به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: دور برگشت یک هشتم نهاییلیگ قهرمانان اروپاسه شنبه شب با انجام دو دیدارآغاز خواهد شد که در حساس ترین بازیبایرن مونیخدر آلیانس آره نا ازآرسنالپذیرایی می کند.

بایرن مونیخ یکی از آماده ترین تیم های حال حاضر فوتبال جهان و اروپا است که از شانس های اصلی قهرمانی در فصل جاری در لیگ قهرمانان اروپا به شمار می آید. بایرن فصل گذشته با هدایت یوپ هاینکس در فینال ومبلی توانست با نتیجه دو بر یک دورتموند را از پیش رو بردارد و جام قهرمانی را بالای سر برد.

در فصل جاری هدایت باواریایها را پپ گواردیولا برعهده دارد؛ سرمربی که در بارسلونا دوران طلایی را پشت سرگذاشت و به عنوان پرافتخارترین سرمربی تاریخ آبی - اناریها انتخاب شد. شاگردان گواردیولا فصل رویایی را در رقابت های بوندسلیگا پشت سرمی گذارند و تقریبا می توان گفت که قهرمانی این تیم نهایی شده است چرا که اختلاف ۲۳ امتیازی با تیم دوم جدول رده بندی دارند و این یعنی قهرمان شدن آنها در فصل جاری هرچند که تا پایان فصل بازی های زیادی باقی مانده است.

شاگردان گواردیولا در هفته ۲۴ جشنواره گل به راه انداختند و با نتیجه ۶ بر یک ولفسبورگ را از پیش رو برداشتند تا با روحیه خوبی به مصاف توپچی های لندن روند. خبر خوب برای باواریای ها بازگشت فرانک ریبری فرانسوی پس از هفته ها آسیب دیدگی بود که این بازگشت با گل همراه بود. این هافبک فرانسوی در دقیقه ۷۱ گل پنجم تیمش را به ثمر رساند تا به پیروزی پر گل تیمش کمک کند.

دیدار بایرن با آرسنال در حالی برگزار می شود که شاگردان گواردیولا در دیدار رفت با دو گل آرسنال را در ورزشگاه امارات شکست دادند تا با خیال راحتی پای به دیدار برگشت در آلیانس آره نا گذارند.

از طرف دیگر آرسنال روزهای خوبی را پشت سرنمی گذارد. شاگردان ونگر در هفته های اخیر لیگ برتر انگلیس نتایج خوبی را کسب نکردند و صدر جدول رده بندی را به چلسی دادند تا الان با هفت امتیاز اختلاف نسبت به آبی پوشان لندن در جایگاه سوم جدول رده بندی قرار گیرند. البته توپچی ها یک بازی عقب افتاده دارند که در صورت پیروزی در آن به اختلاف چهار امتیازی با صدرنشین خواهند رسید.

توپچی ها در یک هشتم نهایی جام حذفی انگلیس با نتیجه چهار بر یک اورتون را از پیش رو برداشتند و به یک چهارم نهایی صعود کردند. در این دیدار مسوت اوزیل بعد از مدت ها خودی نشان داد و گل نخست تیمش را به ثمر رساند البته ستاره آرسنال در این دیدار اولیویه ژیرو بود که دو گل به ثمر رساند.

آرسنالی ها کار سختی در دیدار سه شنبه شب پیش رو دارند چرا که برابر تیمی به میدان می روند که فوتبال هجومی و نظامند را در دستور کار خود قرار می دهد. گذشته از این، شاگردان ونگر در دیدار رفت با نتیجه دو بر صفر بازی را واگذار کردند تا شانس آنها برای صعود به یک چهارم نهایی بسیار اندک باشد.

آرسنال در دیدار حساس سه شنبه شب جک ویلشر هافبک تهاجمی خود را در اختیار ندارد چرا که این بازیکن جوان در دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال انگلیس برابر دانمارک که هفته گذشته در ومبلی برگزار شد، آسیب دید و تا شش ماهی نمی تواند در میادین حضور یابد.

