به گزارش سرویس خبرورزشیملت ایران: علیداییدر گفت وگو با سایت رسمی باشگاهپرسپولیسدرباره سفر تیم فوتبال پرسپولیس به ارمنستان گفت: چندی پیش پیشنهادی دریافت کردیم برای بازی دوستانه با شیراک ارمنستان تا سفری به این کشور داشته باشیم و یک بازی دوستانه با این تیم خوب ارمنستانی انجام دهیم. ما موافقت خود را اعلام داشته و ایمیل این باشگاه ارمنستانی و دعوتنامه آنها را در اختیار باشگاه قرار دادیم تا در صورتی که باشگاه موافق است برای برگزاری این بازی راهی ارمنستان شویم.

وی افزود: در این باره با آقای منتقمی هماهنگی های لازم را انجام داده ایم و قائم مقام باشگاه کاملا در جریان مسائل بوده اند. صحبت ها برای برگزاری این بازی از خیلی وقت پیش مطرح بوده و طی روزهای اخیر جدی شده است. ما قبل از عید نوروز و در فاصله تعطیلات لیگ می توانیم یک بازی تدارکاتی خوب و برون مرزی داشته باشیم. باشگاه نیز کاملا در جریان این موضوع است و تمامی هزینه ها را این تیم ارمنستانی پرداخت می کند. از بلیط هواپیما و اقامت گرفته تا سایر هزینه ها. آنها از ما دعوت رسمی کرده اند و در شرایطی که کسی به باشگاه کمک نمی کند و وضعیت مالی باشگاه را نیز همه می دانند فرصت و موقعیت خوبی است تا پس از مدت ها یک بازی تدارکاتی خوب در خارج از کشور داشته باشیم. این بازی هنوز صد درصد و قطعی نشده و اگر باشگاه موافقت کند به ارمنستان خواهیم رفت. علی دایی هرگز نمی آید همین جوری تیم را به کشور خارجی ببرد. ما کاملا حرفه ای وسیستماتیک عمل می کنیم و بدون موافقت باشگاه کاری نخواهیم کرد.

دایی درباره حضور در تورنمنت چهارجانبه سرداران شهید استان مازندران گفت: این پیشنهاد از چند وقت پیش مطرح شده بود و ما موافق حضور پرسپولیس در این تورنمنت هستیم. در این رقابت ها دو تیم لیگ برتری و دو تیم لیگ یکی حضور خواهند داشت. هنوز نام تیم ها صد درصد و قطعی نشده اما یکی از تیم های لیگ یکی احتمالا نساجی مازندران خواهد بود و ممکن است یکی از تیم های لیگ برتری ذوب آهن باشد. ما ۱۷ تا ۲۴ اسفند به ساری خواهیم رفت و در این مسابقات شرکت می کنیم. این تورنمنت از چند جهت برای ما خوب است. اولا اینکه در شرایط فعلی و مشکلات مالی موجود هزینه ای برای حضور این تورنمنت پرداخت نخواهیم کرد و امکانات تمرینی نیز در اختیار ما گذاشته خواهد شد. هزینه اسکان ما در ساری بر عهده برگزار کنندگان مسابقات است. همچنین از آنجا که بازی ما با داماش در تعطیلات نوروز در سطح دریا برگزار می شود برپایی این اردو و برگزاری دو یا سه بازی در شهرستان ساری خیلی به ما کمک خواهد کرد. علاوه بر این هماهنگی های لازم انجام شده و ما در ساری هم از زمین چمن طبیعی بهره مند خواهیم بود و هم قرار است در زمین چمن مصنوعی برخی تمرینات و بازی ها را انجام دهیم و از آنجا که بازی با داماش در چمن مصنوعی برگزار می شود از این نظر به نفع ما خواهد بود.

