به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران:مهدی مهدوی کیادر خصوص اینکه کدام تیم شانس بیشتری برای قهرمانی درجام جهانی۲۰۱۴ برزیل دارد، گفت: فوتبال وزشی است که قابل پیش بینی نیست اما با توجه به اینکه برزیل میزبان مسابقات است و سال گذشته هم در جام کنفدراسیون ها توانست قهرمان شود و اسپانیا را با اقتدار شکست دهد من فکر می کنم این تیم شانس بیشتری دارد چرا که بازی های روانی را از شاگردان اسکولاری می بینیم.
وی ادامه داد: فکر می کنم این تیم یکی از شانس های اصلی قهرمانی است و در کنار آن فکر می کنم تیم ملی فوتبال آلمان هم از تیم های قدرتمند دنیاست و قطعا این تیم جزو ۴ تیم پایانی جام جهانی است اما با این همه نمی توان فوتبال را پیش بینی کرد. من فکر می کنم همه تا حد زیادی همین فکر را می کنند البته آرژانتین هم تیم بسیار قوی است و با توجه به اینکه بازی ها در آمریکای جنوبی برگزار می شود این تیم هم از قدرت بالایی برخوردار است اما باید مسابقات شروع شود تا ببینیم آمادگی مسابقات در چه حدی است.

مهدوی کیا در پاسخ به این سؤال که با توجه به فوتبالی که از تیم های حاضر در جام جهانی مشاهده می کنی، فکر نمی کنید شانس تیمی مثل آلمان از برزیل بیشتر باشد، اظهار داشت: برزیل تیم بسیار خوبی است و بازی هایی که از این تیم می بینیم با اقتدار حریفانش را شکست می دهد و فکر می کنم اسکولاری به ترکیبی رسیده که می تواند مدعی اصلی قهرمانی باشد اما آلمان هم همیشه تیم منظمی بوده و تیمی است که در تورنمنت ها بسیار موفق است و در حال حاضر هم میانگین سنی بسیار خوبی در این تیم وجود دارد و چند سال گذشته هم نتایج خوبی گرفته است اما در کل همانطور که گفتم باید منتظر ماند تا بازی ها شروع شود و سپس درباره مدعیان اصلی صحبت کرد.

پیشکسوت فوتبال کشورمان درباره عملکرد احتمالی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل گفت: با وضعیتی که ما در حال حاضر می بینیم فکر نمی کنم هیچ کاری بتوانیم انجام دهیم اما باید دید در زمان باقی مانده چه اتفاقی برای فوتبال ما خواهد افتاد. ما در حال حاضر از خیلی از تیم های شرکت کننده در جام جهانی عقب هستیم. ما روزهای زیادی از بازی های فیفا را از دست داده ایم و باید این واقعیت را قبول کنیم که ما از نظر تاکتیکی و فوتبالی از رقبایمان عقب هستیم و نباید سطح توقعات را بالا ببریم تا اتفاقات ۲۰۰۶ دوباره تکرار شود.

وی ادامه داد: اگر در زمان باقی مانده تا جام جهانی تیم ملی خوب تدارک ببیند و اردوهای خوبی پشت سر بگذارد و بتواند بازی های تدارکاتی خوبی انجام دهد امیدوارم که بتوانیم از حیثیت و نام فوتبال ایران در جام جهانی دفاع کنیم.