ملت ایران: مهدوی‌کیا باید استراحت کند و به همین خاطر در تمرین‌ها شرکت نمی‌کند.
این واکنش مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس است به شایعه قهر مهدوی‌کیا از پرسپولیس. در ادامه همین صحبت‌ حسین قدوسی می‌گوید: «مهدی مهدوی‌کیا از ناحیه کمر دچار مصدومیت است و به همین خاطر در منزل استراحت می‌کند.
نوع مصدومیت مهدوی‌کیا به شکلی است که برای درمان نیاز به فیزیوتراپی ندارد بلکه با استراحت و استفاده از استخر کمرش درمان می‌شود.» در‌ آخرین تمرین قبل از دیدار مقابل نفت مهدوی‌کیا دچار آسیب‌دیدگی از ناحیه کمر شد. در همین چند روز هم از کمرش MRI گرفته و زیر نظر متخصصان مورد معاینه قرار گرفته است.
مهدوی‌‌کیا سال‌ها پیش در هامبورگ تحت عمل جراحی از ناحیه کمر قرار گرفته و بعضا چنین مشکلی برای او پیش می‌آید. او طبق صحبت پزشکان استراحت و آب درمانی می‌کند تا مشکلش تشدید نشود و بتواند در آینده تمرین‌هایش را انجام دهد.»
مدیر روابط عمومی پرسپولیس ادامه می‌دهد: «مسوولان باشگاه و کادر فنی در جریان این موضوع هستند و هیچ مشکلی وجود ندارد. همانطور که مهدوی‌کیا عنوان کرده او قصد دارد در پایان فصل با آرامش از فوتبال خداحافظی کند و به هیچ‌وجه شایعاتی که مطرح می‌شود صحیح نیست.
مهدوی‌کیا حتی ۲ روز پیش حضور در برنامه تلویزیونی را به دلیل مشکلی که داشت نپذیرفت و در خانه استراحت کرد. اگر هم در تمرین‌ها حضور نیافته به این دلیل است که برای درمانش به فیزیوتراپی نیازی ندارد و باید استراحت کند.»