ملت ایران: پنج‌شنبه روز ویژه‌ای برای گرد مولر، اسطوره فوتبال آلمان بود. بازیکن سابق آلمان یک‌ پیراهن امضا شده مسی در بارسلونا را دریافت کرد. ستاره آرژانتینی بارسا این بسته را در ابتدای سال نو میلادی پس از شکستن رکورد بمب‌افکن در تعداد گل‌های زده در یک سال برای وی ارسال کرد.

مولرکه در سال ۱۹۷۲ در یک سال ۸۵ گل به ثمر رساند، با دریافت پیراهن شماره ۱۰ بارسا اظهار داشت: از اینکه گیرنده چنین هدیه‌ای از سوی بهترین بازیکن دنیا هستم، احساس غرور و خوشحالی دارم.

چهار دهه پس از اینکه مولر به عنوان اولین بازیکن دنیا توانست در یک سال ۸۵ گل به ثمر برساند، مسی ۹۱ گل با بارسلونا و تیم ملی آرژانتین به ثمر رساند تا رکورد وی را بشکند و علاوه بر آن توپ طلا را برای چهارمین بار به دست آورد.

مولر که اکنون هدایت تیم ذخیره‌های بایرن‌ مونیخ را در دست دارد، پیراهن مسی را با افتخار در دست گرفت و با آن عکس گرفت و اعلام کرد که این پیراهن را به موزه باشگاه تقدیم می‌کند تا هواداران باشگاه از سراسر دنیا بتوانند آن را ببینند.

مسی روی این پیراهن نوشت: برای گرد، با تحسین و احترام. لیونل مسی.

ساندرو روسل نیز در نامه‌ای شخصی به رئیس باشگاه بایرن‌ مونیخ به موفقیت‌های مولر اشاره کرد و اظهار داشت: مولر یک عامل انگیزه بزرگ برای مسی بود.

فارس