ملت ایران: فتح‌الله‌زاده و رویانیان در زمینه پاسخ دادن به مصاحبه‌های همدیگر به سرعت قابل ملاحظه‌ای رسیده‌اند. دو مدیر از دو باشگاه بزرگ کشور که قاعدتا باید با بزرگمنشی خود، شان و بزرگی این دو باشگاه را حفظ کنند حالا با عجیب‌ترین ادبیات جواب همدیگر را می‌دهند. امروز صبح نوبت فتح‌الله‌زاده بود و چند ساعت بعد این بار نوبت رویانیان است. حرف‌‌های سردار را بدون کم و کاست و به نقل از اوج‌نیوز بخوانید.

نترس؛ مگر من گفتم بترس؟!

رویانیان در پاسخ به اظهارات فتح‌الله‌زاده مبنی بر این‌که از رویانیان نمی‌ترسم اظهار داشت: بنده در طول خدمت خود کسی را نترسانده و از نظامی‌گری خود در حالی که پلیس بودم سوءاستفاده‌ای نکرده و همیشه فرهنگی برخورد کرده‌ام. این را همه می‌دانند و حال آقای فتح‌الله‌زاده! شما اگر از رویانیان ترسیدید احساس خودتان است. مگر من گفته‌ام فتح الله‌زاده از من می‌ترسد که چنین حرف‌هایی می‌زنید؟

ای کاش «حاجی» باشی نه «شوالیه»

مدیرعامل پرسپولیس همچنین گفت: فتح‌الله‌زاده عنوان کرده بود اگر جای رویانیان و پرسپولیس بودیم ۳ گل در دربی می‌زدیم؛ من هم گفتم ما ۳ گل را در ۱۰ دقیقه زدیم اما حالا مثل این‌که ایشان قضیه را جدی گرفته است. بنده نیز باید بگویم حرف‌هایم درباره انتخاب داور دربی و ضدامنیتی بودن آن ربطی به ایشان ندارد. با ایشان باید در حد خودش صحبت کنیم و درباره مسائلی که مربوط به خودش است. کاش فتح‌الله‌زاده همچون گذشته‌‌ همان «حاجی» باشد و از بنده‌های خدا نترسد اما مثل اینکه ایشان باورش شده «شوالیه» واقعی است و اینگونه ترس از بنده‌های خدا وجودش را گرفته است وگرنه ما کی گفتیم فتح‌الله‌زاده از ما می‌ترسد؟

چرا فتح‌الله‌زاده مدافع کمیته داوران است؟

رویانیان در پاسخ به این سوال که منظور شما از ضدامنیتی بودن انتخاب داور دربی چه بود، عنوان کرد: خیلی واضح است و مشخص. ما که فوتبالی نبودیم اما فتح‌الله‌زاده که ادعا می‌کند فوتبالی است چرا این حرف‌ها را می‌زند؟ البته او حق دارد در مقام دفاع از کمیته داوران علیه ما مصاحبه کند چراکه می‌خواهد با این دفاع کردن‌ها راهی را برود که در گذشته رفته است.

باید بگویم آقای قهرمانی برای بنده قابل احترام است؛ بنده وقتی به قلبم رجوع می‌کنم برای قهرمانی و همه داوران احترام قائل هستم اما وقتی داوری برای دربی انتخاب شده که اغلب اشتباهات داوری‌اش به نفع استقلال و به ضرر پرسپولیس تمام شده و شائبه طرفداری ایشان از یک تیم خاص و قضاوت علیه پرسپولیس در نزد هواداران وجود داشته، طبیعی است ۵۰ هزار هوادار پرسپولیسی حاضر در استادیوم تحریک شوند و این خلاف اصول امنیتی است و فتح‌الله‌زاده اگر این مسائل «اظهر من الشمس» را نمی‌داند پس بهتر است که بداند شاید هم می‌داند و خودش را به ندانستن زده است.

این ضعف شماست، من بی‌تقصیرم

رویانیان در ادامه می‌گوید: چرا مدیرعامل استقلال به اظهارات کار‌شناسان داوری که گفته‌اند دو پنالتی پرسپولیس در دربی گرفته نشده رجوع نمی‌کند و اظهارات رییس دپارتمان داوری و ناظر داوری بازی که هنوز صحنه‌های آهسته را ندیده در استادیوم مصاحبه کرده‌اند را ملاک قرار می‌دهد؟ و در مقام وکیل مدافع کمیته داوران بر آمده و خودشان را هدفمند به آن‌ها نزدیک می‌کند. آقای فتح‌الله‌زاده! بنده علیه دست‌های پشت پرده و ناپاکی‌های فوتبال اعتراض کردم. شما چرا ناراحت شدید؟ دوست عزیز! بازهم می‌گویم شما از خدا بترسید، نه بنده‌های خدا! و اگر از من که بنده بی‌مقدار خدا هستم احساس ترس کرده‌اید و اینگونه سخن می‌گوئید این ضعف خودتان است. والله من بی‌تقصیرم.

مرا بکوب اما با ناپاکی مقابله کن!

رویانیان در پایان گفت: ناراحتم که علی فتح الله‌زاده دوست خوب ما اینگونه اظهار نظر کرده است. امیدوارم به قلبش رجوع کند چون می‌داند در قلب من چه می‌گذرد. به هر حال ایشان مدیرعامل استقلال است و برای دفاع از تیمش احساس می‌کند که باید مرا بکوبد. آقای فتح‌الله‌زاده! مرا بکوب اما شما هم با ناپاکی‌ها مقابله کن، نه این‌که…بنده در طول خدمت خود کسی را نترسانده و از نظامی‌گری خود در حالی که پلیس بودم سوءاستفاده‌ای نکرده و همیشه فرهنگی برخورد کرده‌ام.

گل