در دیگر دیدار سه شنبه شب دو تیم میلان و اتلتیکو مادرید در ورزشگاه ویسنته کالدرون به مصاف هم می روند.

دو تیم در شرایطی کاملا متفاوت به مصاف هم می روند. اتلتیکو مادرید با هدایت دیگو سیمئونه آرژانتینی فصل رویایی را پشت سرمی گذارد و یکی از شانس های اصلی عنوان قهرمانی به شمار می آید.

شاید قبل از آغاز فصل جاری رقابت های لیگا کمتر کسی تیم دیگو سیمئونه را از شانس های قهرمانی در نظر می گرفت چرا که بسیاری معتقد بودند که با ستاره های سرشناسی که رئال مادرید و بارسلونا در اختیار دارند قهرمانی به یکی از این دو تیم خواهد رسید اما اتلتیکو مادرید با درخشش ستاره های جوان و گمنام خود همه را غافلگیر کرد و الان به همراه بارسلونا و رئال مادرید مثلثاصلی قهرمانی است.

اتلیتکو مادرید در هفته بیست و هفتم رقابت های لیگا با دو گل سلتاویگو را از پیش رو برداشت تا با توجه به شکست بارسلونا به رده دوم جدول رده بندی صعود کند. ستاره اتلتیکو مادرید در این دیدار داوید ویا بود که هر دو گل تیمش را به ثمر رساند.

اتلتیکو مادرید در حالی در ویسنته کالدرون به مصاف میلان می رود که در دیدار رفت موفق شد با تک گل دیگو کاستا به پیروزی برسد تا شانس زیادی برای صعود به یک چهارم نهایی داشته باشد. دیگو سیمئونه بازی برابر میلان را سخت توصیف کرد. او پس از پیروزی برابر سلتاویگو گفت: الان دیگر نوبت آن شده است که به بازی با میلان فکرکنیم. بازی سختی پیش رو داریم. تلاش می کنیم تا با شکست میلان صعود خود را به یک چهارم نهایی نهایی کنیم.

اما میلان فصل کابوس واری را پشت سر می گذارد. این تیم که زمانی یکه تاز فوتبال ایتالیا و اروپا بود الان در بحران به سرمی برد و بدترین نتایج تاریخ خود را کسب کرده است. سران روسونری سرانجام به همکاری خود با ماسیمیلیانو آلگری پایان دادند و کلارنس سیدورف را به عنوان سرمربی جدی خود انتخاب کردند تا شاید با این مربی هلندی از بحران خارج شوند اما حتی آمدن سیدورف هم به میلان کمک نکرده است.

شاگردان سیدورف در هفته بیست و هفتم رقابت های سری A با یک گل برابر اودینزه تن به شکست داد تا با روحیه بدی برابر اتلیتکو مادرید به میدان روند. سیدورف هر چند تیمش در بحران به سر می برد اما معتقد است که می تواند در یک چهارم نهایی حضور یابد: " پس از پایان بازی به بازیکنان گفتم تا هر چه سریع تر این شکست را فراموش و به دیدار حساس برابر آتلتیکو مادرید فکر کنند. بر این باورم که می توانیم آتلتیکو مادرید را در اسپانیا شکست دهیم. دیدار حساسی پیش رو داریم. میلان این توانایی را دارد که آتلتیکو مادرید را در خانه اش شکست دهد و به دور بعد راه یابد. امیدوارم بتوانیم با پیروزی برابر آتلتیکو مادرید هدیه خوبی به هواداران خود بدهیم "

البته بعید به نظر می رسد که میلان بتواند در ویسنته کالدرون اتلتیکو مادرید را شکست دهد چرا که شاگردان سیمئونه در ورزشگاه خانگی خود تیم بسیار خطرناکی هستند و برای هر حریفی می توانند دردسرساز باشند، البته چنانچه کاکا و ماریو بالوتلی در روزهای اوج خود باشند می توانند برای تیم دوم شهر مادرید دردسرساز باشند.