ملت ایران:با شروع سال ۲۰۱۳ میلادی بهتر است، بهترین فوتبالیست‌های آسیایی در سال ۲۰۱۳ را معرفی کنیم.

۱۰ - لی گین هو

هر چند این بازیکن کره‌ای نام آشنا نیست اما در لیگ کشورش بسیار خوش درخشید و نگاه غول های اروپایی را به خود جلب کرده است.

۹ - ادیل احمدوف

این بازیکن ازبک تا به حال چندین بار خود را ثابت کرده. او در اوخر این فصل خوب ظاهر نشد چرا که با مصدومیت مواجه شد و اگر نه می توانست در این لیست جایگاه بهتری داشته باشد.

۸ - اشکان دژاگه

این فوتبالیست ایرانی با وجود جابجایی در دو لیگ متفاوت به خوبی از پس مشکلات برآمد. در نیمه اول سال ۲۰۱۲ در ولفسبورگ و در بوندسلیگا بود اما پس از آن به فولهام در لیگ برتر انگلیس پیوست. مسلما هماهنگ شدن زمان می‌خواهد که او از پس آن بر آمد.

۷ - علی الحبسی

دروازه‌بان ویگان اهل عمان عملکرد خوبی در این سال ها داشته است. پس از به دست آوردن عنوان بهترین دروازبان لیگ نروژ در ۲۰۰۴ و قهرمانی در این لیگ در سال ۲۰۱۱ هم بهترین بازیکن ویگان شد. او در این فصل جزو بهترین لژوینرهای آسیایی بوده است.

۶ - هیروشی کیوتاکه

بازی این ملی‌پوش ژاپنی نیز بوندسلیگا را حیرت زده کرد. در اوایل فصل در نورنبرگ بازی کرد اما دوباره با اوزاکا ژاپن بازگشت.

۵ - تاکسی اینویی

یکی دیگر از ژاپنی‌های حاضر در بوندسلیگا.

۴ - کی‌سوکه هوندا

او نیز یک بازیکن ژاپنی است که در حال حاضر در زسکامسکو بازی می‌کند و ستاره این تیم محسوب می‌شود.

۳ - سون هن مین

هر چند این ملی‌پوش کره‌ای هامبورگ مدت زیادی را به دلیل مصدومیت غایب بود اما بلافاصله پس از بازگشت به میادین برای تیمش گل‌های زیادی را زد.

۲ - یوتو ناگاموتو

او امروزه یک بازیکن تاثیر گذار اینتر است. ناحیه چپ زمین با وجود او بدون مشکل است.

ا - شینجی کاگاوا

او یک فوتبالیست نام آشنا است که با وجود پول ناچیز به بورسیا دورتموند آمد و با این تیم به قهرمانی رسید. اکنون هم در منچستریونایتد تو می زند و با وجود مدت زمان کم بازی عملکرد خوبی داشته است.

فوتبال آنلاین