ملت ایران:استقلالی ها به احتمال فراوان امروز آخرین خرید فصل خود را انجام خواهند داد. گوران لاوره بازیکن ۳۰ ساله صربستانی – بلژیکی با ۱ متر و ۹۰ سانتی متر قد در شرایطی صبح جمعه وارد ایران شده که قرار است در پست تخصصی خود یعنی هافبک نفوذی برای استقلال به میدان برود.

اولین نکته جالب درباره گوران می تواند باشگاه قبلی او باشد: پارتیزان بلگراد که به نسبت دیگر خارجی های لیگ برتر از باشگاه سرشناسی به فوتبال ایران می پیوندد. لاوره متولد زاگرب است و سابقه بازی در تیم زیر ۲۳ سال صربستان را در المپیک آتن دارد. او در همین فصل به همراه پارتیزان بلگراد در مسابقات پلی آف لیگ قهرمانان اروپا مقابل یک تیم قبرسی بازی کرده است و در گذشته هم سابقه حضور در لیگ قهرمانان اروپا و جام یوفا را در کارنامه دارد.

گوران در طول سالهای گذشته در ۴ باشگاه حضور داشته: اندرلشت بلژیک، گرونیگن هلند، بارنزلی انگلیس و پارتیزان بلگراد. لاوره یکی از بهترین دوران بازی خود را در تیم گرونیگن در سوپر لیگ هلند انجام داد و در اینترنت هم فیلم های فراوانی از بازی های او در چند فصلی که در گرونیگن حضور داشته، موجود است. البته گوران در فصل جاری فقط ۶ بازی برای تیم پارتیزان انجام داده و به دلیل نیمکت نشینی تصمیم به ترک این تیم گرفته است. پارتیزان اکنون در صدر جدول لیگ صربستان قرار دارد و ستاره سرخ بلگراد با اختلاف در رده دوم قرار دارد.

فیلم های این بازیکن صربستانی ۱۴ روز قبل توسط قلعه نویی و فتح الله زاده مورد بررسی قرار گرفته و با تایید نهایی کادر فنی به ایران آمده است. گوران در دو روز گذشته مشغول تست پزشکی بود و به احتمال فراوان پس از رای کمیته انضباطی در خصوص فسخ قرارداد توزی، تا ساعاتی دیگر او به جمع آبی پوشان خواهد پیوست.

گفته می شود که مبلغ قرارداد او برای ۶ ماه آینده ۱۲۰ هزار دلار است

گل