به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: علیکفاشیاندر حاشیه مراسم انتخاب برترین ورزشکاران سال ۹۲ در خصوص انتخاب فدراسیون والیبال به عنوان بهترین فدراسیون گفت: ما خودمان را هیچ موقع برتر نمی دانیم اما خوشحالم که ۳ نفر از اهالی فوتبال در این مراسم برترین شدند البته به نظرم جا داشت از فوتبال ساحلی هم در این مراسم تقدیر شود چرا که مقام های خوبی در سطح جهان به دست آوردند و همین برای ما افتخار بزرگی به حساب می آید.

وی درباره شایعاتی که مبنی بر تبانی در فوتسال و لیگ دسته اول شنیده می شود، افزود: ما نظارت دقیقی از چند هفته پیش روی این موضوع داشته ایم و تا الان هم اعتراضی در این زمینه به ما نشده است اما چون بعضی از تیم ها از نظر مالی کارهایی انجام می دهند اسمش تبانی نیست اما خوشبختانه تا امسال مشکلی نداشتیم و همه کارها خوب پیش رفته است.

کفاشیان در پاسخ به این سؤال که شما هم بازیگر شده اید، ادامه داد: ما در زندگی همیشه بازیگر هستیم و همین کارهایی هم که انجام می دهیم، کار بازیگری ما است!

رئیسفدراسیون فوتبالکشورمان در مورد اینکه آیا بازیکنان ملی پوش در قطر به اردویتیم ملیاضافه می شوند یا نه، تصریح کرد: رئیس فدراسیون قطر در این باره قول هایی به ما داده اما باشگاه های آنها برای جذب بازیکنان ایرانی پول هایی هزینه کرده اند و حالا می خواهند در جام هایی که برگزار می کنند از این بازیکنان بهره برداری کنند. ۵۰ درصد به ما قول داده اند که این بازیکنان به اردوی تیم ملی اضافه شوند که اگر این اتفاق بیفتد وضع تیم ملی خیلی خوب خواهد شد.

کفاشیان در مورد باخت به گینه که به گفته کارشناسان فوتبال به دلیل عدم بازی های تدارکاتی اتفاق افتاد و فدراسیون فوتبال در این زمینه چه برنامه هایی دارد، اظهار داشت: به هر حال ما بازی هایی برگزار می کردیم که البته در قالب بازی های مقدماتی جام ملت های آسیا بود. ما نیاز داریم که بازیکنان مان که در لیگ داخلی هستند تلاش بیشتری کنند. باید از نظر بدنسازی و سرعت خودمان را بالاتر ببریم و قطعاً نیاز به بازی های تدارکاتی بیشتری هم داریم.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آرزوهای ورزشی و غیر ورزشی تان در سال ۹۳ چیست، گفت: آرزوهای زیادی در این سال دارم اما درباره آرزوی های غیر ورزشی ام باید بگویم که می خواهم در سال ۹۳ یوزپلنگ شکار کنم! اما در بعد ورزشی باید بگویم که سال ۹۳ سال مهمی برای ما است که جام جهانی را در پیش داریم و امیدوارم که حضور خوبی هم در این رقابت ها داشته باشیم و اگر بتوانیم از گروه خودمان صعود کنیم کار بسیار بزرگی انجام داده ایم البته آرزوی دیگری هم دارم و آن این است که در بازی های آسیایی بتوانیم حداقل مقام دور قبل مان را تکرار کنیم.

کفاشیان در پاسخ به این سؤال که برای انتخاب سرمربی تیم ملی امید فقط به مشاوره های کی روش اهمیت می دهد یا نظر کمیته ملی المپیک هم در این میان مهم است، افزود: کی روش هیچ مشاوره ای در این باره به ما نداده است. وینگادا انتخاب خودمان است و کی روش هم فقط او را تأیید کرد.

وی در پاسخ به این سؤال که اگر وینگادا توصیه کی روش نبود پس او را با چه رزومه ای انتخاب کرده اند، اظهار داشت: شما اگر رزومه وینگادا را ببینید متوجه می شوید که در تیم های خوبی مربیگری کرده و سابقه درخشانی در تیم های جوانان و امید دارد. او موفقیت هایی هم در تیم ملی پرتغال داشته و با این تیم در اروپا هم به موفقیت رسیده است برای ما مهم این است که با نسل های جوان خوب کار می کند او مربی توانمندی است و اگر مربی دیگری نصف رزومه او را داشت ما فرد دیگری را انتخاب می کردیم.

کفاشیان در مورد اینکه گفته می شود حضور وینگادا به دلیل هماهنگی هایش با کی روش بوده، تصریح کرد: کی روش او را یک بار کنار خودش در بازی های قطر آورد و ما هم رزومه اش را پسندیدیم. او مربی ای است که می تواند وظایفش را خوب انجام دهد.

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در پایان در خصوص اینکه در مصاحبه ای گفته بود پولی که از اسپانسر گرفته اند تمام شده، افزود: پولی که اسپانسر به ما داد تمام شده و اگر می خواهید از ریز آن مطلع شوید به فدراسیون بیایید تا ریزش را در اختیارتان قرار دهم.