ملت ایران:علی داییسرمربی راه آهن، با همان گارد همیشگی، در کنفرانس مطبوعاتی بازی پرسپولیس - راه آهن از پیزهای مختلفی حرف زد و حتی از احتمال عدم حضور مقابل پرسپولیس گفت، اگرچه کمی آن طرف تر در جلسه منیجر میتینگ سرپرست راه آهن داشت به سرپرست پرسپولیس حالی می کرد که تیمش فردا قرمز می پوشد و بنابراین پرسپولیسی ها باید با لباس مشکی در زمین حاضر شوند. این حرفهای دایی است و آخرین خبر این است که بازی برگزار می شود … در آزادی!

بازی با پرسپولیس؟
اگر فردا برابر پرسپولیس بازی کنیم بازی‌مان سخت خواهد بود، چون پرسپولیس در نیم فصل دوم خوب نتیجه گرفته و جزو تیم‌های خوبی بوده که نتایج مناسب گرفته است. بازی اگر در ورزشگاه آزادی باشد سخت است اما بازیکنان من انگیزه زیادی دارند که هر سه امتیاز بازی را بگیرند.

احتمال عدم حضور مقابل پرسپولیس؟
ما تصمیم‌گیرنده نیستیم. این باشگاه است که باید در این رابطه تصمیم بگیرد. ما کار خود را کرده‌ایم و حالا منتظر دستور باشگاه هستیم. این حق مسلم تیم‌های تهرانی است که در زمین خود بازی کنند. ما جزو کشورهایی هستیم که از نظر امنیتی مشکلی نداریم و مسائل امنیتی بسیار بزرگتری از فوتبال را انجام می‌دهیم، چطور است که نمی‌توانیم یک بازی را در اکباتان برگزار کنیم؟ ما نه طرفدار داریم نه هیچ چیز دیگر و اگر زمین را هم از ما بگیرند فاتحه ما خوانده است!

تصمیم شورای تامین استان تهران برای برگزار نشدن بازی در اکباتان؟
آرزو می‌کنم که روزی برای فوتبال ایران تنها فوتبالی‌ها تصمیم بگیرند و شورای تامینی نباشد که بخواهد برای فوتبال تصمیم بگیرد. اگر فوتبال حرفه‌ای می‌خواهیم باید تصمیم‌گیرنده فوتبالی‌ها باشند. کنترل ورزشگاه‌ها باید در اختیار باشگاه‌ها باشد و خودشان مسئول حفظ امنیت بازی باشند. در چند سالی که در آلمان بازی می‌کردم به خوبی می‌دیدم که باشگاه‌ها چطور این کار را انجام می‌دهند. البته باشگاه‌ها برای این کار از نیروهای نظامی هم کمک می‌گرفتند اما خودشان مجری بودند. تا وقتی که ارگان‌های دیگر برای فوتبال تصمیم می‌گیرند از حرفه‌ای بودن دور خواهیم بود.

آشتی دایی با حبیب کاشانی؟
من حرف شما را قبول ندارم. من با پرسپولیس قرارداد داشتم که آن قرارداد تمام شد و من را دیگر نخواستند. رفتن من از پرسپولیس دست خودم نبود حتی آن زمان گفته بودم که حاضرم یک سال برای پرسپولیس مجانی کار کنم تا پول قراردادم صرف خرید بازیکنان خوب شود. اگر شما را از رسانه‌تان اخراج کنند آیا می‌توانید در آنجا کار کنید؟ اختلاف من با کاشانی هم فوتبالی بود. من با او از حقم صحبت کردم که با گذشت زمان حرفم ثابت شد. من از دو سه ماه قبل از پایان قراردادم می‌دانستم که دیگر قرار نیست در پرسپولیس بمانم چون اگر این گونه می‌بود از همان زمان باید برای تمدید قرارداد با من مذاکره می‌شد.

مصدوم و محروم‌های راه آهن؟
متاسفانه جهانگیر عسگری محروم است، کاسترو و عباسفرد هم به دلیل مصدومیت با ما تمرین نکرده‌اند. متاسفانه علی غلام را نیز از دست دادیم. اگر خدا بخواهد با تغییراتی که در بازی انجام می‌دهیم اگر بازی کنیم خوب بازی می‌کنیم!

توهین به ترکی یا عسگری؟
از داور عصبانی بودم چون در چند سالی که ترکی قضاوت می‌کند آنچنان تصمیم‌هایی از او ندیده بودم اما در آن صحنه خاص به عسگری اعتراض کردم چون با اعتراضش کارت زرد دوم را گرفت و اخراج شد، وگرنه در بازی فردا می‌توانستم از او استفاده کنم.

حضور علی‌عسگر و سامان آقازمانی، دو بازیکن سابق پرسپولیس در ترکیب راه آهن؟
از هر دو راضی هستم و آن‌ها هم تمام تلاش‌شان را برای راه آهن انجام می‌دهند. متاسفانه علی‌عسگر با مصدومیت روبه‌رو شد ولی اکنون ۱۰ روز است که با تیم تمرین می‌کند و در بازی قبلی هم خوب کار کرد. سامان هم خوب است و در چند سالی که با او کار کرده‌ام از او شناخت دارم. در تیم ما آمادگی بازیکنان ملاک است و هر کس دستورات کادر فنی را در زمین خوب اجرا کند در ترکیب قرار می‌گیرد.

گل