پیش از این برهانی با دو گلی که در دیدار مقابل سایپا از دور اول جام حذفی به ثمر رسانده بود با ۸۹ گل به رکورد علی جباری بازیکن اسبق این تیم رسیده بود.

به گزارش «تابناک»، علی جباری، هافبک اسبق استقلال با زدن ۸۹ گل دومین گلزن برتر تاریخ استقلال به شمار می‌رود و پس از جباری نیز فرهاد مجیدی ۸۳ گله در جایگاه سوم حضور دارد.

مجیدی اولین بار در ۲۰ تیر ۱۳۷۶ مقابل پرسپولیس برای استقلال به میدان رفت و اولین گلش را نیز در ۹ دی ۷۶ مقابل نفت آبادان به ثمر رساند.

برهانی پیش از آمدن به استقلال در تیم پاس تهران و همچنین مدت کوتاهی برای تیم النصر امارات بازی کرده‌است. در ضمن آرش دومین بازیکنی که در تاریخ لیگ برتر توانست تعداد گل هایش را سه رقمی کند، وی همچنین رکورددار سریع ترین هت تریک تاریخ لیگ برتر در کمتر از ۱۰ دقیقه(مقابل پیکان در لیگ هشتم). ضمنا برهانی در ۳۷ بازی ملی ۱۰ گل زده است و آقای گلی لیگ هشتم هم به نام وی ثبت شد.

برترین گلزنان تاریخ فوتبال باشگاه استقلال را با هم مرور می‌کنیم. کسانی که در عرصه لیگ، جام‌حذفی، ‌ مسابقات تهران و سایر مسابقات رسمی گل‌زده‌اند. ۱۰ گلزن برتر تاریخ فوتبال استقلال را با یکدیگر مرور می‌کنیم:

۱ - آرش برهانی: ۹۱ گل
۲ - علی جباری: ۸۹ گل
۳ - فرهاد مجیدی: ۸۳ گل
۴ - غلامحسین مظلومی: ۸۲ گل
۵ - عبدالصمد مرفاوی: ۷۷ گل

۶ - پرویز مظلومی: ۷۲ گل
۷ - غلامرضا عنایتی: ۵۸ گل
۸ - عبدالعلی چنگیز: ۴۷ گل
۹ - علی سامره: ۴۳ گل
۱۰ - مسعود مژدهی: ۳۶ گل

در ضمن برترین گلزنان تاریخ باشگاه پرسپولیس این بازیکنان هستند:

۱ فرشاد پیوس(۱۵۳ گل): برترین گلزن تاریخ پرسپولیس از سال ۱۳۷۰ این رکورد را در اختیار دارد و گویا، تا یکی دو دهه آینده هم این رکورد همچنان به نام آقای گل همه ادوار تاریخ پرسپولیس باشد!

پیوس در ۲۱۲ بازی، موفق به زدن ۱۵۳ گل شد که میانگین وی ۷۲/۰ گل در هر بازی است که این بهترین میانگین در بین گلزنان برتر تاریخ باشگاه است. فرشاد ۹ گل خود را از نقطه پنالتی به ثمر رساند و از سال ۶۵ تا ۷۶ بارها آقای گل مسابقات گوناگون شد.

۲ علی پروین(۹۵ گل): تا پیش از ظهور پیوس، پروین بهترین گلزن تاریخ پرسپولیس به شمار می رفت که در ۲۷۸ بازی، موفق به زدن ۹۵ گل شده بود. پروین ۲۰ گل خود را از نقطه پنالتی به ثمر رسانده و با این آمار، بهترین پنالتی زن تاریخ پرسپولیس به شمار می رود. وی در همه مسابقات پرسپولیس حضور داشته و تنها در کارنامه وی، جای بازی های آسیایی خالی است.
همچنین وی در میان ده گلزن برتر تاریخ پرسپولیس، فقط یک هافبک قرار دارد که ضربات آزاد و پنالتی او در دهه پنجاه و شصت زبانزد همگان بود.

۳ صفر ایرانپاک(۷۴ گل): مرحوم ایرانپاک، بهترین گلزن سرخپوشان در دهه پنجاه بود که در ۱۴۳ بازی موفق به ثمر رساندن ۷۴ گل شد که با این حساب، میانگین گلزنی وی ۵۲/۰ گل در هر بازی بود که پس از پیوس و دایی، سومین رکورد برتر در این زمینه است. ایرانپاک از سال ۴۹ تا ۵۹ به مدت یازده سال در پرسپولیس توپ زد و رکورد ۷ گل وی در دربی، هنوز در تاریخ فوتبال ایران ماندگار است. وی ۴۵ گل نیز در لیگ تخت جمشید زد که تا چند سال پیش، یکی از رکوردهای برتر گلزنی در تاریخ لیگ ایران بود.

۴ ناصر محمدخانی(۵۹ گل): آقای گل تهران در سال ۶۰ که با پیراهن بانک ملی آن را به دست آورد. او از سال ۶۱ تا ۷۲ به تناوب در پرسپولیس توپ زد و البته بهترین سال های فوتبال خود را در قطر گذراند. محمدخانی در سال هایی در پرسپولیس بازی می کرد که سالی ۲۰ تا ۲۵ بازی برگزار می شد.

گلزن قهار پرسپولیس در نیمه نخست دهه ۶۰، در ۱۵۲ بازی موفق به زدن ۵۹ گل شد و یکی از برترین مهاجمان فوتبال ایران در دهه شصت بود.

۵ علی دایی(۴۳ گل): قطعا اگر دایی همه دوران فوتبال خود را در پرسپولیس می گذراند، اکنون رکورد پیوس را شکسته بود و آقای گل تاریخ پرسپولیس لقب می گرفت. دایی با میانگین گلزنی ۶/۰ گل در هر بازی، پس از پیوس، بهترین آمار را دارد و در ۷۱ بازی موفق به زدن ۴۳ گل شده است. البته ۶ گل دایی از ضربات پنالتی بوده است. برترین گلزن تاریخ فوتبال ملی جهان، تنها سه فصل و نیم در پرسپولیس بازی کرد و در فصل ۸۲ نیز اقای گل لیگ برتر شد.