رئال خواستار تغییر زمان ال‌‌کلاسیکو شد

به گزارش ملت ایران به نقل از فارس، رئال مادرید در نظر دارد درخواستی برای تغییر برنامه چندین بازی لیگ به فدراسیون فوتبال اسپانیا ارائه کند و دلیل آن بازی برگشت مرحله یک‌ هشتم لیگ قهرمانان اروپا مقابل منچستریونایتد در اولدترافورد است.

بازی مقابل شاگردان سر الکس فرگوسن ۵ مارس(۱۵ اسفند) برگزار می‌شود و این به معنای آن است که بازیکنان رئال مادرید تنها ۲ روز برای آماده شدن جهت دیدار با منچستریونایتد پس از دیدار با بارسلونا زمان دارند. دیدار برگشت دو تیم در لالیگا دوم مارس(۱۲ اسفند) برگزار خواهد شد.

رئال مادرید علاقمند است که برنامه بازی‌های لیگ را یک روز به جلو بیاندازد تا این مسابقه اول مارس(۱۱ اسفند) برگزار شود و بنابراین به بازیکنانش فرصت کافی برای استراحت داده شود. به هر حال این تغییر می‌تواند بر روی سایر مسابقاتی که در این زمان برگزار می‌شوند تأثیر گذار باشد.

اگر فدراسیون فوتبال اسپانیا با این درخواست موافقت کند، مشکلات دیگری نیز وجود دارد. سفید پوشان و آبی‌اناری‌ها در همان هفته نیز باید در دور برگشت مرحله نیمه‌نهایی کوپا‌دل‌ری با یکدیگر دیدار کنند. این بازی قرار است ۲۷ فوریه(۹ اسفند) برگزار شود و هر دو تیم تنها یک روز برای بازی بعدی خود در لیگ زمان دارند.

در چنین شرایطی منطق می‌گوید که هر دو باشگاه باید بازی دور برگشت کوپا‌دل‌ری را به ۸ اسفند تغییر دهند و این به معنای آن است که بازی‌های دو تیم در هفته بیست و پنجم لالیگا نیز باید به یک روز عقب‌تر یعنی ۵ اسفند تغییر کند. این برنامه همچنین ممکن است دو تیم دیگر را نیز تحت تأثیر قرار دهد. سویا که باید در نیوکمپ با بارسلونا دیدار کند و دپورتیوو لاکرونیا که در ورزشگاه خانگی میزبان رئال مادرید است.