ملت ایران: باشگاه استقلال تهران در شرایط خاصی قرار دارد. تیم استقلال هم اکنون در صدر جدول رده بندی مسابقات لیگ برتر قرار دارد و امید اول کسب قهرمانی در این رقابت ها است. حاشیه و یا اهمال تبهکارانه در مدیریت یک باره تیم را از روند صعودی خارج می کند، از این رو فتح الله زاده به عنوان مدیر عامل و قلعه نویی، تمام تلاش خود را جهت حفظ آرامش در تیم به کار گرفته اند.

تیم استقلال علاوه بر قهرمانی در لیگ حضور در رقابت های جام حذفی و همچنین رقابت های آسیایی را در پیش دارند و با توجه به هدف گزاری باشگاه استقلال مبنی بر کسب ۳ جام لذا مسئولان و بازیکنان این تیم در شرایط خاص و ویژه ای قرار دارند. البته اینکه استقلال در کسب ۳ جام موفق عمل کند کمی دور از ذهن خواهد بود.

گفتنی است باشگاه استقلال علاوه بر رقابت های پیش رو، در پرداخت مطالبات رینالدو بازیکن پرویی خود ناکام بوده است. درخواست مالی فتح الله زاده از فدراسیون فوتبال جهت پرداخت مطالبات این بازیکن بیانگر بحران مالی تیم آبی پوش پایتخت است. اتفاقات، مسائل مالی موجود در باشگاه استقلال از یک طرف باعثدغدغه های مسئولان باشگاه شده و از طرفی اعتراضات مجتبی جباری بازیکن جنجالی و حاشیه ساز این تیم مشکلات این تیم را برای مسئولان استقلال و فتح الله زاده مضاعف کرده است.

جباری در تمرینات استقلال به مدت طولانی با امیر قلعه نوعی سرمربی تیم در خصوص مشکلات مالی مذاکره کرده است. صحبت های مجتبی جباری مسئولان باشگاه را به پرداخت بخشی از مطالبات بازیکنان استقلال واداشته است. از این رو جباری ناجی هم تیمی های خود شده.

فتح الله زاده مدیر عامل باشگاه قول داده پیش از مسابقات آسیایی بخشی از مطالبات بازیکنان را پرداخت کند و حال باید همانند بازیکنان استقلال منتظر بود و دید آیا فتح الله زاده به وعده و قول خود عمل می کند و یا اینکه پرداخت مطالبات بازیکنان به تأخیر می افتد.

جباری در مذاکره با قلعه نویی علاوه بر طرح مسائل مالی اعتراض خود را نسبت به چمن کمپ استقلال بیان داشته است. البته مسئولان قول دادند از این پس تمرینات را در ورزشگاه کشوری برگزار کنند البته تاکنون این امر محقق نشده است.

در این میان امری که واضح و مبرهن است مشکلات مالی استقلال می باشد. امری که باعثشد امروز فتح الله زاده استعفای خود را به دفتر وزیر بفرستد. اما چیزی که دلیل آن مشخص نیست پنهان کاری و در نتیجه تناقض بین صحبت های مسئولان استقلال است. روز گذشته ماجدی سرپرست استقلال در گفتگو با فوتبال آنلاین اعلام کرد جباری صرفا در مورد مسائل شخصی با قلعه نویی صحبت کرده. مجید صالح هم در نشست خبری امروز حسابی به رسانه ها خرده گرفت و گفت: جباری و قلعه نویی فقط در مورد چمن با هم صحبت کردند. ۷۰ دقیقه صحبت برای چمن کمی و فقط کمی غیر قابل باور است. این حقیقت را استعفای فتح الله زاده ثابت می کند.

این حق استقلال است که به عنوان نماینده کشورمان در آسیا بدون حاشیه پای به میدان بگذارد و این راهی است که مدیر عامل آبی ها برای گرفتن حق خود انتخاب کرده. امیدواریم این موانع زودتر از مقابل تیم محبوب پایتخت برداشته شود.

فوتبال آنلاین