امیر قلعه‌نویی بعد از تساوی بدون گل مقابل ذوب‌آهن به برتری تیم حریف اقرار کرد و گفت: «ما خوشحالیم که با امتیاز به تهران برمی‌گردیم.» البته سرمربی استقلال از مسئولان برگزاری رقابت‌ها هم به‌خاطر ساعت برگزاری بازی و کیفیت زمین انتقاد کرد.

به گزارش ملت ایران به نقل از فارس، ‌امیر قلعه‌نویی پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل ذوب‌آهن در کنفرانس مطبوعاتی گفت: خوشحالیم که یک سری از دوستان‌مان را مجدداً در اینجا دیدیم و جا دارد به مدیرعامل ذوب‌آهن تسلیت بگویم.

وی افزود: اعتقاد دارم ذوب‌آهن به مراتب بهتر از ما بازی کرد و به فرهاد کاظمی تبریک می‌گویم که تیمش یک فوتبال سرعتی و روان را به نمایش گذاشت. چیزی که ما در فیلم می‌دیدیم و چیزی که در واقعیت اتفاق افتاد تفاوت‌های زیادی داشت اما باید بگویم که این زمین برای استقلال که فوتبالی تکنیکی و تاکتیکی بازی می‌کند، کار را سخت می‌‌کند و سرمای هوا نیز خیلی تأثیرگذار بود. نمی‌دانم چرا این بازی در این ساعت برگزار شد؟!

سرمربی استقلال‌ تاکید کرد: ‌ ما در مجموع در حد و اندازه‌های خودمان نبودیم و این به خاطر قدرت ذوب‌آهن و البته زمین مسابقه بود. از بازیکنان تیمم تشکر می‌کنم که تلاش کردند و ما وقتی دیدیم کیفیت زمین این‌گونه است رو به بازی فیزیکی آوردیم. ذوب‌آهنی‌ها در ۲۰ دقیقه آخر بهتر بودند و ما خوشحال هستیم که با این شرایط با امتیاز به تهران برمی‌گردیم. البته نباید از بازی خوب آنها و پرس تیمی ذوب‌آهن یاد نکنیم.

سرمربی استقلال در ادامه صحبت‌هایش گفت: بازیکنان ما نظم دفاعی و تیمی را خوب انجام داده‌اند و به غیر از دقایق آخر موقعیت آنچنانی به حریف ندادیم. هنگامی که بازی‌های سپاهان را می‌دیدم، تعجب می‌کردم که چرا اینگونه بازی می‌کنند اما حالا فهمیدم که یکی از مشکلات سپاهان همین زمین فولاد شهر است. انگار روی آسفالت بازی می‌کردیم و چمن بسیار سفت بود و صاف هم نبود حالا نمی‌دانم چرا این زمین به این روز افتاده است.

خبرنگاری پرسید ذوب‌آهن با این شرایط می‌تواند از منطقه خطر عبور کند که قلعه‌نویی گفت: همه تیم‌ها ۴ پخش تلویزیونی سراسری دارند. ۲ بازی رفت و برگشت مقابل استقلال و پرسپولیس به آنها انگیزه می‌دهد ولی امروز ذوب‌آهنی‌ها خیلی خوب می‌دویدند. بازی آنها مقابل فجر را آنالیز کرده بودیم ولی واقعا با بازی امروز تفاوت داشتند و اگر اینگونه باشند تک‌رقمی خواهند شد.

قلعه‌نویی در خصوص اینکه نکونام و رحمتی با هم به سمت تماشاگران رفتند، گفت: همه می‌دانند که من صریح حرف‌هایم را می‌زنم، دغدغه‌ای بابت این موضوع نداریم و اگر مسئله‌ای بود در بندرعباس تمام شد. تعجب می‌کنم که چرا تماشاگران ما اینقدر حساسند و ناخودآگاه سؤال‌هایی می‌پرسند که این‌گونه جو به وجود بیاورد. امیدوارم مسئولان به فکر مشکلات مالی باشند و این دغدغه ما را برطرف ‌کنند چون ما شرایط خوبی داریم و از بازیکنانم ممنون هستم که خالصانه به خاطر مردم کار می‌کنند.

خبرنگاری نظر قلعه‌نویی را در خصوص صحبت‌های بعد از بازی استقلال و سپاهان در نشست خبری پرسید که قلعه‌نویی گفت: حرف‌هایی که باید بگوییم زدیم و این‌که بخواهیم آنها را بازگو کنیم درست نیست. دوستان اهل قلم خودشان بهتر می‌دانند و بازتاب آن در جامعه ورزش مشخص است.

وی در خصوص این‌که چه تیم‌هایی مدعی قهرمانی هستند، گفت: به نظر من چند تیم مدعی هستند که سپاهان یکی از آن‌هاست. تراکتورسازی و فولاد هم می‌توانند مدعی باشند. سپاهان تیمی به تمام معناست و با آمدن رحیمی که یک مدیر ورزشی است، جایگاه خود را حفظ کرده ولی یکی از حریفان این تیم در ادامه لیگ همین زمین فولادشهر است. حالا آلودگی هوا و وضعیت دلار و این مسائل را هم به مشکلات اضافه کنید.

وی در پایان در خصوص جوّ ورزشگاه گفت: در مجموع اتفاق خاصی نیفتاد ولی ما در جاهای دیگر چیزهایی شنیدیم که این بازی برای ما میهمانی بود!