ملت ایران: در جریان بازی روز شنبه دو تیم رئال مادرید و بارسلونا، ژوزه مورینیو، سرمربی پرتغالی تیم مادریدی بار دیگر رفتاری جنجالی داشت و طبق ویدئوهای ضبط شده که در پایان بازی روی وب سایت های خبری قرار گرفت، دانی آلوس را «حرامزاده» نامید.

این اتفاق زمانی رخ داد که برخوردی در داخل زمین مسابقه رخ داد و در پی آن ژوزه مورینیو با خشم فراوانی از جایش برخاسته و به سمت کنار زمین حرکت کرد و طبق ویدئوی پخش شده در تلویزیون C + او فحشی را به زبان پرتغالی برزبان آورد که به وضوح می شد آن را لبخوانی کرد و بدین ترتیب در مقابل خطای دانی آلوس روی کریستیانو رونالدو واکنش نشان داد که البته خطای این بازیکن برزیلی با واکنشی از سوی داور مسابقه روبرو نشد.

لازم به ذکر است که این اولین باری نیست که مورینیو با دانی آلوس در می افتد و در ژانویه سال گذشته هم یک بار به طعنه، دانی آلوس را «انیشتین» نامیده بود. او این صحبت را در پاسخ به اظهارات آلوس که گفته بود: «مورینیو کاشف فوتبال نیست و قرار نیست فوتبال را کشف کند»، برزبان آورده بود. و البته مورینیوکه همواره با لحن طنزآلود و طعنه آمیزی پاسخ این گونه صحبت ها را می دهد، در پاسخ به این جملات گفته بود: «همه ما باید از افراد باهوش درس بگیریم. انیشتین هم نمی تواند حرفهایی بهتر از حرفهای آلوس را بگوید. یک پرتغالی بود که کشور او را کشف کرده ولی یک پرتغالی کاشف فوتبال نیست: دقیقا حق با اوست: من فوتبال را کشف نکرده ام.» و در ژآنویه سال۲۰۱۲ بود که الادیو پارامس، سخنگوی مورینیو، در صفحه توئیترش نوشت: «این آلوس از زمانی که به اسپانیا آمده، چقدر تغییرکرده؛ گوشهایش را عمل کرده و کوچکتر نموده و عینک روشنفکری می زند ولی یک الاغ با گوشهای کوچکتر و با عینک، دکتر نمی شودو همچنان یک الاغ است.»

و مورینیو دردسامبرسال۲۰۱۲ درگفتگویی اختصاصی با روزنامه آ. اس، به صورت غیرمستقیم آلوس را به شیرجه روی متهم کرد: «جالب است که کولینا(رئیس داوران یوفا) از په په و آلوس در مثالهایش برای شیرجه روی و تمارض استفاده می کند.»

محرومیت احتمالی ۴جلسه ای برای والدس

با به صدادرآمدن سوت پایانی بازی، بازیکنان بارسا، داور را محاصره کردند تا به او بگویند که خطای راموس روی آدریانو پنالتی بوده. والدس بیش از سایرین به داور اعتراض می کرد و همان موقع بود که داور اول به او یک کارت زردوبعد کارت قرمز را نشان داد و در گزارش این صحنه نوشت: «با اتمام بازی، من ویکتور والدس را به این خاطر که دستانش را بالا گرفته و با صدای فریادگونه ای یکی از تصمیمات من را زیر سوال می برد جریمه کردم. بعد از آن هم همین بازیکن را اخراج کردم. چون در فاصله چند سانتی متری چهره من فریاد می زدو تکرار می کرد: " شما گند زدید به بازی؛ شرم و حیا ندارید. " والدس بعدازاخراج شدن هم به همین رفتارش ادامه دادوهمین کلمات را تکرار می کرد: " شما شرم ندارید " و هم تیمی هایش او را محاصره کرده بودند واو را از صحنه دور می کردند ولی در زمان ورود به تونل هم والدس دائما این جمله را تکرار می کرد.»

حالا انتظار می رود که بنا به ماده ۹۴ کدهای رفتاری فدراسیون فوتبال اسپانیا مبنی بر توهین و اذیت کردن داور، کمک داور، داور چهارم ومقامات ورزشی، محرومیتی۲ تا ۴ جلسه ای برای والدس درنظر گرفته شود.