ملت ایران:یحیی گل محمدیمقابل دایی که به جز رفاقت و دوستی یکی دوسالی سرمربی و رئیسش بوده. آقا یحیی اما در رقابت بی رحم تر از یک دستیار سابق است و لابد می آید برای دومین برد فصل مقابل راه آهن. حرفهایش را بخوانید:

بازی با راه آهن؟
برای فردا انگیزه زیادی داریم که سه امتیاز را بگیریم و خودمان را به تیم‌های بالای جدول نزدیک کنیم. تمرین‌های خوبی هم در چند روز گذشته انجام داد‌ه‌ایم هرچند که به خاطر بارندگی تمرین‌ها کمی تق و لق شده بود اما بازیکنان از نظر بدنی و روحی در شرایط خوبی هستند.

میزان آشنایی با دایی؟
راه آهن نسبت به تیم سال گذشته خود تفاوت‌هایی داشته است اما تیم امسال‌شان بهتر است. در بعضی مسائل با تفکرات دایی آشنا هستم اما راه آهن بازیکنان دونده و جوانی دارد که بازی کردن مقابل این تیم‌ها سخت است. باید تمام توان‌مان را برای کسب سه امتیاز این بازی به کار گیریم.

ناراحتی از بازیکنان؟
دو، سه نفر از بازیکنان بعد از بازی با ذوب آهن مصاحبه کرده بودند که از حرف‌هایشان این طور برداشت می‌شد که نسبت به آینده لیگ بی‌تفاوت هستند و این باعثناراحتی من شد. با آن‌ها صحبت کردم و گفتم که حق نداریم نسبت به آینده لیگ بی‌تفاوت باشیم. باید برای رسیدن به بالای جدول انگیزه داشته باشیم و تلاش بیشتری انجام دهیم. ما چه در لیگ برتر و چه در جام حذفی انگیزه زیادی داریم و برای ما فرقی نمی‌کند در کدام جام بازی می‌کنیم.

بازی های هجومی و با انگیزه؟
در نیم فصل اول امتیازات زیادی را از دست دادیم. شاید اگر در نیم فصل اول هم مثل این روزها نتیجه می‌گرفتیم الان برای قهرمانی می‌جنگیدیم اما به هر صورت این اتفاق نیفتاده است. تیمی که پشتوانه ۳۵ میلیون عاشق و هوادار را با خود دارد خود به خود انگیزه زیادی هم برای بازی‌هایش پیدا می‌کند. جبران ناکامی‌های پرسپولیس و شاد کردن دل هواداران بزرگ‌ترین انگیزه ما است و ما تا آخرین قطره خون برای پرسپولیس می‌جنگیم.

جایگاه پرسپولیس در پرسپولیس؟
نگاه ما به رتبه پنجم نیست. اگر در هفته‌های آینده اتفاقات برای ما خوب باشد و برای تیم‌های بالای جدول بد، می‌توانیم به رتبه چهارم هم برسیم و نگاه‌مان به رتبه‌های بالاتر از پنجم است.

وضعیت علی کریمی و مهدوی کیا؟
او تا پایان امسال نمی‌تواند به میدان برود و دو بازی بعد را از دست داده است. طولانی شدن دوری او از تیم به خاطر مصدومیت قبلی‌اش است. او خیلی دوست داشت که به بازی‌های تیم برسد و به پرسپولیس کمک کند اما شاید زود شروع کرد. مهدوی کیا هم بعد از مصدومیت طولانی‌مدتی که داشت آرام آرام به فرم ایده‌آل برمی‌گردد و سعی می‌کنیم از او استفاده کنیم.

بازی در ورزشگاه اکباتان؟
این مشکل جدیدی نیست. چند سالی است که تیم‌هایی مثل پیکان، سایپا، راه آهن و پاس قدیم با مشکلاتی از این قبیل روبه‌رو هستند. این یک موضوع کهنه است. اما اینکه بخواهیم بازی را در ورزشگاهی که چندان استانداردهای لازم را ندارد برگزار کنیم درست نیست. البته من به این تیم‌ها حق می‌دهم. اما این شرایط فوتبال ماست و باید به آن عادت کرده باشیم. با این وجود هر تصمیمی که سازمان لیگ بگیرد تبعیت می‌کنیم و اگر گفته می‌شد که باید در ورزشگاه اکباتان هم بازی کنید مشکلی نداشتیم.

گل