ملت ایران: وینکو بگوویچ مربی کروات پرسپولیس سابقه خوبی از حضور در دربی تهران ندارد. البته این تجربیات تلخ که شامل یک تساوی و یک شکست می‌شود در زمانی اتفاق افتاده که او به عنوان سرمربی روی نیمکت پرسپولیس می‌نشسته و حالا شاید با تغییر جایگاه او در کادر فنی اتفاقات به گونه‌ای دیگر برای او رقم بخورد. حرف‌های او در آستانه دربی ۷۶ خواندنی است.

شرایط پرسپولیس قبل از دربی چقدر امیدوارکننده است؟

بیشترین چیزی که برای من جذاب است و مورد توجه قرار می‌گیرد روحیه تیمی ماست که در بالا‌ترین حد ممکن قرار دارد. از این نظر ما در بالا‌ترین سطح ممکن قرار داریم و من در دوره فوتبالم کمتر تیمی را اینچنین دیده‌ام. در حال حاضر جو خوبی در تیم دیده می‌شود و همه یکدل هستند تا کاری را که می‌خواهند انجام دهند.

با غیبت کریمی چطور کنار می‌آیید؟

کریمی با توجه به تجربه‌اش می‌توانست به ما کمک کند اما زندگی برای پرسپولیس و کریمی ادامه خواهد داشت و ما باید خودمان را با هر شرایطی وفق بدهیم. این البته فرصتی است برای بازیکنان جانشین تا بتوانند خودشان را نشان بدهند. اگر چه بازی کردن به جای کریمی کار سختی است اما فضای تیم ما طوری است که امیدواریم جانشین او بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد.

حالا چه کسی قرار است جای کریمی بازی کند؟

من در مورد ترکیب نظر نمی‌دهم و این بر عهده یحیی است که ترکیب را انتخاب کند اما طبق آنچه می‌دانم و در تمرینات دیده‌ام می‌دانم برای جانشین کریمی سه انتخاب داریم.

ممکن است ماهینی را یک خط جلو‌تر بیاورید؟

بعید است. چرا که استقلال در جناح چپ خود بازیکنان خطرناکی دارد و ما باید در دفاع حواس‌مان خیلی جمع باشد.

شما نمی‌ترسید که تجربه‌های قبلی‌تان در دربی تکرار شود؟

من خاطرات خیلی خوبی از دربی ندارم اما آن دو بازی می‌توانست تبدیل به بهترین بازی‌های عمر مربیگری‌ام شود اگر کمی خوش‌شانس بودم. در آن بازی محمود فکری شوتی زد که بعد‌ها هرگز تکرارش نکرد. یعنی او در عمرش چنین شوتی را برای بار دوم تکرار نکرد و آن گل تصادفی بود. در آن بازی داور یک پنالتی هم برای ما نگرفت. رضا جباری قیچی برگردان زد و پیروز قربانی توپ را با دست‌هایش دفع کرد. فکر می‌کنم در آن بازی حداقل باید مساوی می‌کردیم اما سرنوشت این بود که ببازیم. با این حال من تصاویر آن بازی‌ها را فراموش کرده‌ام و فکر می‌کنم تصاویر بهتری از دربی به جای آن دو بازی را به خاطر بسپارم و به نوعی مموری‌کارت ذهنم را عوض کنم.

در آستانه دربی محمد قاضی چه شرایطی دارد؟

او خیلی خوب تمرین می‌کند و حتما آمادگی و کیفیت بازی‌اش در این مسابقه می‌تواند به ما کمک کند.

امکان دارد با توجه به نقطه‌ضعف استقلال و قدرت سرزنی قاضی از او در این بازی استفاده کنید؟

ما فیلم بازی‌های استقلال را آنالیز کرده و اطلاعات و شناخت خیلی خوبی از این تیم داریم. در ‌‌نهایت سعی می‌کنیم از برتری خودمان در این بازی استفاده کنیم.

گل