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: برای سفر به ساری و حضور در این تورنمنت نیز کاملا با باشگاه هماهنگ بوده و هماهنگی های لازم را با آقای منتقمی قائم مقام محترم باشگاه انجام داده و بدون موافقت باشگاه نه در تورنمنت ساری شرکت می کنیم و نه به ارمنستان می رویم. فکر می کنم در چنین شرایطی جای تشکر هم دارد نه اینکه جهبه گیری شود. البته باشگاه مشکلی نداشته و موافق این سفرها بوده و حتی شنیده ام که در حال برنامه ریزی برای موافقت شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان هستند تا سفر ما به ارمنستان انجام شود. بنده متاسفم که برخی شایعات مطرح می شود مبنی بر اینکه علی دایی بدون اینکه باشگاه در جریان باشد و بدون هماهنگی با باشگاه می خواهد تیم را به مازندران و ارمنستان ببرد. بنده پس از سال ها حضور در عرصه فوتبال این را یاد گرفته ام که کارها باید با باشگاه هماهنگ شود الان هم اگر باشگاه موافق نباشد کاری نمی کنیم و تا اینجا نیز تمام امور در سایه هماهنگی با باشگاه انجام شده و می توانید این موضوعات را از آقای منتقمی بپرسید. ما ایمیل باشگاه ارمنستانی را در اختیار آقای منتقمی قرار دادیم تا در صورتی که باشگاه موافق است به ارمنستان رفته و این بازی خوب را برگزار کنیم.

وی افزود: نمی دانم چرا چنین شایعاتی منتشر می شود. پرسپولیس مگر تیم محلی است که بنده بدون اجازه باشگاه بخواهم تیم را به یک کشور خارجی ببرم؟ سفر تیم به یک کشور دیگر اصول و قواعد خاص خود را دارد و باید موافقت شورای برون مرزی و وزارت ورزش را داشته باشیم این کارها را هم باشگاه باید انجام دهد. ما حتی برای اردوی ساری نیز تمام هماهنگی ها را با باشگاه انجام داده ایم و این قبیل حرف و حدیثها که می گویند ما بدون هماهنگی با باشگاه این کارها را می کنیم صحت ندارد. تمام هدف ما این است که تیم را در تعطیلات لیگ و وقفه ایجاد شده در شرایط آمادگی خوبی قرار دهیم وگرنه هیچکس دوست ندارد یک هفته تا ۱۰ روز دور از خانواده باشد. ما می توانستیم در تهران بمانیم و به ساری و ارمنستان هم نرویم و سه چهار بازی در تهران انجام دهیم. اتفاقا تیم های زیادی خواهان بازی با پرسپولیس بوده اند اما ما وقتی پیشنهاد حضور در تورنمنت مازندران و بازی در ارمنستان را دریافت کرده شرایط را بررسی کردیم و هزینه ای هم در این شرایط برای باشگاه ایجاد نمی شود اعلام کردیم در صورت موافقت باشگاه در این بازی ها و تورنمنت ها شرکت خواهیم کرد. اینها پیشنهاداتی بوده که از قبل دریافت کردیم و حالا جدی شده و پس از هماهنگی همه جانبه با باشگاه آنها را انجام خواهیم داد. هرگز اینگونه نبوده که خودسر و بدون هماهنگی با باشگاه بخواهیم کاری کنیم و من از بابت این شایعه سازی ها متاسف و ناراحتم.

دایی درباره تاثیر همدلی و اتحاد برای قهرمانی پرسپولیس گفت: بدون تردید اگر می خواهیم قهرمان شویم و در سه بازی پایانی که هر بازی حکم فینال را دارد باید به هم کمک کنیم تا تیم نتیجه بگیرد نه اینکه به برخی مسائل دامن بزنیم آن هم مسائلی که اصلا ارزش ندارد و از پایه و اساس غلط است. امیدوارم بتوانیم با کمک کردن به همدیگر و حمایت از تیم شاهد قهرمانی پرسپولیس و ان شاءالله سربلندی هواداران باشیم.