبا از زاویه بسته دروازه حریف را گشود. شاگردان ونگر در ۸۸ دقیقه باقی مانده با یک بازی فیزیکی و درگیرانه به دفاع از این گل پرداختند و این درحالیست که آرسنال قبلا معمولا در چنین بازی های فیزیکی نتیجه را از دست می داد. اما اینبار لورن کوشینلی و پر مرتساکر مدافعان آرسنال امانوئل آدبایور مهاجم حریف را به خوبی مهار کردند و بقیه بازیکن نیز با همه توان مبارزه کردند.

ونگرپس از بازی گفت: «دو مدافع میانی ما استثنایی بودند. فکر می کنم آنها یکی از بهترین زوجهای دفاعی در انگلیس هستند. امروز ما ناچار بودیم جنگنده باشیم زیرا آدبایور مانند همیشه برابر ما آماده بود. ما به یک نمایش خوب دفاعی نیاز داشتیم که کوشینلی و مرتساکر آن را فراهم کردند.»

وی افزود: «ما در سه بازی قبلی برابر اورتون، بایرن و تاتنهام از لحاظ روانی آماده بودیم و مدافعان ما تمرکز لازم را داشتند. اکنون تنها چهار امتیاز با صدر جدول فاصله داریم و بازی بعدی ما بسیار مهم خواهد بود.»