ملت ایران: یوونتوس از همین حالا خود را در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان می‌بیند. آنها پیروزی درخشانی در خانه سلتیک به دست آوردند و اکنون با خیالی آسوده در اندیشه بازی برگشت هستند.

سلتیک در این بازی مالکیت توپ را در دست داشت اما نمی‌توانست موقعیت خاصی ایجاد کند و دو گل دیرهنگام یوونتوس هم کار آنها را یکسره ساخت.

سلتیک سرشار از اعتماد به نفس پا به این مسابقه گذاشته بود اما در همان دقیقه ۳ دروازه‌اش باز شد. آمبروز، مدافع نیجریه‌ای این تیم که تازه از جام ملت‌های آفریقا برگشته بود در موقعیتی نه‌چندان مشکل نتوانست ضربه سر بزند و الساندرو ماتری توپ را به راحتی وارد دروازه فریزر فارستر کرد. البته کلوین ویلسون تلاش کرد توپ را از روی خط برگرداند و کلودیو مارکیزیو آن را دوباره وارد دروازه کرد. در ابتدا گل به نام مارکیزیو ثبت شده بود اما در نهایت گل به‌درستی با نام ماتری به ثبت رسید.

خوردن چنین گل زودهنگامی ضربه سنگینی به سلتیک وارد کرد و آنها بارها تلاش کردند به‌ویژه با سانترهایشان به گل برسند. کریس کامنز در نیمه اول فعالیت بسیاری داشت و ضربات زیبایی به توپ زد که یک بار ضربه برگردان او خطرناک بود.

درگیری‌های فراوان بازیکنان دو تیم هم آن را از جریان می‌انداخت. به‌ویژه گری هوپر و استفان لیشت‌اشتاینر روی ضربات کرنر با هم درگیر می‌شدند و اسکات براون هم تلاش فراوانی برای خشمگین کردن آندره‌آ پیرلو داشت.

سلتیک در نیمه دوم تلاش کرد گل بزند و یک موقعیت عالی را آمبروز در چندقدمی دروازه از دست داد.

یووه در دقیقه ۷۷ گل زد. کلودیو مارکیزیو که از براون گذشته بود توپ را با ضربه‌ای دقیق وارد دروازه فارستر کرد تا سرانجام نام خود را در میان گل‌زن‌های بازی ثبت کند.

اوضاع برای سلتیک بسیار دشوار شده بود اما کار آنها در دقیقه ۸۳ تمام شد. آمبروز دریبل‌های بی‌موردی پشت محوطه جریمه زد و در نتیجه مارکیزیو توپ را گرفت و آن را به میرکو ووچینیچ سپرد تا او گل سوم را به ثمر برساند.

پاری سن ژرمن اوضاع بسیار خوبی می‌توانست داشته باشد اما گل دقایق پایانی عادل رامی و اخراج زلاتان ایبراهیموویچ از شیرینی این برد کاست.

پاری سن ژرمن در خانه والنسیا توانست دو بر یک پیروز شود.

گوایتا، دروازه‌بان والنسیا اشتباهات بسیار بدی در این دیدار انجام داد و همین باعثشکست تیمش شد. البته پاری سن ژرمن موقعیت‌های متعددی را هم از دست داد. والنسیا مالکیت توپ را در اختیار داشت اما نمی‌توانست موقعیت‌های خوبی ایجاد کند.

پاری سن ژرمن در دقیقه ۹ می‌توانست به گل برسد اما ضربه لوکاس مورا به تیر دروازه برخورد کرد. اما آنها چند ثانیه بعد به گل رسیدند. اسکیل لاوتزی یک و دوی زیبایی با خاویر پاستوره انجام داد و از ریکاردو کاستا گذشت. ضربه او از سمت راست قدرتمند بود اما گوایتا که می‌توانست این ضربه را به‌آسانی مهار کند نتوانست کاری بکند و توپ از دستان او گذشت و وارد دروازه شد.

گل دوم در دقیقه ۴۳ به ثمر رسید. لوکاس از آندرس گواردادو گذشت و توپ را به پاستوره در گوشه محوطه جریمه رساند. ضربه بازیکن آرژانتینی هم در حالی از بین پاهای گوایتا گذشت که او دست کم می‌توانست روی توپ تاثیر بگذارد.

گوایتا چند موقعیت خوب دیگر در اختیار حریف قرار داد ولی آنها از این موقعیت‌ها بهره نبردند.

والنسیا در نهایت در دقیقه ۹۰ به گل رسید. عادل رامی توانست ضربه ایستگاهی کاستا را به گل تبدیل کند. در آخرین لحظات دیدار هم زلاتان تکل خشنی روی پای گواردادو رفت و با کارت قرمز مستقیم اخراج شد. او بازی برگشت را از دست می‌دهد.

گل