ملت ایران: سرمربی استقلال خداحافظی رحمتی از تیم ملی را یک حرکت بچه‌گانه می‌داند اما معتقد است کی‌روش هم نباید بدون پرس‌وجو جواب رحمتی را می‌داد. قلعه‌نویی در آستانه دربی تهران از حال و هوای این بازی گفته و پیش‌بینی‌های یحیی و استیلی را هم بی‌جواب نگذاشته است.

امیر قلعه‌نویی در حاشیه تمرین امروز استقلال در مورد این‌که آیا دربی واقعا ۳ امتیاز دارد گفت: از نظر آمار و ریاضی این بازی ۳ امتیاز دارد اما از خیلی نظرهای دیگر ۱۰۰ امتیاز دارد. این بازی حساسیت خاص خودش را درد و هواداران هم دوست دارند تیم‌شان برنده شود.

وی در مورد اظهار نظر گل‌محمدی مبنی بر این‌که پرسپولیس با اختلاف ۲ گل استقلال را شکست می‌دهد، عنوان کرد: گل‌محمدی حتما یک چیزهایی را می‌داند که ما نمی‌دانیم. بعد از ۱۵،۱۶ سال می‌دانیم در دربی چه کار کنیم. تمام تلاش‌مان را انجام می‌دهیم تا برنده بازی باشیم. حتما ایشان یک علمی دارند که ما نداریم.

قلعه‌نویی در رابطه با خواب حمید استیلی مبنی بر این‌که پرسپولیس ۴ بر یک استقلال را شکست می‌دهد، گفت: خواب دیدن فلسفه خودش را دارد که چه موقع بخوابی و چه غذایی بخوری، همه اینها مهم است.

سرمربی استقلال در مورد خداحافظی مهدی رحمتی از تیم ملی و واکنش کارلوس کی‌روش عنوان کرد: قسمتی از این مسئله را قبول دارم. مهدی بچگی کرد اما از بابازاده هم گله دارم. هنوز فرصت نکردیم با هم صحبت کنیم. بابازاده، مربی دروازه‌بان‌های ما باید به بازیکن نزدیک می‌شد و از نظر روحی و روانی به او کمک می‌کرد.

وی ادامه داد: یک دلخوری هم از کی‌روش دارم اینکه چرا راحت این حرف‌ها را می‌زند. کی‌روش ابتدا باید صحبت‌های رحمتی را می‌شنید و بعد تصمیم می‌گرفت. شاید رحمتی مشکل داشت. بعد از شنیدن صحبت‌های رحمتی باید صلاح مملکت را در نظر می‌گرفت. البته ما که چشم‌آبی نیستیم و مثل بعضی از قلم به دستان هم چشم‌آبی‌ها را دوست نداریم.

قلعه‌نویی تصریح کرد: اگر من جای کی‌روش بودم با بازیکن صحبت می‌کردم اما تعجبم این است که چرا این مربی بزرگ در مورد این قضیه خیلی زود موضع گرفت تا برای رحمتی هم ذهنیت بدی به وجود بیاید. کی‌روش باید به عنوان یک پدر به صحبت‌های رحمتی گوش می‌داد.

وی با انتقاد از عادل فردوسی‌پور گفت: متاسفانه عادل قداست‌شکنی می‌کند و همه را مقابل یکدیگر قرار می‌دهد. باز هم می‌گویم اگر من بودم سعی می‌کردم با صحبت کردن قضیه را حل کنم. البته زمانی بوده که من هم ۱۱ بازیکن استقلال را کنار گذاشتم اما به نظرم کی‌روش عجله کرد.

سرمربی استقلال در مورد غیبت علی کریمی در دربی گفت: خیلی دوست داشتم کریمی در این بازی حاضر بود تا مردم بتوانند تمام ستاره‌هایشان را یکجا ببینند. کریمی هم از نظر وزنی و هم از نظر اخلاقی و فنی بازیکن بزرگی است و مردم هم دوستش دارند. متاسفانه هنوز خیلی از مردم ما کریمی را به درستی نشناخته‌اند. من یک سال در تیم ملی با کریمی همکار بودم و کوچکترین مشکلی نداشتم. امیدوارم تعریفی که از کریمی کردم باعثنشود اطلاعیه‌ای علیه من صادر شود و آنهایی که هویت ورزشی ندارند مصاحبه کنند.

قلعه‌نویی در ارتباط با این موضوع که آیا دربی روز جمعه مساوی می‌شود یا خیر عنوان کرد: دنبال مساوی نیستیم و اگر زورمان رسید می‌خواهیم ۳ امتیاز را کسب کنیم. نتیجه هم دست خداست. اینکه می‌گویند قبل از دربی‌ها به دو تیم توصیه می‌شود بازی‌ را مساوی کنند قبول ندارم. قبلا توصیه‌هایی بود بر این‌که بازیکنان طوری رفتار کنند که تماشاگران تحریک نشوند اما در رابطه با نتیجه هیچ وقت صحبت نمی‌شد.

وی در مورد حضور یا عدم حضور مجیدی در دربی گفت: مجیدی بازیکنی است که همه مردم دوستش دارند به خاطر همین بود که ما او را به استقلال آوردیم اما خودش هم می‌داند که از نظر بدنی به مجیدی آماده اصلا شباهت ندارد. ما نمی‌خواهیم کاری کنیم که این بازیکن خراب شود و مردم روز بدش را ببینند. با این شرایط فکر می‌کنم نهایتا ۲۰ تا ۲۵ دقیقه از مجیدی استفاده کنیم.

قلعه‌نویی در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر اینکه چرا دربی‌ها زیبا نمی‌شود گفت: بازی‌های زیادی وجود داشت که زیبا هم از آب درآمده بودند مانند پیروزی ۳ بر ۲ اخیر پرسپولیس و یا پیروزی ۳ بر ۲ استقلال. موارد دیگری هم وجود دارد که بازی‌ها زیبا شدند هرچند بازی‌هایی هم وجود دارد که کیفیت لازم را نداشته‌اند. در طول لیگ یک تیم نمی‌تواند همیشه کیفیت بالایی داشته باشد و به عنوان مثال می‌گویند بازی پرسپولیس - داماش یا استقلال - ملوان کیفت لازم را نداشته است. شاید بعضی دربی‌ها هم در میان بازی‌های بی‌کیفیت فصل دو تیم قرار بگیرد.

سرمربی استقلال درباره اینکه آیا برای حریف کری می‌خواند یا خیر گفت: خودم روحیه کری خواندن ندارم و طبعا دنبال این مسئله نیستم و نمی‌دانم کسی کری خوانده است یا خیر.

وی درباره میزان آمادگی بازیکنانش گفت: بازیکنان ما در نهایت آمادگی به سر می‌‌برند و هیچ محروم و مصدومی هم نداریم.

منبع: تسنیم