به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: شبکه سه امسال در ویژه برنامه های نوروزی، می‌خواهد برنامه‌ای به‌عنوانآقای گزارشگررا روی آنتن ببرد. در این برنامه که در یک استودیو زیر برج آزادی تهران ضبط شده و قرار است هر شب در روزهای نوروز برای علاقه‌مندان پخش شود، بسیاری از کسانی که متقاضی گزارشگری هستند، به صورت پرشماری حضور پیدا کرده‌اند.

جدا از اینکه از ماه‌ها پیش شبکه سه اعلام کرده بود کسانی که متقاضی هستند برای این برنامه ثبت‌نام کنند، آماری از سوی شبکه سه ارائه نشد، اما مثل اینکه تعداد متقاضیان زیاد بوده است و در مراحل غربال اولیه داوطلبان،عادل فردوسی‌پور، مزدک میرزایی، پیمان یوسفی و جواد خیابانی هزاران نفر را رد کرده بودند.

این غربال ۳ تا ۴ ماه طول کشید و در نهایت عده‌ای برای مرحله نهایی مشخص شدند تا در نهایت زیر برج آزادی به داوری مزدک میرزایی، پیمان یوسفی، جواد خیابانی، هوشنگ نصیرزاده، هادی طباطبایی، امیرحسین پیروانی، محمدرضا احمدی و مجید صالح بازی‌ها را گزارش کنند.

* یک نفر برنده می‌شود

هر شب ۱۰ نفر بازی‌ها را گزارش می‌کنند و در نهایت ۴ نفر به مرحله نهایی می‌روند و از بین این چهار نفر یک نفر به‌عنوان برنده هر شب مشخص می‌شود. این برنامه در آمفی‌تئاتر برج آزادی که یک استودیوی مجهز است، برگزار می‌شود.

پیمان یوسفی یکی از داوران این برنامه می‌گوید: «برنامه جالبی است و مطمئنا مورد توجه قرار می‌گیرد. البته همه کسانی که به مسابقه آمده‌اند فکر می‌کنند توانایی اجرا را دارند اما به نظر من در بخش فن بیان و همچنین اطلاعات فوتبالی ضعف‌های زیادی دارند که با دیدن برنامه متوجه آنها می‌شوید.»

برخی اوقات داوران از شرکت‌کنندگان اقصی نقاط کشور می‌خواهند با لهجه آن منطقه بازی‌ها را گزارش کنند که این بخش از برنامه جالب به نظر می‌رسد.

* چه بازی‌هایی گزارش می‌شود؟

البته این طور نیست که شرکت‌کنندگان فقط بازی‌ها را گزارش کنند بلکه داوطلبان باید به سوالات اطلاعات عمومی نیز پاسخ دهند. سوالاتی که به شکل عکس از آنها پرسیده می‌شود و برخی سوالات آنقدر سخت است که نمی‌شود پاسخ داد.

به‌عنوان مثال شرکت‌کنندگان باید از روی شکل ورزشگاه نام و مکان آن در اروپا را تشخیص دهند که اکثر آنان نتوانسته‌اند به این سوالات پاسخ دهند. البته بازی‌هایی که برای آنها انتخاب شده است هم از لیگ برتر و هم از رقابت‌های اروپایی و ملی و باشگاهی است و بازی‌های تیم ملی فوتبال ایران هم در این مسابقات وجود دارد.

* قرار نیست کسی گزارشگر شود

درباره این برنامه گفته شده بود که قرار است نفر برگزیده‌اش گزارشگر فوتبال شود اما مثل اینکه قرار نیست چنین اتفاقی بیفتد. البته خیلی خوب می‌شد اگر برگزیدگان شب‌های نوروزی، همه در برنامه نهایی، فینال فینالیست‌ها را به شیوه برنامه " مسابقه هفته " مرحوم نوذری برگزار می‌کردند که ظاهرا این اتفاق نیفتاده است.

حضور افراد از استان‌های دوردست در تهران قابل توجه است، هر چند با وجود راه دور و مسافت زیاد، برای حضور در مسابقه رنج بی‌خوابی و بی‌مکانی را کشیده باشند.

* کارشناسان فوتبال چرا؟

البته حضور هوشنگ نصیرزاده، هادی طباطبایی و مجید صالح در این برنامه عجیب به نظر می‌رسد. جالب اینجاست که نصیرزاده در حین گزارش شرکت‌کنندگان، نکاتی را به آنها گوشزد می‌کند که در نوع خودش جالب توجه است و انگار وی سال‌های سال گزارشگر بوده است. کارشناسان هم البته نظراتشان بیشتر فنی است و کاری به تن صدا و اطلاعات و فن‌بیان ندارند.

برنامه آقای گزارشگر شبکه سه می‌تواند یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های نوروزی رسانه ملی باشد. مخصوصا اینکه گاف‌های شرکت‌کنندگان بدون سانسور نشان داده می‌شود.