به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران:جام جهانی۲۰۱۴ برزیل ۹۵ روز دیگر آغاز می شود و ۳۲ تیم راه یافته به بزرگ ترین رویداد فوتبال جهان دربرزیلبه مصاف هم خواهند رفت.

ساکرنت در گزارشی درباره وضعیت چهار تیم حاضر در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را مورد بررسی قرار داده است و درباره تیم ملی ایران نوشته است: ایران در اولین بازی دوستانه حقیقی خود پس از صعود به جام جهانی ۲۰۱۴ در خانه برابر گینه به میدان رفت، اما با نتیجه دو بر یک شکست خورد؛ نتیجه ای که روی کاغذ، نتیجه بدی برای شاگردان کارلوس کی روش محسوب می شود. ایران در حالی اولین دیدار دوستانه خود را پس از صعود به جام جهانی برگزار کرد که تیم هایی مثل کره جنوبی و ژاپن تعداد بازی های دوستانه شان پس از صعود به جام جهانی دو رقمی شده است. به همین خاطر پیش بینی می شد که در بازی دوستانه با گینه؛ شاگردان کی روش اشتباه های فردی زیادی داشته باشند. اکنون زمان کمی برای ایران باقی مانده است که بتواند این مشکلات ریز و درشت را حل کند.

ساکرنت در ادامه درباره بازیکنانی که قبل از جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل باشگاهشان را تغییر دادند تا بتوانند با آمادگی بیشتری حضور در برزیل را تجربه کنند درباره رضا قوچان نژاد، مهاجم تیم ملی ایران نوشت: قوچان نژاد مانند پارک چو یونگ، مهاجم کره جنوبی و لوکاس نیل، مدافع استرالیا تصمیم گرفت تا تیمش را تغییر دهد تا بتواند شانس حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را داشته باشد. او در آخرین دقایق نقل و انتقالات ژانویه از استاندارد لیژ جدا شد و به تیم چارلتون انگلیس پیوست. او اکنون تلاش می کند تا چارلتون را از منطقه سقوط به دسته پایین تر نجات دهد. هر چند گوچی هنوز نتوانسته برای تیمش در انگلیس گلزنی کند. اما در شکست دو بر یک ایران برابر گینه موفق شد تک گل ایران را به ثمر برساند.

ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل با تیم های آرژانتین، نیجریه و بوسنی و هرزگوین همگروه است و در اولین دیدار از نیجریه پذیرایی خواهد کرد، سپس با آرژانتین و در بازی آخر با بوسنی و هرزگوین دیدار خواهد کرد.