به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران:آرسن ونگرسرمربی تیم فوتبالآرسنالامیدوار است شاگردانش در دیدار برگشت برابر بایرن مونیخ در مرحله یک هشتم پایانیلیگ قهرمانان اروپاشکست بازی رفت را جبران کنند.

شاگردان ونگر سه شنبه شب در حالی در مونیخ به مصاف بایرن می روند که سه هفته قبل در بازی رفت در لندن ۲ - ۰ مغلوب حریف شده اند.

آرسنال فصل گذشته نیز درست در همین مرحله به مصاف بایرن رفت و در بازی رفت در لندن ۳ - ۱ شکست خورد اما این تیم به مبارزه ادامه داد و در بازی برگشت بایرن را در مونیخ ۲ - ۰ شکست داد هر چند که این نتیجه برای این تیم انگلیسی کافی نبود و بایرن به لطف قانون گل زده در خانه حریف پیروز شد و در نهایت فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از مونیخ، ونگر گفت: «باید در آلمان برای پیروزی بجنگیم. اطمینان دارم می توانیم یک نتیجه شگفت انگیز رقم بزنیم. همه چیز به زدن گل نخست بستگی دارد و اگر به آن برسیم هر نتیجه ای ممکن خواهد بود. ما سال گذشته در همین مرحله در مونیخ ۲ - ۰ پیروز شدیم بنابراین امسال هم باید با اعتماد به نفس برابر حریف ظاهر شویم.»

آرسنال پیش از روبرو شدن با بایرن در جام حذفی انگلیس به پیروزی روحیه بخش ۴ - ۱ برابر اورتون دست یافت و ونگر تفکر بازیکنان خود را در بازی با بایرن در تعیین نتیجه این بازی بسیار مهم می داند.

این مربی فرانسوی گفت: «بر اساس آمار ما بازی دشواری در پیش داریم اما در فوتبال شرایط بدتر از این نیز تغییر کرده است. آنچه اهمیت دارد اینست که ما از لحاظ روحی و فکری در شرایط خوبی قرار داشته باشیم.»

آرسنال که چندین هفته صدرنشین لیگ برتر انگلیس بود در هفته های گذشته چند نتیجه ضعیف گرفت که باعثشد چلسی جای این تیم را در صدر بگیرد. چلسی هم اکنون با هفت امتیاز برتری و یک بازی بیشتر نسبت به آرسنال در رده نخست جدول این رقابت ها قرار دارد.