ملت ایران:برای ۳ مدعی قهرمانی لیگ برتر فقط ۵ هفته از رقابت‌های این دوره باقی مانده است و حساب و کتاب‌های آن‌ها برای فتح لیگ تا حدود زیادی به حریفان‌شان در این ۵ هفته بستگی دارد. بدون هیچ توضیح اضافی به سراغ برنامه بازی‌های ۳ تیماستقلال، سپاهان و تراکتورسازیدر هفته‌های باقیمانده می‌رویم.

هفته ۳۰: نفت تهران - استقلال *** تراکتورسازی - سپاهان

هفته ۳۱: استقلال - گهر دورود *** سپاهان - نفت تهران *** داماش - تراکتورسازی

هفته ۳۲: استقلال - سپاهان *** تراکتورسازی - فولاد

هفته ۳۳: فولاد - استقلال *** داماش - سپاهان *** آلومینیوم - تراکتورسازی

هفته ۳۴: استقلال - داماش *** سپاهان - آلومینیوم *** تراکتورسازی - پرسپولیس

- - - - -

جدا از دو بازی مستقیمی که بین تراکتور و سپاهان و همچنین استقلال و سپاهان در هفته‌های ۳۰ و ۳۲ انجام می‌شود و می‌تواند تاثیر مستقیمی در معادلات قهرمانی داشته باشد، تنها نامی که در فهرست حریفان هر ۳ مدعی دیده می‌شود داماش است. تیمی که به تازگی دومین تغییر روی نیمکت خود را هم انجام داده و حالا افشین ناظمی را به عنوان سرمربی روی نیمکت خود می‌بیند. ناظمی با احتساب بازی دیروز داماش برابر صنعت نفت آبادان فقط ۶ بازی در لیگ دوازدهم مربیگری خواهد کرد ولی همین بازی‌ها می‌تواند تاثیر عمده‌ای در سرنوشت قهرمان لیگ و البته معادلات انتهای جدول داشته باشد. فراموش نکنیم که خود داماش هنوز روی کاغذ به منطقه امن جدول نرسیده و جدا از این ۳ بازی، ۲ دیدار دیگر با گهر دورود و نفت تهران هم در هفته‌های ۳۰ و ۳۲ دارد. البته بین مدعیان قهرمانی شاید بیشتر از همه استقلال از تغییر سرمربی داماش خوشحال شده باشد چون سرمربی قبلی داماش یعنی حمید درخشان در کارنامه پرافت و خیز خود یک ویژگی مهم دارد و آن هم این است که تا به حال به استقلال به عنوان مربی نباخته است.

بعد از داماش، ۳ تیم نفت تهران، فولاد و آلومینیوم هرکدام با ۲ بازی برابر مدعیان قهرمانی می‌توانند نقش مهمی در سرنوشت فاتح لیگ داشته باشند و در این میان چشم‌های سپاهانی‌ها و تراکتوری‌ها اول به نفت ولی مهم‌تر از آن به فولاد دوخته شده است. نفت تهران در بازی رفت مقابل استقلال در یک بازی جنجالی و پرحاشیه ۹ نفره شد و ۲ - ۱ باخت و با توجه به نتایج قابل قبولی که در دور برگشت گرفته، امیدهایی به این تیم است تا شاید در یک بازی انتقامی ترمز استقلال را بکشد اما قصه فولاد فرق می‌کند. استقلال در این ۵ بازی فقط یک بار از تهران خارج خواهد شد و آن هم در هفته سی و سوم است که باید در اهواز برابر فولاد به میدان برود. آیا اهوازی‌ها می‌توانند عصای دست سپاهان یا تراکتور باشند؟

گل