به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: تیکی تاکا سبک خاص بازی بارسلوناست. این تیم با مهره هایی همچونژاوی، اینیستا و لیونل مسی به راحتی چنین سبک بازی را به نمایش می گذارد. سسک فابرگاس معتقد است که با خداحافظی ژاوی از فوتبال باید تیکی تاکایبارسلوناهم تغییر کند؛ چرا که هیچ بازیکنی نمی تواند جایگزین ژاوی در این تیم شود.

فابرگاس در گفت وگویی که با شبکه تلویزیون " راک " اسپانیا داشت، گفت: خودم را جایگزین ژاوی نمی دانم؛ چرا که بازیکن بی نظیری است. سخت است بگویم هیچ بازیکنی نمی تواند جای ژاوی در بارسلونا را پر کند اما ناچاریم که این حرف را بر زبان آوریم. کسی می تواند در پست ژاوی بازی کند که از نظر ذهنی در شرایط ایده آلی باشد.

فابرگاس تابستان دو سال پیش پس از کش وقوس های زیادی سرانجام از آرسنال جدا شد تا برای بارسلونا تیم سابق خود بازی کند. سران بارسلونا با این بازیکن جوان قرارداد امضا کردند تا او پس از خداحافظی ژاوی بتواند جایش را در وسط زمین پر کند. فابرگاس گفت: چاره ای نداریم سبک بازی خود را تغییر دهیم. ژاوی یک عنصر تاثیرگذار برای بارسلوناست. بعد از جدایی او مجبوریم سبک بازی خود را تغییر دهیم. نمی دانم پس از جدایی ژاوی آیا سبک بازی ما بهتر از قبل خواهد بود یا بدتر. تنها می دانم که چاره ای جز تغییر سبک بازیمان نداریم.

این سخنان فابرگاس در حالی است که ژاوی ۳۳ ساله چند روز پیش تاکید کرد که فعلا به خداحافظی از مستطیل سبز فکر نمی کند؛ چرا که دوست دارد چند سال دیگر برای بارسلونا به میدان برود.

آبی - اناری ها روزهای خوشی را در رقابت های لیگا پشت سر نمی گذارند. این تیم پس از شکست غیرمنتظره برابر وایادولید به رده سوم جدول رده بندی سقوط کرد تا اختلافش با رئال مادرید صدرنشین به چهار امتیاز افزایش یابد. البته شاگردان خراردو مارتینوی آرژانتینی در لیگ قهرمانان اروپا خوب کار کرده و با حذف منچسترسیتی پر ستاره به دور یک چهارم نهایی صعود کردند.