جایی برای قاضی در دربی پیدا می‌شود؟

محمد قاضی مهاجم مورد علاقه مانوئل ژوزه یا بهتر است بگوییم انتخاب اول خط حمله تیمی بود که در نیم‌فصل اول با حضور کاظمیان و ایمون زاید ترافیک سنگینی را در این بخش تجربه می‌کرد.

قاضی در دربی رفت در ترکیب فیکس پرسپولیس به میدان رفت و البته یکی دو موقعیت خوب را هدر داد. آن روزها مانوئل در کنار قاضی از مهاجمان دیگر استفاده می‌کرد اما یک مصدومیت طولانی شرایط را برای این مهاجم ملی‌پوش تغییر داد.

قاضی نجف‌آبادی حدود دو ماه تمام مشغول مداوای زانویش بود که از چند جهت آسیب دیده بود و با خوش‌شانسی از مرز یک مصدومیت سنگین بازگشت.

او بعد از سپری کردن دوران مصدومیت زمانی به شرایط بازی برگشت که یحیی گل‌محمدی زوج خط حمله‌اش را پیدا کرده بود؛ انصاری‌فرد - رضایی. غیر از این هادی نوروزی هم با تاثیرگذاری‌اش در دیدار با نفت تهران و حتی قبل‌تر از آن در مصاف با ملوان تهدیدی جدی برای دو مهاجم فیکس تیم به حساب می‌آمد و حالا این سوال پیش آمده که در صورت بازگشت قاضی به فرم مسابقه جای او در ترکیب کجاست؟

قاضی در اولین بازی بعد از بازگشت از مصدومیت دقایق کوتاهی مقابل صبا به میدان رفت اما مقابل داماش ۹۰ دقیقه روی نیمکت نشست تا اخم‌هایش در هم فرو رود. طبیعتا او مهاجمی ملی‌پوش است و نیمکت‌نشینی را تاب نمی‌آورد اما سوال اساسی اینجاست که او چقدر شانس بازی در دربی جمعه پیش رو را دارد؟

بدون شک نقطه مبهمی در ترکیب خط حمله پرسپولیس برای رویارویی با استقلال وجود ندارد و حتی اگر غلامرضا رضایی به گوش راست منتقل شود گل‌محمدی ریسک فیکس بازی دادن بازیکنی که تازه از مصدومیت برگشته را در چنین مصاف مهمی نخواهد کرد و باز هم زوج رضایی - انصاری‌فرد از ابتدا به میدان خواهد رفت.

در این شرایط احتمالا قاضی باید امیدوار باشد تا در نیمه دوم شرایط بازی به گونه‌ای پیش برود که او برای رسیدن به گل پیروزی و افزایش قوای تهاجمی به میدان برود و گرنه حتی اگر او خبر از آمادگی‌اش بدهد باز هم بعید است گل‌محمدی دست به ترکیب اصلی‌اش بزند.