ملت ایران:نیمار، ستاره برزیلی باشگاه سانتوس که با وجود سن و سال کمش نظر مثبت تیم های متعدد دنیا را به خود جلب کرده ومشتریانی در سراسر دنیا دارد، در طول ماه های اخیر همواره از تعهدش به باشگاه سانتوس می گفت و به این نکته اشاره می کرد که دست کم تا پایان زمان قراردادش با سانتوس و برگزاری رقابت های جام جهانی ۲۰۱۴ در برزیل خواهد ماند. اما حالا او برای اولین بار صحبت های جدیدی را برزبان آورده و به این نکته اشاره کرده که ممکن است در پایان رقابت های این فصل تصمیم به حضور در فوتبال اروپا بگیرد.

این در حالی است که بسیاری از اسطوره های فوتبال دنیا و از جمله اسطوره های برزیلی بر این باورند که نیمار برای شکوفا کردن مهارت هایش و بهبود اوضاع فوتبالی اش می بایست در اروپا توپ بزند و زمان حضور او در فوتبال قاره سبز فرا رسیده و گویا حالا نیمار قصد دارد تا به نصایح آنها عمل کند. این ستاره برزیلی در گفتگو با روزنامه لانس برزیل در پاسخ به سوالی در مورد احتمال حضورش در فوتبال اروپا در پایان رقابت های این فصل گفته: «اگر حس کنم که امسال بهترین زمان برای رفتن به اروپاست، چرا که نه؟» البته نیمار در عین حال به این نکته اشاره کرده که در سانتوس احساس خوشبختی می کند و گفته: «تصمیم طبیعی من، یک موضوع کاملا شخصی است و هیچ کسی برای من تصمیم گیری نخواهد کرد.»

اخیرا شنیده می شد که بازیکنانی مثل دانی آلوس، مدافع برزیلی باشگاه بارسلونا قصد دارند تا روی تصمیم نیمار تاثیربگذارند و حتی گفته می شد که سران بارسا با باشگاه سانتوس به توافق رسیده اند. ولی خود این بازیکن جوان اعلام کرده که تصمیمش به نظرات هیچ فردی بستگی ندارد. نیمار در ادامه صحبت هایش در واکنش به انجام مذاکرات با باشگاه بارسا گفت: «اگر من به شما بگویم که لیونل مسی با سانتوس توافق کرده و به سانتوس می آید چه؟»

در این روزها که بازارنیمارداغ داغ است، رسانه های مختلف اروپایی و حتی رسانه های برزیلی بارسلونا و بایرن مونیخ را محتمل ترین مقاصد برای نیمار می دانند. بارسلونا که مدتها به دنبال جذب این بازیکن جوان بوده و حالا شنیده می شود که پپ گواردیولا، مربی سابق بارسا که او نیز به شدت به دنبال جذب نیمار بود، حالا در نظر دارد تا این بازیکن جوان را به تیم جدیدش یعنی بایرن مونیخ ببرد.

گل