ملت ایران: جواد نکونام در حاشیه تمرین امروز استقلال در جمع خبرنگاران درباره دربی گفت: دربی همیشه به خاطر حساسیت‌هایی که دارد کیفیت کمتری دارد این حساسیتی است که فوتبال ایران دارد شاید بازی‌های قشنگ مسابقاتی بوده که بیشتر از دو گل داشته‌ است.

وی در پاسخ به این سوال که پرسپولیسی‌ها معتقدند آنها بهتر بازی کردند و مستحق برد بودند اظهار داشت: این طوری نبود بازی کیفیت خوبی نداشت. وقتی می گوییم بازی کیفیت خوبی دارد که توپ در دست یک تیم باشد شاید از دقیقه ۶۰ به بعد موقعیتی داشتند که گل نبود بلکه سانترهایی از جناحین داشتند و درمحوطه ما بازی می کردند. نیمه اول ما خوب بازی می‌کردیم اما در نیمه دوم آنها بهتر بودند. موقعیت صد در صد گل هم هیچ کدام از تیم‌ها نداشتند.

نکونام در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا برخورد شما با حقیقی پنالتی بود عنوان کرد: قبل از برخورد بازیکن سُر خورد و بعد بلند شد و عمدی نبود هر اتفاقی که افتاد پنالتی نبود، فکر می‌کنم اکنون در داوری هر هندی را نپالتی نمی‌گیرند و هر برخوردی هم خطا محسوب نمی شود بنابراین پنالتی نبود و داوران باید تصمیم بگیرند.

بازیکن تیم استقلال درباره اینکه بازیکنان این تیم روز گذشته با خبرنگاران مصاحبه نکرده‌اند و آیا فکر می‌کند این دلیل ضعف استقلالی‌هاست تصریح کرد: من درباره خودم صحبت می‌کنم در چند بازی گذشته من صحبتی نمی‌کردم روز گذشته واقعا شلوغ بود، وقتی شرایط را دیدم چمدانم را دادم و خودم بالا رفتم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا واقعیت دارد رحمتی به خاطر مشکل با شما از تیم ملی رفته است گفت: اگر سوال دیگری دارید بپرسید.

نکونام در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه انتظار نمی‌رفت استقلال در مقابل تیم یازدهم به این صورت بازی کند یادآور شد: این بازی دربی‌ است. تیم پایین جدول چیزی برای از دست دادن ندارد و تمام تمرکزش را روی این بازی می‌گذارد، این مسابقه برای ما حیاتی بود و حتی تیم بالای جدول استرس بیشتری دارد، در حالت کلی این بازی شرایط خاص خودش را دارد و تیم ها کل سال برای این بازی برنامه ریزی می‌کنند.