دلایل پپ برای انتخاب بایرن چه بود؟

به گزارش ملت ایران به نقل از گل: بدون سرو صدا و جنجال زیادی، بوندس لیگا توانست به عنوان لیگ منتخب پپ گواردیولا برگزیده شود. سرمربی سابق و موفق بارسلونا، بایرن مونیخ را به عنوان تیم آتی اش برگزید و با نادیده گرفتن تیم های سرشناس لیگ برتری اعلام کرد که فصل آینده روی نیمکت مربیگری بایرن مونیخ خواهد نشست. قدرت اقتصادی، جدیت و عزم راسخ در مسائل مالی، توازن ایده آل در میان خرید بازیکنان و فوتبال پایه ای، سرمایه گذاری متعادل و کمبود بدهی، کاهش هزینه های غیرضروری، مطالعات آسان و مدرن برای جذب هواداران وبرگزاری بازیها در ساعاتی که اکثریت هواداران بتوانند از تماشای بازیها لذت ببرند، باعثشده تا بوندس لیگا در مجموع و با ۱۸ تیمی که دراین رقابت ها حضور دارند، در مجموع ۱۶۶۳ میلیون یورو سرمایه گذاری کرده و بدهی های این لیگ ۹۰۴ میلیون یورو است که با توجه به برخی منابع تا ۷۵۸ میلیون یورو نیز کاهش خواهند یافت. بدین ترتیب این هجده تیم روی هم ۱۷۴۶ میلیون یورو درآمد داشته اند که سود خالصش ۵۳ میلیون یورو بوده.

سرمایه گذاری روی تیم پایه ای و بهره گیری از بازیکنانی که محصول آکادمی فوتبال باشگاه هستند، یکی از نکاتی است که به جز در بارسلونا، در بوندس لیگا نیز به شدت مورد توجه و مورد اهمیت است. این را می توان یکی از فاکتورهای پپ برای انتخاب بایرن دانست

از سوی دیگر اگر در اروپا دو باشگاه باشد که مدیریت بی عیب و نقصی داشته باشند، این دو باشگاه ارسنال و بایرن مونیخ هستند و حالا پپ تیم باواریایی را انتخاب کرده. آن هم در شرایطی که باشگاه های انگلیسی روند رو به نزولی را دنبال می کنند. حال باید منتظر ماندو دید که با روی کار آمدن پپ در بایرن سران این باشگاه به این دیدگاه اقتصادی و نمایش مالی شان ادامه خواهند داد یا خیر.