ملت ایران: پرسپولیس در روزی که ۴ بازیکن مهم خود را در خطوط میانی و حمله در اختیار نداشت توانست سپاهان را به شکلی شکست دهد که سرمربی حریف هم در کنفرانس خبری پایان بازی بر بازی برتر پرسپولیس مهر تایید بزند.

اما واقعا چه اتفاقی افتاد که پرسپولیس در این بازی توانست قهرمان ۳ دوره اخیر لیگ برتر را تحت تاثیر قرار داده و مغلوب کند؟ جواب این سوال فرمول ساده و در عین حال بسیار کاربردی است که سرمربی جوان و باهوش پرسپولیس به کار بست یعنی از کار انداختن مغز متفکر حریف.
همه می دانند که نبض بازی سپاهان در دستان محرم نویدکیا است و روزی که کاپیتان سپاهان سالم و سرحال درون میدان باشد متوقف کردن این تیم کار بسیار دشواری است. محرم جریان بازی را به نفع تیمش تند و کند می کند و با پاس های ناب خود مهاجمان تیمش را هم تغذیه می کند اما امروز محرم نتوانست حتی سایه ای از روزهای خوبش باشد چون یحیی به جای رویاپردازی به راحتی هرچه تمامتر ترجیح داد تا با واقعیت کنار آمده و میانه میدان و مغز متفکر سپاهان را از کار بیاندازد. گل محمدی در این بازی حقیقی و نقی زاده یعنی هردو هافبک دفاعی تیمش را روانه میدان کرد و بدون هافبک تهاجمی تیم خود را ارنج کرد تا پرسپولیس اساس تهاجمی خود را روی حرکت از جناحین بگذارد. خوبی تصمیم یحیی در این بود که وقتی سپاهان صاحب توپ و درحال شکل دادن حملات خود بود، محرم در بین حقیقی و نقی زاده ماسک می شد و فرصت توپ گرفتن پیدا نمی کرد و وقتی پرسپولیس در حال حمله بود و حقیقی به مهاجمان تیمش نزدیک می شد، نقی زاده سایه به سایه نویدکیا حرکت می کرد تا کاپیتان سپاهانی ها فرصت طراحی ضدحملات احتمالی را هم نداشته باشد. حاصل این تصمیم یحیی هم کاملا مشخص بود، وقتی مغز متفکر سپاهان از کار افتاد، این تیم نتوانست مالکیتی روی توپ و جریان بازی داشته باشد و تیمی هم که نتواند روی دروازه حریف موقعیت ایجاد کند مسلما مقابل یک میزبان باانگیزه و تماشاگران پرشورش شانس چندانی برای موفقیت نخواهد داشت.

گل