ملت ایران: گل: ایمان رزاقی راد(دقیقه ۳) برای صبا و حسام بل سهی(۸۸) برای شباب
پنالتی ها: بختیاری زاده، رضاییان و سلیمان فلاح برای صبا گل زدند و کریم اسلامی پنالتی دوم تیمش را به تیرکوبید
صبای قم - الشباب امارات
مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۱
ورزشگاه یادگار امام قم
تماشاگر: حدود ۶۵۵۲ هزار نفر
داور: عبدالمالک عبدالبشیر از سنگاپور

صبای قم: ممهرداد طهماسبی، مرتضی کاشی، ویکروم(از دقیقه ۸۶ کریم اسلامی)، سهراب بختیاری زاده، ابوالفضل ابراهیمی، ایمان رزاقی راد(از دقیقه ۷۵ میلاد سلیمان فلاح)، رامین رضائیان، مهدی مومنی، میلاد نوری، اکبر صادقی و سعید لطفی
سرمربی: صمد مرفاوی

الشباب امارات: اسماعیل ربیع، عبداله حسن، عادل عبدالله بلوشی، عیسی عبید، منیع محمد، محمد المطروعی، لوئیز هنریکه، ادگار داسیلوا، حسن صفر، حسام بن سالمین، ‌‍ژوسیل فریرا.
سرمربی: مارکوس پاکه تا

شرح بازی:
در نیمه اول این دیدار شاهد شروع طوفانی تیم صبا بودیم و این تیم در دقیقه سوم به گل دست یافت، سانتر زیبای دیوید ویکروم از جناح راست با ضربه سر ایمان رزاقی راد به گل اول صبا تبدیل شد. صبا یک بار دیگر در دقیقه ۳۶ دروازه الشباب را تهدید کرد و ضربه ایستگاهی میلاد نوری پس از برخورد با تیرک افقی دروازه مجددا با شوت این بازیکن به تیرک عمودی نیز برخورد کرد. در نیمه اول برتری مطلق با تیم صبا بود و این تیم چند بار نیز با شوت های از راه دور دروازه حریف را به سختی تهدید کرد.
صبا در نیمه دوم هم با اداره بازی و تعویض های تهاجمی تیم برتر زمین بود اما موقعیت چندانی روی دروازه حریف ایجاد نکرد. اما در شرایطی که به نظر آنها خود را آماده جشن صعود می کردند این تیم شباب بود که در دقیقه ۸۸ ˈحسام بل سهیˈ کار را به تساوی کشاند.
بازی دو تیم در وقت اضافی هم چنگی به دل نزد و صبا بدون خلق موقعیت بالاجبار نتیجه مسابقه را در ضیافت پنالنی ها دنبال کرد. آنها در این نقطه به اندازه کافی خوش شانس و متمرکز نبودند و با وجود پنالتی روحیه بخش بختیاری زاده مغلوب تجربه بازیکنان شباب شدند که هر ۵ پنالتی خود را به ثمر رساندند. شباب این برد را مدیون تمرکز دفاعی خود در ۹۰ دقیقه بود و شاید بشود گفت با توجه به همه شرایط استحقاق صعود را داشت. آنها در نیمه دوم و وقت اضافی خود را جمع و جور کردند و با کنترل حریف بازی را به جایی کشاندند که می خواستند…

استقلال، سپاهان و تراکتورسازی سه نماینده ایران در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا هستند. ایران ۳ سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیر مستقیم در لیگ قهرمانان آسیا کسب کرده است. الشباب در مرحله گروهی با تیم‌های لخویای قطر، پاختاکور ازبکستان و الاتفاق عربستان همگروه می‌شود و در اولین دیدار هم باید به مصاف تیم لخویای قطر برود.

شرح گلها:
صبا ۱-۰: ایمان رزاقی راد با ضربه سری زیبا از میان مدافعان الشباب، توپ ارسالی از جناح راست را به گل تبدیل کرد.
الشباب ۱-۱: حسام بل سهی با یک پرش بلند در قلب دفاعی صبا بازی را به تساوی کشاند. این گل در دقیقه ۸۸ به ثمر رسید.

اتفاق ویژه: پس از شکست ۶ بر ۴ صبای قم در ضربات پنالتی مقابل الشباب امارات تماشاگران این تیم علیه صمد مرفاوی شعار سر دادند و خواستار جدایی او از این تیم شدند. تماشاگران صبا عبدالله ویسی سرمربی سابق این تیم را تشویق کردند.

گل