به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: اعتراض هواداران به شکست خانگیاستقلالمقابل الشباب عربستان از منظر علی فتح الله زاده، کاملا بجا و به‌حق است. وی به معترضانی که در نقد عملکرد بازی استقلال برخاستند و دقایقی علیه بازیکنان و حتی کادرفنی شعار دادند خرده نمی‌گیرد.فتح اللهزاده با این تاکتیک می‌کوشد از ناراحتی هواداران بکاهد و بازیکنان و کادرفنی تیمش را قدری به خود آورد. آیا روش فتح الله زاده پاسخ مثبت خواهد داد؟

* بعد از بازی با الشباب هواداران شما به‌شدت علیه بازیکنان شعار دادند و حتی از لفظ بی‌غیرت هم استفاده کردند. فضایی که ایجاد شد حاصل چیست؟

- هواداران حق دارند اعتراض کنند چون ما در خانه به الشباب باختیم. هیچ توجیهی قابل پذیرش نیست. حتی اشتباه داور چینی که به اعتقاد من یک امتیاز با ارزش را از استقلال گرفت. هواداران آزادند هر چه می‌خواهند بگویند و ما باید آستانه تحمل‌مان را بالاتر ببریم. من با انتقاد مشکلی ندارم، فقط از توهین کردن متنفرم. هیچ‌کس حق توهین به دیگری را ندارد. هواداران ما هم فهیم هستند و بعید می‌دانم به شخصی حرف نامربوطی زده باشند. آنها انتقاد کردند که حق‌شان هم هست. من هم جای آنها بودم انتقاد می‌کردم اما استفاده کردن از واژه بی‌غیرت صحیح نیست. بازیکنان ما باغیرتند.

* استقلال تا قبل از بازی با ملوان در صدر جدول بود اما به یکباره صدر جدول را از دست داد. حال استقلال خوب نیست و این شرایط برای هواداران شما بسیار نگران‌کننده است. آینده تیم‌تان را چطور ارزیابی می‌کنید؟

- من به آینده خوشبینم. اتفاق بدی در راه نیست. مطمئن باشید این استقلال دوباره تغییر می‌کند. افت استقلال مقطعی است و شما در بازی برگشت مقابل الشباب می‌بینید که استقلال چه تحولی کرده است. اشکالات فنی تیم را قبول دارم اما آنقدرها هم بد نبود. در بازی سه‌شنبه شب ما خوب شروع کردیم. می‌توانستیم در همان نیمه اول گل را بزنیم اما برخی ناهماهنگی‌ها باعثشد به خواسته‌مان نرسیم و در نیمه دوم حریف فرصت پیدا کند که دروازه ما را باز کند ولی مشکلات از بین می‌رود.

* ریشه این تحول چیست؟ آیا فکر بازیکنان شما مشغول مساله‌ای است؟ مشکل مالی وجود دارد؟

- ما مشکل مالی داریم اما با همه سختی‌هایی که بوده تا اینجا جلو آمدیم و بازیکنان هم یاری کرده‌اند. نمی‌گویم از لحاظ مالی همه چیز خوب بوده اما تا جایی که توانستیم مشکلات را حل کردیم. متاسفانه از جای دیگری تمرکز تیم ما را به هم ریخته‌اند که من امروز و فردا با صدور بیانیه‌ای درباره این موضوع حرف‌هایی خواهم زد.

* جریان یا افراد خاصی هستند؟

- به زودی کدهای لازم درباره ماهیت این جریان را می‌دهم. آنها ذهن بازیکنان ما را خراب کردند و دلیل برهم خوردن آرامش استقلال همین بود.

* آیا نگرانی برخی بازیکنان بابت سالم رسیدن به اردوی تیم ملی می‌تواند یکی از عوامل برهم خوردن تعادل ذهنی بازیکنان باشد؟

- بعید می‌دانم بازیکنان ما بخواهند به خاطر تیم ملی از منافع باشگاه چشم پوشی کنند. مشکلاتی هست که به زودی من درباره‌اش حرف‌هایی می‌زنم.

* شما به آینده استقلال امیدوارید و قطعا دلایل خاص خودتان را دارید اما این روزها شایعاتی پیرامون جدایی قلعه‌نویی درصورت ناکامی در لیگ برتر شنیده می‌شود. ممکن است سرمربی فصل آینده استقلال کسی غیر از قلعه‌نویی باشد؟

- من قبلا اعلام کردم که فصل بعد دیگر من را در استقلال نخواهید دید. با رخصت از هواداران دیگر مدیریت نمی‌کنم و می‌روم.

* در این شرایط اگر استقلال قهرمان نشود تکلیف سرمربی فصل بعد چه می‌شود یا بازیکنانی که قراردادشان به پایان رسیده؟

- قبل از اینکه از استقلال بروم قرارداد قلعه‌نویی را تمدید می‌کنم، حتی اگر با استقلال به توفیق هم نرسید که من فکر می‌کنم در ۳ هفته آخر تیم را جمع و جور می‌کند. من قرارداد امیر را برای فصل بعد تنظیم می‌کنم و بعد می‌روم.

* شاید خود قلعه‌نویی نخواست در استقلال بماند یا اینکه پیشنهاد خوبی از دیگر تیم‌ها دریافت کند. به هرحال در فصل نقل و انتقالات ممکن است هر اتفاقی رخ دهد. قلعه‌نویی هم که گفته امسال به اندازه ۱۰ سال در استقلال پیر شده که این نشان می‌دهد از وضعیت موجود چندان راضی نیست.

- ببینید قلعه‌نویی زحمات زیادی برای استقلال کشیده و مقام‌های متعددی به دست آورده. به نظر من او بهترین گزینه برای فصل بعد است و اگر خودش هم نخواهد بماند من از او خواهش می‌کنم بماند و قراردادش را تمدید کند. امیدوارم با این کار بتوانم از رفتن استقلال به حاشیه جلوگیری کنم. تا جایی که بتوانم سعی می‌کنم قرارداد بازیکنان را هم تمدید کنم. البته اگر آنهایی که سعی کردند تمرکز ما را برهم بزنند اجازه بدهند. آنهایی که در طول فصل سیزدهم مدام روی اعصاب ما و بازیکنان بودند.