ملت ایران: دو تیم ایران و قطر سرمربیان خود در بازی رفت را در بازی برگشت به همراه ندارند؛ البته داستان ها متفاوت است. قطر سرمربی خود را اخراج کرده و سرمربی ایران تاوان اخراجش در بازی کره حنوبی را می پردازد!

به گزارش ملت ایران به نقل از ایسنا امروز مشخص شد اخراج کارلوس کی‌روش در بازی با کره‌جنوبی تنها به محرومیتش برای بازی با ازبکستان ختم نشد و کمیته انضباطی فیفا پس از بررسی گزارش ناظر و داور مسابقه نهایتا حکم به محرومیت ۲ جلسه‌ای سرمربی تیم ملی ایران داد.
طبق آنچه منتشر شده فیفا بر اساس گزارش ناظر فیفا و این ادعا که کی‌روش از الفاظی علیه کاپیتان کره‌جنوبی استفاده کرده حکم به این محرومیت داده است.
البته سرمربی تیم ملی ایران به هیچ وجه اعتقادی به این موضوع ندارد و می گوید تنها به داور تذکر داده به بازیکن کره که مدام از آرنجش استفاده می‌کرده و داور گفته باید او را از زمین بیرون می فرستاد که در نهایت این اعتراض به اخراج خودش منجر شد.

پس از اعلام رای فیفا فدراسیون فوتبال به رای صادره اعتراض کرده تا این محرومیت به یک جلسه کاهش یابد تا کی‌روش بتواند در دیدار حساس مقابل قطر در دوحه روی نیمکت تیم ملی بنشیند. اما این تلاش ها فعلا بی نتیجه مانده است.
ایران در بازی ازبکستان هم از نبود سرمربی اش ضربه خورد چرا که روی نیمکت مربی ای در قدو قواره هدایت لب خط بازیکنان وجود ندارد. امید نمازی دستیار کی روش یک مربی کاملا کم تجربه است و سیموئز باتجربه فاقد کاریزمای سرمربی تیم ملی است. این اتفاقی است که در بازی ازبکستان هم مدنظر کارشناسان فوتبال ایران قرار گرفت.