ملت ایران: آرسن ونگر سرمربی فرانسوی آرسنال از بازیکنانش خواسته تا برای حضور در جمع ۴ تیم صدرنشین جدول لیگ برتر و کسب مجوز صعود به رقابت های فصل بعد لیگ قهرمانان اروپا دیوانه وار بجنگند. آرسنال یکشنبه شب با نتیجه ۱-۲ مغلوب تاتنهام شد تا همچنان این تیم را با ۷ امتیاز فاصله بالای سر خودش ببیند.

درپایان این مسابقه ونگر به اسکای سپورتس گفت: «واقعا ناامید کنده است ولی ما باید در تمام بازیهای پیش رویمان مثل بازی یکشنبه انرژی بگذاریم و رو به جلو برویم. هیچ چیز معلوم نیست. وحشتناک است اگر نتوانیم دیوانه وار به مبارزاتمان ادامه دهیم. چون نکات مثبت زیادی در بازیهای ما هست. آن چه در بازی روز یکشنبه رخ داد، اتفاقی بود که بارها در بازیهای بزرگ تکرار شده. خیلی سخت است که ۰-۲ عقب بیفتی و در تک تک بازی های بزرگ ماموریت بزرگی داری.»

آرسنال نگران آن است که برای اولین بار در طول ۱۴ فصل اخیر نتواند به رقابت های لیگ قهرمانان اروپا راه یابد ولی ونگر تیمش را در اوضاع خوبی می بیند: «اگر مردم آماده اند تا در تیم ما سرمایه گذاری کنند آن بدان معناست که تیم مادر مسیر بدی حرکت نمی کند.»

توپچی ها در این بازی دو گل دریافت کردند و ونگر در ادامه صحبت هایش به این نکته اشاره کرد که خط دفاع تیمش در نگاه اول چندان خوب به نظر نمی رسید: «من باید دوباره عملکرد خط دفاعی تیم را تماشا کنم ولی درنگاه اول آنها زیادخوب به نظر نمی رسیدند. سخت است چنین شکستی را متحمل شویم. چون ما تلاش زیادی را به کار گرفتیم و در طول ۹۰ دقیقه انرژی خیلی زیادی مصرف کردیم. ولی ما در نیمه اول کار را برای خودمان سخت کردیم و ۰-۲ عقب افتادیم. در نیمه دوم به جریان بازی برگشتیم و کنترل توپ و میدان را در دست گرفتیم ولی خطاهای هوشیارانه زیادی بود که روند بازی را متوقف می کرد و کسب یک نتیجه مطلوب در ۲۰ دقیقه پایانی کار سختی بود.»

گل