تراکتورسازی تبریز - فجرسپاسی؛ تراکتور به دنبال صدرنشینی

تراکتورسازی هفته گذشته گهر را در خانه شکست داد تا به رده دوم جدول صعود کند. این تیم اگر می‌خواهد همچنان جزو مدعیان لیگ برتر بماند باید فجر سپاسی را در خانه شکست بدهد. فجری که هفته گذشته ۵ گل از استقلال خورد و این هفته برای اعاده حیثیت به تبریز می‌رود و به قول یاوری برای مهمانی به این شهر نمی‌رود.

اگر شاگردان سرهنگ یاوری بتوانند از تراکتورسازی امتیاز بگیرند بزرگ‌ترین خدمت را به استقلال قلعه‌نویی کرده‌اند ولی تراکتورسازی با تمام توان می‌آید که سه امتیاز را بگیرد و امیدوار باشد که نفت آبادان آخرین تیم جدول از استقلال امتیاز بگیرد. به هر حال تراکتورسازی در صورت پیروزی می‌تواند حداقل یک ساعت صدرنشینی در لیگ برتر را تجربه کند.

*سپاهان - ملوان انزلی؛ زردپوشان مقابل ملوان شوک زده

سپاهان در دیدار با پرسپولیس تلفات زیادی داد. هم در دقیقه ۹۲ شکست خورد و هم سه بازیکن اصلی‌اش محروم شدند. فرشید طالبی، جواهیر سوکای و سوشاک سه محروم این تیم در بازی با ملوان هستند. ملوانی که هفته گذشته در خانه برد را در ثانیه‌های آخر با مساوی عوض کرد تا محمد احمدزاده از سمتش استعفای شفاهی بدهد. البته او بعد از یک روز بر سرکارش برگشت و باید دید این رفت و برگشت سرمربی ملوان تا چه حد توانسته به تیم شوک بدهد. مدیرعامل ملوان هم بعد از این تساوی راهی بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شد. سپاهان هم برای باقی‌ ماندن در کورس قهرمانی باید ملوان را شکست بدهد. به خصوص اینکه سه امتیاز حساس را هفته گذشته از دست داده است.

استقلال - نفت آبادان؛ در انتظار جشنواره گل آبی

استقلال آنقدر بازیکن آماده و سرحال دارد که محرومیت ساموئل هافبک قدرتمندش خیلی به چشم نیاید. تیمی که به قول مجید صالح مربی استقلال دردسر شیرین انتخاب ۱۱ نفر را دارد خیلی نگران غیبت ساموئل نیست آن هم مقابل آخرین تیم جدول لیگ. شاید بازی با نفت آبادان فرصت ممتاز دیگری برای مهاجمان آبی‌پوش باشد تا تعداد گل‌های زده‌شان را بیشتر کنند. نفت آبادان بعد از پیکان که ۵۱ گل خورده دارد دومین خط ضعیف لیگ را با ۴۵ گل خورده دارد. بنابراین هواداران استقلال پنجشنبه برای دیدن جشنواره گل استقلال به ورزشگاه آزادی می‌روند.

آلومینیوم - پرسپولیس؛ پرویز سوبله چوبله به پرسپولیس رسید

این بازی بیش از هر چیزی تحت تاثیر رویارویی پرویز مظلومی با پرسپولیس است. مظلومی که با استقلال ۴ بار متوالی توانست پرسپولیس را شکست بدهد و لقب پرویز سوبله چوبله را از هواداران استقلال بگیرد اکنون یکبار دیگر به پرسپولیس رسیده است. آن هم در حالیکه ایمون زاید مهاجم محبوب هواداران پرسپولیس شاگرد مظلومی است. البته مظلومی اگر بتواند این بار پرسپولیس را شکست بدهد در آنصورت در همان رده چهاردهم باقی می‌ماند ولی اگر پرسپولیس آلومینیوم مظلومی را شکست بدهد امکان دارد احتمال سقوط تیم مظلومی بیشتر شود. پرسپولیس با پیروزی مقابل سپاهان به قول گل‌محمدی اعتبار گذشته‌اش را به دست آورده و بازیکنانش با روحیه‌ شده‌اند و هدف‌شان در لیگ کسب سهمیه آسیایی است، بنابراین شاید گل‌محمدی انتقام باخت‌های متوالی پرسپولیس از مظلومی را بگیرد.

سایپا - ذوب‌آهن؛ بازی انتحاری در کرج

سایپا دربی خودرو سازان را هفته گذشته برد تا به رده یازدهم برسد و اکنون باید مقابل تیم در خطر سقوط ذوب‌آهن قرار بگیرد. تیمی که هفته گذشته در اصفهان باخت تا علیه فرهاد کاظمی شعارهایی از روی سکوها شنیده شود اما با تغییر مدیرعامل کارخانه ذوب‌آهن ظاهرا شرایط به سود کاظمی تغییر کرده است و بازیکنان و مربیان به سعد محمدی مدیرعامل جدید کارخانه قول داده‌اند که بازی‌های آینده را با پیروزی پشت سر بگذارند. بنابراین ذوب‌آهن در این بازی انتحاری بازی خواهد کرد زیرا آنها چیزی برای از دست دادن ندارند اما برای سایپا یک امتیاز هم می‌تواند خوب باشد.

فولاد - پیکان؛ تداوم رکوردها

فولاد ۱۸ مسابقه متوالی است که باخت نداشته است و این رکورد بی‌نظیر دست نیافتنی به نظر می‌رسد. فولاد شکست‌ناپذیر، تلاش کرده در خارج از خانه نبازد و در خانه پیروز شود. شاگردان حسین فرکی اگر طبق همین فرمول پیش بروند در این هفته نوبت پیروزی آنهاست و پیکان روز سختی را در اهواز خواهد داشت. فیروز کریمی هم نتوانسته در پیکان تحول زیادی ایجاد کند و این تیم با ضعیف‌ترین خط دفاع کار سختی برابر بازیکنان جوان و با انگیزه فولاد دارد. مساوی گرفتن از فولاد برای پیکان نوعی پیروزی محسوب می‌شود.