ملت ایران: رایان گیگز اولین بازیکنی خواهد بود که گواهینامه ی مربیگری یوفا را در زمانی که هنوز فوتبال بازی می کند، می گیرد. آیا او برای جایگزینی فرگوسن آماده می شود؟

رایان گیگز با این کار به نوعی علاقه ی خود را به مربیگری یا شاید جایگزینی فرگوسن نشان می دهد.

حال که پپ گواردیولا عنان بایرن مونیخ را به دست گرفته و صحبت از جانشینی کس دیگری برای فرگوسن در میان نیست اسطوره ی باشگاه منچستر یونایتد به یک کاندیدای موفق بدل می شود.

این افتخار بزرگی است که او حتی قبل از اینکه دوران بازیگری حرفه ای اش را به پایان برسد عنوان مربیگری حرفه ای یوفا را می گذراند.

این بازیکن اهل ولز باید ۲۴۰ ساعت در کلاس های مریبگری بگذراند و ۳ روز هم باید در باشگاه های اروپا باشد تا مدرک خود را بگیرد.

به نظر می رسد که او نهایتا تا ۱۲ ماه آینده این گواهینامه را کسب می کند.

شاید این موضوع باعثشود تا گیگز مدتی از منچستر یونایتد دور باشد.

هم بازی های اسبق او گری نویل و پائول اینس هم همزمان در حال گذراندن دوره ی مربیگری خود هستند.

او اگر فصل آینده نیز در منچستر یونایتد باشد به سومین بازیکنی در تاریخ لیگ برتر انگلیس تبدیل می شود که بعد از سن ۴۰ سالگی در این لیگ توپ زده اند.

رکورد پیرترین بازیکن که در لیگ انگلیس به زمین آمده متعلق به بیلی ودیت است که در آخرین حضورش در لیگ برتر انگلیس ۴۶ سال و ۲۸۱ روز سن داشت.

او در ۷ می سال ۱۹۲۱ آخرین بازیش در لیگ انگلیس انجام داد.

گیگز در بازی تیمش مقابل وستهام عالی عمل کرد و نشان داد هنوز هم می تواند مانند روزهای دور گذشته اش عالی و تأثیرگذار باشد و آنقدر خوب بود که دوباره لقب بهترین بازیکن زمین را یدک بکشد.

به نظر می رسد فرگوسن نیز شکی در بازی دادن به او در فصل بعد نداشته باشد اما شاید خود گیگز مایل باشد مدتی برای گذراندن دوره های مربی گری اش دور باشد.

گیگز گفت: من نگران عقد قرارداد نیستم. شرایط مانند فصل قبل است من در حال حاضر از فوتبال بازی کردنم لذت می برم و از الان به بازیگری فصل بعد فکر نمی کنم.

وی می گوید: مطمئنا سرالکس فرگوسن می داند چه زمانی و چگونه از من بازی بگیرد و کاملا مراقب خودم هستم که در این سن طبیعی است. من قرار نیست در همه ی بازیها وارد زمین شوم ولی همیشه آمادگی این را دارم که اگر فراخوانده شدم بتوانم به تیم خدمت کنم.

فوتبال آنلاین